Forum

Projekty - Mieszkanie

czy korzystać z usług architektów wnętrz ??

ulak1

Czy uważacie że warto korzystać z usług projektantów, architektów wnętrz ?Jeśli tak to dlaczego ?, A jeśli sądzicie że zatrudnianie osoby do aranżacji mieszkania, domu jest zbytkiem to uargumentujcie swoją opinię. Z góry dziękuję Ulka

mika31

Ja to widzę tak - w przypadku kiedy ma się fundusze na zbyciu to oczywiście najlepiej jest się zwrócić do profesjonalisty, chyba że naprawdę wierzy się w swoje siły. Słyszałam nawet historię o tym jak jeden pan chciał zakupić cad decora, bo planował wyremontować łazienkę. Gościu nie był projektantem, ani nie znał się na tym, ale wolał kupić program za parę tysiaków niż skorzystać z usług architekta. Na szczęście odwiedziono go od tej myśli. Inna sprawa, kiedy nie ma się kasy, wtedy trzeba kombinować jak tylko się da, korzystać z porad z magazynów, forów poświęconych tej tematyce, pomagać sobie darmowymi aplikacjami aranżacyjnymi, przeglądać prace projektantów w necie etc.

LozkaWodne

Jeżeli nie masz pomysłu na aranżację swojego mieszkania lub totalnie się na tym nie znasz, najlepiej zatrudnić architekta wnętrz. Masz wtedy pewność, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku i w dobrym guście.

Agro30

Dobry dekorator potrafi robić cuda, tak zaprojektuje wnętrze, że znajomym oko zbieleje z zazdrości. A jeśli zrobi to w przystępnej cenie to o czym w ogóle dyskutować. Ktoś kto nie ma weny do tego jak ma wyglądać jego lokum powierza to zadanie profesjonaliście. Przecież tak robi się nie tylko przy aranżacji. tak warto korzystać z takich usług zważywszy, że nie są one drogie. --- http://www.budowa-projekty-domu.pl

simply

też myślę, że warto skorzystać z usług architektów wnętrz, tylko jakiegoś dobrego, jak firma n-design, żeby porządnie wykonali wszystko od A do Z. Zlecenie projektów ma ten plus, że będziesz mieć nie tylko funkcjonalne pomieszczenie, ale też modne.

kwieczko

Odpowiem Ci na przykładzie firmy Decoroom , którą znam. Zalety? Kompleksowość usługi, oryginalne, praktyczne pomysły, zwracanie uwagi na pozornie drobiazgi, których laik nie wyłapie, no i wbrew pozorom rozsądna cena. Aha i oszczędność czasu ogromna.

3DInterior

Zgadza się. Jeżeli ktoś ma "smykałkę" i czas to jak najbardziej może aranżacją zająć się sam. Ci którzy nie mają talentu, albo pewności co do swoich umiejętności jak najbardziej zachęcam. Moim zdaniem opieranie się przy wyborze projektanta wyłącznie na cenie nie ma sensu. Wybór powinien być zestawieniem tego co jest prezentowane w portfolio, ceny i opinii (no i odrobiny własnej intuicji). Dobry projektant z pewnością koszt projektu zrekompensuje rabatami na materiały i wyposażenie. Obiektywnie rzecz biorąc wybór jest dość trudny, ale mimo wszystko warto. Życzę wszystkim udanych aranżacji.

astalawista1987

Warto :) zwłaszcza jeśli ma się jakieś wolne fundusze, które nie całe pójdą na remont, i nie koniecznie znamy się na zasadach dobrego projektowania. W tej chwili większość firm dekoratorskich ma znajomości w sklepach i często ma możliwość zdobyć jakiś rabat na materiałach. Ja mogę polecić N-design, która również pomaga w zakupach, a nie tylko daje projekt.

MassimoMaccarone

Zależy na kogo trafisz...jak ze wszystkim ważny jest profesjonalizm. Ważne żeby nie trafić na jakiegos pseudo architekta bez wykształcenia i doświadczenia. Ja wybrałem pracownie Plan 2p i jestem bardzo zadowolony z wykonania ich pomysłów - wydanie pieniądzy na projekt jak i jego wykonanie uważam za rozsądne.Rewelacyjny kontakt, projekty robione szybko i terminowo, a przedewszystkim uczciwe podejście do sprawy. strona plan2p.pl, ale są też na facebooku.

Kocia_mama

Mieszkanie urządzone samemu i po swojemu, nawet jeśli nie zawsze jest do końca profesjonalnie i nieskazitelnie, i tak da nam więcej radości i satysfakcji :)

DecoRoom

Nie do końca się zgodzę. Projektant nie jest po to żeby wszystko za nas zrobił. Ma pomóc, podpowiedzieć, poradzić, wskazać błędy itd. To , że korzystamy z projektanta, nie znaczy , że pozbywamy się naszej autonomii , niezależności i własnego zdania. A koszty wbrew pozorom przy kompleksowej usłudze wcale nie są większe, niż wtedy jak sami to będziemy robić. www.decoroom.eu

mary_

Oczywiście, że warto korzystać z usług architektów wnętrz. Z ich pomocą na pewno funkcjonalnie zaprojektujesz każde pomieszczenie w domu. W Twojej okolicy na pewno jest ktoś, komu w pełni możesz zaufać w kwestii projektowania wnętrz.

gasiorek

Zgadzam się, że architekt nie wymyśli wszystkiego, ale też nie jest to jego zadanie. Dobry doradca najpierw pomoże zidentyfikować Twoje potrzeby i ew. możliwości finansowe i lokalowe, połączy wszystko w jedną cieka ofertę.

reri

osobiście wydaję mi się, że warto korzystać z usług projektanta wnętrz, wiem, że w sieci są różnego rodzaju programy do projektowania wnętrz i możemy sami sobie coś pokombinować, ale prawda jest taka, że nigdy nie zrobimy tego tak dobrze jak prawdziwy http://targiwnetrzarskie.pl/design-i-wykonczenie-wnetrz-czy-polacy-korzystaja-z-uslug-projektantow/

StudioArtino

Projektowanie wnętrz to coś więcej jak przesuwanie mebli. Dla mnie to pasja coś więcej jak praca. Zapraszam do obejrzenia mojej strony i do współpracy www.studioartino.pl

AtelierPrzytulnyDom
Kocia_mama napisał:

Mieszkanie urządzone samemu i po swojemu, nawet jeśli nie zawsze jest do końca profesjonalnie i nieskazitelnie, i tak da nam więcej radości i satysfakcji :)

Całkowicie się zgadzam. Urządzamy się dla siebie a nie po to, żeby jak to tutaj ktoś napisał "gościom oko zbielało". Jestem przekonana, że w moim mieszkaniu profesjonalista wszystko by zmienił, bo np. telewizor stoi w zupełnie nieodpowiednim miejscu (a, że oglądam średnio raz na półtora roku i mi to miejsce nie przeszkadza), w kuchni mam mało przestrzeni roboczej (a ja i tak sporadycznie gotuję) itp. itd. Architekt ok, w przypadku gdy planujemy ingerować w konstrukcję mieszkania - wtedy jest wręcz wymagany projekt. W innych przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi głównie o wystrój, lepiej jednak zaufać własnemu wyczuciu. Pomijam już fakt, że dekorator pewnie nie przesiedziałby dla mnie kilkudziesięciu godzin w necie, żeby znaleźć moje wymarzone meble czy sprzęty za równie wymarzoną cenę - raczej zaproponowałby gotową ofertę sklepów, która, nie czarujmy się, jest albo strasznie droga albo po prostu brzydka.

AtelierPrzytulnyDom
reri napisał:

osobiście wydaję mi się, że warto korzystać z usług projektanta wnętrz, wiem, że w sieci są różnego rodzaju programy do projektowania wnętrz i możemy sami sobie coś pokombinować, ale prawda jest taka, że nigdy nie zrobimy tego tak dobrze jak prawdziwy http://targiwnetrzarskie.pl/design-i-wykonczenie-wnetrz-czy-polacy-korzystaja-z-uslug-projektantow/

Program jest potrzebny właśnie projektantowi, który musi "coś" klientowi pokazać a nie sprzedawać kota w worku. Jeśli urządzamy mieszkanie dla siebie, wystarczą kartoniki z papieru milimetrowego (żeby sprawdzić jak przestrzennie rozmieścić meble) a kwestie wizualno-estetyczne, kolorystykę itp. to chyba każdy potrafi sobie w głowie wyobrazić.

ardarch
AtelierPrzytulnyDom napisał:

Mieszkanie urządzone samemu i po swojemu, nawet jeśli nie zawsze jest do końca profesjonalnie i nieskazitelnie, i tak da nam więcej radości i satysfakcji :) Całkowicie się zgadzam. Urządzamy się dla siebie a nie po to, żeby jak to tutaj ktoś napisał "gościom oko zbielało". Jestem przekonana, że w moim mieszkaniu profesjonalista wszystko by zmienił, bo np. telewizor stoi w zupełnie nieodpowiednim miejscu (a, że oglądam średnio raz na półtora roku i mi to miejsce nie przeszkadza), w kuchni mam mało przestrzeni roboczej (a ja i tak sporadycznie gotuję) itp. itd. Architekt ok, w przypadku gdy planujemy ingerować w konstrukcję mieszkania - wtedy jest wręcz wymagany projekt. W innych przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi głównie o wystrój, lepiej jednak zaufać własnemu wyczuciu. Pomijam już fakt, że dekorator pewnie nie przesiedziałby dla mnie kilkudziesięciu godzin w necie, żeby znaleźć moje wymarzone meble czy sprzęty za równie wymarzoną cenę - raczej zaproponowałby gotową ofertę sklepów, która, nie czarujmy się, jest albo strasznie droga albo po prostu brzydka.

Architekt wnętrz przed przystąpieniem do pierwszej fazy projektu - ergonomii wnętrz, prowadzi wywiad z klientem, z którego wie ile klient ogląda telewizji oraz ile czas spędza w kuchni i jakie tam czynności wykonuje. Inaczej projektowanie nie miałoby sensu. Takie rzeczy są projektowane specjalnie pod konkretną osobę. Jeśli architekt tego nie zaproponuje, to zapowiada się źle... Jeśli chodzi o dobór materiałów, także to klient podaje swój budżet na wszystkie sprzęty z rozpiską ile na co jest w stanie przeznaczyć oraz swoje preferencje. Robiąc projekt architekt wnętrz jest w ciągłym dialogu z przyszłym użytkownikiem projektowanej przestrzeni...nie robi co mu się podoba, bo on tam mieszkać nie będzie. Jasne, że są osoby które nie potrzebują takich usług i z tym polemizować nie ma sensu :) Ale jeśli ktoś czuje że nie poradzi sobie z ergonomią oraz estetyką mieszkania, to dlaczego miałby nie korzystać z takich usług?

AtelierPrzytulnyDom
ardarch napisał:

Jeśli chodzi o dobór materiałów, także to klient podaje swój budżet na wszystkie sprzęty z rozpiską ile na co jest w stanie przeznaczyć oraz swoje preferencje.

Dobrze, powiedz mi więc, co zaproponuje mi architekt jeśli powiem, że chcę mieć retro piekarnik i mój budżet wynosi 600PLN? Co mi zaproponuje, gdy zażyczę sobie firany robione ręcznie na szydełku? Będzie polował na allegro całymi dniami na odpowiednią okazję? Zjeździ wszystkie pchle targi w okolicy, żeby znaleźć to czego chcę, w cenie, jaką mogę zapłacić? Czy może zaproponuje, że mam sobie sama szukać? Albo stwierdzi, że wymagam niemożliwego bo piekarniki zaczynają się od 1500? - bo jeśli tak, to ja wartości dodanej nie widzę... Gdyby jakikolwiek projektant miał na urządzenie mieszkania poświęcić tyle czasu, ile właściciel mieszkania może poświęcić na to sam, koszt jego usługi byłby w okolicach kilkudziesięciu tysięcy za małą kawalerkę.

zax454

Mi się wydaje (pewnie mylnie ;) ), że przy odrobinie pomysłu można samemu coś zaprojektować. Co prawda nie każdy potrafi coś http://taras-studio.pl/ wymyślić. Ja jednak myślę, że z pomocą chocby komputera i odpowiednich programów można coś samemu wymyślić.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja