Forum

Porady ekspertów - Florystyka czyli sztuka układania kwiatów - na pytania odpowiada Monika Kudłacz

Forum eksperckie

Minimalistyczne bukiety

alexvico

Witam, Co Pani poleca jako dodatek do bukietow, ktore maja byc z zalozenia bardzo proste i skupiac sie glownie na kwiatach. Teoretycznie moznaby powiedziec, ze dodatki sa w takiej sytuacji zbedne jednak ja uwazam, ze kilka skromnych i nienachalnych dodatkow zawsze poprawia ogolny wyglad kompozycji. Serdecznie pozdrawiam, Alex.

monikakudlacz

Witam, Zgadzam się z tym, że jeżeli nie wstawiamy wiązki kwiatów do domowego wazonu tylko tworzymy bukiet, który ma być komuś wręczony, to wymaga on więcej zabiegów. Mam wrażenie, że chodzi tu o klasyczny okrągły bukiet układany skrętolegle więc na takim się skupię. Jako dodatku można użyć drobnych kwiatów nawiązujących do koloru kwiatów głównych (kwiat woskowy, kwitnący żarnowiec, dziurawiec), można też użyć neutralnej zieleni jako kryzy na przykład, która wprowadzi swoją formą trochę lekkości do tej jednolitej masy kwiatowej (trawa niedźwiedzia, Asparagus virgatus, albo jakiekolwiek trawy - ale to jeszcze nie pora na nie). Każdy sezon ma swoje dodatki. Niestety nasza zima, jak to na nią przystało, nie oferuje ich wiele ale te wymienione przeze mnie są teraz dostępne. Pozdawiam, MK

alexvico

Serdecznie dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz:)

KrolRemontu

Takie minimalistyczne podejście do robienia bukietów bardzo mi się podoba. Uważam, że kwiaty z natury swojej mają tyle atutów, że przykrywanie ich nadmiarem dekoracyjnych elementów psuje efekt. Niestety wiele kwiaciarni sprzedaje swoim klientom takie kompozycje, gdzie kwiaty schodzą na plan dalszy, a to nie jest wcale fajne. Zarówno na jakieś okazje rodzinne czy święta typu Dzień Matki, jak też pod kątem ślubów bukiety proste w formie uważam za odpowiednie. Generalnie - po pierwsze kwiaty! :)

kk001

Mniej znaczy lepiej-zasada którą się kieruję. Ja osobiście zakochałam się w tym bukiecie https://pm-m.pl/281-kwiaty-pojedyncze-i-galazki-kwiatowe . Wkomponowane róże a zwłaszcza te białe tworzą piękny okaz 

Odpowiedz w temacie

Minimalistyczne bukiety

Edytuj wypowiedź

Minimalistyczne bukiety

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja