Forum

Porady ekspertów - Ogród bez tajemnic – na pytania odpowiada Magdalena Mucha

Forum eksperckie

Renowacja betonowego podjazdu

dorothi

Witam, posiadam na swoim ogrodzie bardzo stary betonowy podjazd do samochodu. Jednak jest w opłakanym stanie po zimie.. Są w nim ubytki, nadpętkniete obrzeża.. W przyszłości marzy mi się gruntowna wymiana na kostkę brukową, jednak w danej chwili nie stac mnie na to tak więc prosiłabym o jakieś porady w związku z tym.. Dodam, żę w ogrodzie są duże różnice poziomu, tzn. sam chodnik jest w jednym miejscu wiele wyżej aniżel poziom trawnika, w drugim zaś na równi. Jak go odnowić? Możę obłożyć czymś obrzeża, aby urozmaicić go? Pomalować czymś.. ? Proszę o poradęJ

magdalenamucha

Witam, Ciekawy ten Pani podjazd :) Moja propozycja jest następująca; Wycięłabym w betonie poprzeczne pasy, tam gdzie są dylatacje i gdzie beton już pęka i wysypałabym te miejsca szarym żwirem. Powstałoby coś w rodzaju płyt betonowych z fugami żwirowymi. W tych fugach można byłoby coś zasadzić, np. macierzankę, po której można chodzić i jeździć. Powierzchnie gdzie są większe ubytki powierzchniowe, można byłoby doraźnie wyrównać zaprawą. Całe płyty można byłoby też lekko przeczyścić czy wyszlifować, co wyrówna nierówności i oczyści powierzchnię z zabrudzeń. Brzeg takiej nawierzchni można byłoby zrobić np. z belek drewnianych typu podkłady kolejowe. Drugim rozwiązaniem może być zostawienie tylko pasów poprzecznych tego betonu, naprzemiennie z roślinami - bardziej naturalistycznie. Ewentualnie można też przepleść istniejący beton z kostką kamienną [ powiedzmy pasy szerokości 30-40 cm albo płyty z fugami z kostki granitowej - może wyjść bardzo ciekawy efekt. Taki podjazd poprzerastany roślinnością, może być naprawdę oryginalny. Załączam kilka zdjęć jako inspirację.

magdalenamucha
Tomasz43

Na pewno do ogrodu będziiesz równiez potrzebował wysokiej jakości elementów betonowych jak kostki dekoracyjne, palisady, czy donice betonowe. w takim przypadku warto zwrócić uuwagę na rozwiązania proponowane przez producenta Pozbruk, które charakteryzują się nie tylko wysoka jakością wykonania, ale również odpowiednich zabezpieczeń.

Robins

Ja zdecydowaniem jestem tutaj za Bruk Poznański bądź Bruk Poznański i Domino Eko Pozbruk. Dwa i trzy cudowne modele kostek, które genialnie prezentują się pomimo mijającego czasu (a to dzięki zastosowaniu powłoki hydrofobowej H-Plus).

Dominika0l

Ja również jestem za postawieniem na kostkę brukową jest to jednocześnie najtrwalsze i piękne rozwiązanie. Jeżeli chcesz mieć szeroki wybór to polecam zwrócić uwagę na ofertę Pozbruk gdzie znajdziesz wyjątkowe modele w zakresie dekoracyjnym jak i uniwersalnym. W naszym przypadku zdecydowanie wygrał Bruk Epoka Rustica w trochę bardziej industrialnym stylu który super pasuje do aranżacji domu.

Sebko43
Jest tak wiele propozycji, że naprawdę ciężko powiedzieć co będzie najlepszą opcja w twoim przypadku. Dlatego jak masz tylko chwilę to zajrzyj do Pozbruk w którym znajdziesz ich największy wybór co do modeli, kolorów i też w odpowiedniej grubości kostek uniwersalnych, ale również dekorcyjnych.
martilis

Najlepiej rozejrzeć się za firmą, która zajmuje się frezowaniem i obróbką betonu. Ja osobiście polecam wam zapoznać się z ofertą firmyhttps://budohit.com/ Tam pracują fachowcy, którzy znają się na obróbce betonu.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja