Forum

Porady ekspertów - Okna bez tajemnic - na pytania odpowiadają eksperci z firmy Dako

Forum eksperckie

uszczelnianie

frezja56

Witam Potrzebuję rady n.t,jak dbać o szczelność naszych okien czyli żeby ciepło nie uciekało??? czy są na rynku dostępne preparaty czy tez wystarczy samo"podkręcanie"?

dominika1707

A gdzie Ci wieje ? przy łączeniu słupka z i drzwi ? Bo jeśli tak to proponuję zawołać fachowców, którzy ci montowali okna i przyszli dokręcić drzwi tak jak powinny być dokręcone . No chyba , że spaprali robotę tak jak u mnie ( naturalna klimatyzacjia , piździ jak w kieleckim :-))) )

frezja56

Dzięki Dominiko...fachowców od spaprania to u nas mnogo;) trochę w tych miejscach gdzie mówisz ale po dokręceniu..czegos tam...nie jest najgorzej.Słyszałam,że uszczelki powinno się smarować bo wiadomo,że od starości się ścierają i nie mają poślizgu.Ale czym dokładnie...i sprawdzonym.. bo doświadczenia w tym względzie tez mam ...zaczęło się to coś ścierać po wyschnięciu..i chyba nie o to chodzi;pozdr.

dako

Dziękuję za pytanie. Jest ono bardzo interesujące, bo dotyczy ważnego niuansu związanego z używaniem okien. Zacznę od tego, że okna wprowadzane do obrotu na podstawie norm europejskich (PN-EN 14351) charakteryzują się bardzo dużą szczelności. Na przykład większość okien DAKO posiada 4, najwyższą klasę szczelności według wspomnianej normy. Przepisy europejskie stawiają zaś wysokie wymagania, co jest związane z tym, że okna nie powinny odpowiadać za infiltrację powietrza w budynku – powinny ją natomiast zapewniać przeznaczone do tego specjalne instalacje wentylacyjne. Skąd zatem biorą się tzw. „przewiewy”, skoro spełnienie norm powinno je wykluczyć? Najczęściej wynika to albo ze złego wykonania tych okien albo z nieprawidłowego montażu. I niestety w takim wypadku preparaty do konserwacji uszczelek niewiele pomogą. Producenci uszczelek zazwyczaj nawet nie zalecają stosowania takich preparatów, bo w dobrze wykonanym i zamontowanym oknie uszczelki powinny spełniać swoją funkcję bez dodatkowych zabiegów konserwacyjnych. To, co można zrobić, to doszczelnienie okien np. w okresie zimowym za pomocą elementów ryglujących skrzydła (grzybki lub rolki). W przypadku okuć Winkhaus, stosowanych w oknach DAKO prowadzi to do zwiększenia docisku skrzydła do ościeżnicy o około 0,8 mm. Dalszego zwiększenia docisku można dokonać na zawiasach. Nie zalecam jednak wykonywania tej czynności samodzielnie – należy ją zlecić specjaliście, ponieważ nieprawidłowa regulacja zawiasów może nawet zwiększyć "przewiewy" w oknach zamiast je zminimalizować. Mam nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. PS. W nawiązaniu do wypowiedzi p. Dominiki serdecznie pozdrawiamy całą kielecczyznę!

frezja56

dziękuję za wyczerpującą odpowiedż....pozdrawiam

natala22

witajcie, dziękuje za przydatne informacje :D ___________________ masz ulubiony http://spa-hotel.przekazy.pl/

frezja56

zapoznałam się z treścią artykułu i muszę przyznać,że bardzo przydatny w podjęciu ostatecznej decyzji.dziękuję

marszrtal

uszczelki samoprzylepne to jedno z rozwiazan. W zime sprawdzi sie jak ulal. W lato jest troche gorzej ;) Duzy wybor takich uszczelnien silikonowych do roznych zadan oferuje http://larkis.pl/. Ich produkcja jest jedna z najlepszych

KajteK1

Skontaktuj się z firmą zajmującą się montażem okien, niech uszczelnią Twoje okna :)

koniomeks

najlepiej żeby się tym zajęła profesjonalna firma

przemoB

dziękuję za wyczerpującą odpowiedż....pozdrawiam

Anja75

Może kupić jakieś dobre uszczelki? Mąż kupował kiedyś uszczelki z Larkis, mamy tej samej firmy rękawiczki do prac domowych, firmę znam od dawna, mają wyroby z gumy i silikonu.

Fabian2335

Korzystam z uszczelek, jednak moje okna zakładałem kilka dekad temu. Nie są plastikowe a drewniane, wyglądają bardzo stylowo jednak tak jak koleżanka wyżej mam dobrą naturalną klimatyzację ale tylko wtedy kiedy muszę wymienić uszczelki.

ms27

Ja uszczelnienie okien załatwiałem z twoje-okna

mopka92

Bardzo dobrym producentem uszczelek jesthttp://www.lender.pl/. Mają duże doświadczenie w branży i w wyrobie elementów gumowych, więc można mieć pewność, że dostarczają produkty najwyższej jakości!

Grzesiek85

A nie lepiej kupić nowe okna z solidnymi uszczelnieniami? Takie doraźne naprawy mogą nie przynieść oczekiwanych lub pomóc tylko krótkotrwale. Z tego co wiem, bardzo dobrze dopracowane pod kątem uszczelnień są okna Schuco produkowane np. przez Matplast z Dolnego Śląska. Mają uszczelki z wysokiej jakości EPDM, które zachowują elastyczność w całym okresie użytkowania.

Odpowiedz w temacie

uszczelnianie

Edytuj wypowiedź

uszczelnianie

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja