Forum

Porady ekspertów - Wnętrza bez tajemnic - na pytania odpowiada Joanna Korpulska

Forum eksperckie
snupi

Witam jeszcze raz. W nowym mieszkaniu chcemy oddzielić toaletę od łazienki. Będzie to niewielkie pomieszczenie, w zależności od tego czy otrzymamy zgodę na przesunięcie ścianki - będzie mniejsze lub troszkę większe. Na podłodze z pewnością położę kafle, natomiast zastanawiałam się, czy ścian po prostu nie pomalować jakąś dobrą farbą, albo może jednak wybrać jeszcze jakieś niebanalne, ale praktyczne i ładne rozwiązanie. Czy ma Pani jakiś pomysł? Spłuczkę chciałabym podtynkową i w tej części ściana mogłaby być wyłożona częściowo kaflami, ale to takie luźne rozważania na razie. Pozdrawiam Joanna

joannamichalska

Witam, Jestem jak najbardziej za rozwiazaniemi bezplytkowymi:) moze byc: a) szklo lacobel ktore stosujemy w kuchni i lazienkach http://lacobel.eu/kolory-lacobel,33.html b)satl nierdzewna szczotkowana, c)drzewo egzotyczne TEAK d)płyty kamienne marmur,granit, piaskowiec e)farby http://benjaminmoore.pl/ f/tynk strukturalny pokryty dodatkowo lakierem bezbarwnym, g/szklo hartowane H/korek Pozdrawiam JMD

snupi

Serdecznie dziękuję za podpowiedzi. Na pewno wezmę je pod uwagę. Właśnie takich niebanalnych pomysłów szukałam.

snupi

Pomysł z lacobylem szczególnie mi się podoba. Mieszkanie jest zbudowane z cegły. Gdyby tak oczyścić ścianę z tynku, pomalować cegłę na biało i na to nałożyć przezroczyste szkło? Czym powinno się taką cegłę pomalować? Są stosowane jakieś specjalne farby? Przy takim rozwiązaniu ewentualne ślady na szkle powinny być mniej widoczne, niż przy barwionym na jakiś kolor.

joannamichalska

Witam, Cegla - super - mozna ja zaimpregnowac ale wtedy zostanie nam ten sam koloryt co jest - jesli chcemy zmienic kolor to lakier biały. Tak mysle nad tym szklem moze w ten sposób aby szklo bylo w pewnej odleglosci od ccegly np 2 -3 cm a w tek przestrzeni od dolu i od gory mozna przykleic tasme ledowa -co stwoerzy wrazenie 3d/szklo samo osadzialbym na ramie ze stali szczotkowanej tak zeby mozna bylo w razie czego zdemontowac/. Pozdrawiam JMD

snupi

pomysł wart przemyślenia. Trzeba by jeszcze przekonać hamulcowego - czyli męża :-)

joannamichalska

Witam, Zycze powodzenia w przekonywaniu:) Pozdrawiam JMD

myriam55

Cieszę się, że znalazłam ten wątek ponieważ szukam opnii na temat misy bezrantowej wc. Na pewno chciałabym skorzystać z misy podwieszanej bo wygląda najbardziej nowocześnie. Stojące toalety nie podobają mi się. Jestem również przekonana, że zrobię zakupy gramatury w sieci ponieważ stacjonarnie nie ma tak dużego wyboru. 

makj

To dobry pomysł. 

Odpowiedz w temacie

Toaleta

Edytuj wypowiedź

Toaleta

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja