Forum

Projekty - Mieszkanie

czy korzystać z usług architektów wnętrz ??

ofeliaq

jeśli ktoś nie ma czasu albo ochoty i ma kasy jak lodu, pewnie, że niech korzysta z usług projektanta. Przecież wszystko jest dla ludzi i ci projektanci też muszą żyć i utrzymywać swoje rodziny :) ja wolę samodzielnie wykańczać własne wnętrza i czuje się w nich dobrze. a to czy jest to zgodne z aktualnie panującymi trendami to mam to gdzies

ardarch
AtelierPrzytulnyDom napisał:

Jeśli chodzi o dobór materiałów, także to klient podaje swój budżet na wszystkie sprzęty z rozpiską ile na co jest w stanie przeznaczyć oraz swoje preferencje. Dobrze, powiedz mi więc, co zaproponuje mi architekt jeśli powiem, że chcę mieć retro piekarnik i mój budżet wynosi 600PLN? Co mi zaproponuje, gdy zażyczę sobie firany robione ręcznie na szydełku? Będzie polował na allegro całymi dniami na odpowiednią okazję? Zjeździ wszystkie pchle targi w okolicy, żeby znaleźć to czego chcę, w cenie, jaką mogę zapłacić? Czy może zaproponuje, że mam sobie sama szukać? Albo stwierdzi, że wymagam niemożliwego bo piekarniki zaczynają się od 1500? - bo jeśli tak, to ja wartości dodanej nie widzę... Gdyby jakikolwiek projektant miał na urządzenie mieszkania poświęcić tyle czasu, ile właściciel mieszkania może poświęcić na to sam, koszt jego usługi byłby w okolicach kilkudziesięciu tysięcy za małą kawalerkę.

Osoby, które kupują na allegro piekarniki nie zatrudniają raczej architekta wnętrz. Jeśli chodzi o firanki oraz inne dodatki dekoracyjne, które można kupić między innymi jak piszesz na pchlim targu - tym architekt wnętrz się nie zajmuje...może jakiś dekorator bardziej. Nie pisałam, że każdy powinien korzystać z takich usług ;) Jak masz mnóstwo czasu i malutki budżet oraz czujesz się dobrze w urządzeniu funkcjonalnego mieszkania, z którego będziesz zadowolona, to jasne że lepiej byś robiła je sama.

AtelierPrzytulnyDom

Podsumowując: projektant tak, jeżeli: - masz baaaardzo dużo kasy i baaaaardzo mało czasu - masz niewiele kasy, niewiele czasu ale nie zależy ci na efekcie końcowym Jeśli masz trochę czasu i przeciętną ilość kasy, lepiej jak urządzisz się sam.

ardarch
AtelierPrzytulnyDom napisał:

Podsumowując: projektant tak, jeżeli: - masz baaaardzo dużo kasy i baaaaardzo mało czasu - masz niewiele kasy, niewiele czasu ale nie zależy ci na efekcie końcowym Jeśli masz trochę czasu i przeciętną ilość kasy, lepiej jak urządzisz się sam.

Znów się nie zgodzę. Architekt wnętrz to niekoniecznie tak aż 'duuużo kasy' - opisujesz wszystko jakby istniało tylko albo czarne albo białe. Większość klientów architekta wnętrz w Polsce ma tak naprawdę budżet, który określasz 'przeciętną ilość kasy'.

AtelierPrzytulnyDom
ardarch napisał:

Znów się nie zgodzę. Architekt wnętrz to niekoniecznie tak aż 'duuużo kasy' - opisujesz wszystko jakby istniało tylko albo czarne albo białe. Większość klientów architekta wnętrz w Polsce ma tak naprawdę budżet, który określasz 'przeciętną ilość kasy'.

Chodzi mi o to, że mając "przeciętną ilość kasy" i chcąc mieć nieprzeciętny wystrój, należy poświęcić wiele czasu na szukanie, porównywanie cen, wyszukiwanie okazji, żeby mieć lepsze za mniej. To są naprawdę setki godzin... Jeżeli projektant miałby poświęcić na to dziesiątki godzin a nie setki, to musiałby zaproponować produkty zwykłe, rynkowe, czyli gorsze za więcej... Człowiek urządzając się sam, ma większe możliwości manewru, bo nie musi niczego konsultować, od razu wie czego chce, ogląda, przegląda i powoli decyduje gdzie i na jakie kompromisy jest w stanie pójść. Wydaje mi się, że jednak samemu jest o wiele łatwiej. Wręcz nie wyobrażam sobie współpracy z projektantem i tłumaczenia mu co ja chcę. Chyba, że jak już wspominałam, chodzi o jakieś wyburzanie ścian, wtedy niestety-stety, solidny projekt musi być.

Szyszu

Myślę, że warto samemu poszperać w internecie i samemu zaaranżować swoje wnętrze :) A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na wymarzone udekorowanie swojego mieszkania. jeżeli ktoś z Was zdecyduje się przy tym na pożyczkę to ja korzystałam z tej strony http://www.chwilowkibezkrd.pl/, także warto poczytać :)

Tatjana

Dobrą aranżację swojego mieszkania może zrobić każdy, kto ma chociaż trochę wyczucia i poszuka inspiracji w necie lub czasopismach. Większość kobiet ma zmysł artystyczny i potrafi uwić swoje gniazdko. O czym świadczą mieszkania szanownych deccorian. Mam na myśli umeblowanie i dekoracje. Natomiast do zaprojektowania wnętrza, czyli rozplanowania funkcji pomieszczeń i towarzyszących mediów, ubrania tego wszystkiego w faktury i kolory, potrzebny jest talent i doświadczenie. Żaden przeciętny człowiek nie wymyśli rozwiązań, które zaproponuje projektant, bo po prostu nie ma wiedzy i doświadczenia. Nawet sam talent nie wystarczy. Projektant, to taki sam człowiek, jak piekarz czy lekarz. Przecież chleb kupujemy i do lekarza chodzimy. To samo z projektantem. Rozmowa nic nie kosztuje, wystarczy zapytać.

zax454

Dokładnie teraz każdy może sam zaprojektować http://www.immobi.pl/, jeśli ma pomysł i umiejętności. Coraz więcej jest teraz programów komputerowych do projektowania domów. Można potem się zapytać o wdrążenie własnego projektu.

ok52tm

Myślę że warto gdyż zaprojektowanie wystroju całego mieszkania pochłania bardzo dużo czasu poza tym nigdy nie zagospodarujesz wolnej przestrzenia tak jak http://idomo.pl/about/. Dodatkowo ludzie, którzy zajmują się tym na co dzień wiedzą gdzie szukać najtańszych sklepów, często też mają w nich większe rabaty.

domana

z projektantem o wiele łatwiej i szybciej.

karika
zax454 napisał:

Mi się wydaje (pewnie mylnie ;) ), że przy odrobinie pomysłu można samemu coś zaprojektować. Co prawda nie każdy potrafi coś takiego wymyślić. Ja jednak myślę, że z pomocą chocby komputera i odpowiednich programów można coś samemu wymyślić.

Pod warunkiem, że ma się do tego talent i czas. U mnie konieczna była pomoc specjalisty od wnętrz, chociaz też sobie myślałam - wiem jak chce mieszkać i wszystko przecież zaplanuje sama. A jednak nie potrafiłam. A projektant przyszedł i mi pomógł to ogarnąć.

amelka2

jasne, mozna sie bawic w projektowanie wnetrza samemu, ale dopiero z czasem sie okazuje, czy nasz pomysl byl trafiony i w najlepszym wypadku czeka nas przemeblowanie, a w najgorszym urzadzanie mieszkania od nowa, innymi meblami i wyposazeniem, ja wole zlecic to specjaliscie i miec z glowy, miedzy innymi dlatego przy remoncie lazienki poprosilam o pomoc wyspecjalizowana firme: http://www.aranzacjekuchni.com.pl/

jakubka

polecam jednak skorzystać z usług projektanta. Sama skorzystałam z takiej usługi i jestem mega zadowolona, że nie musiałam się głowić nad układem, kolorystyką, detalami. Często nie zdajemy sobie sprawy ile czasu pochłaniają decyzje, poszukiwania materiałów (których jest na rynku od groma). W moim przypadku, gdzie jestem osobą zapracowaną nie byłabym w stanie tego ogarnąć, chociaż próbowałam i szybko się poddałam. Wielu moich znajomych podjęło się sami tego wyzwania i niestety później żałowali, bo bardzo dużo stresu i nerwów stracili oraz pieniędzy, ponieważ czasem coś co zakupili nie nie koniecznie pasowało, a nie można było tego zwrócić. Ja całe szczęście trafiłam na biuro projektowe z polecenia. Mogę z ręką na sercu polecić te biuro (Niebanalne Aranżacje Przestrzeni Zamkniętych, www.napz.pl). Z Panią Justyną, właścicielką, współpracowało się naprawdę super. Bardzo profesjonalnie podchodzi do swojej pracy.

bashaa

hej, my korzystaliśmy z takiej usługi, ale nie kompleksowo, bo wiele rzeczy chciałam zrobić sama. Współpraca wyszła bardzo fajnie, projektant wziął pod uwagę wszystkie moje sugestie, najpierw przygotował "szkic" koncepcji, wykorzystania miejsca (mamy małe mieszkanie), potem obgadywaliśmy szczegóły. Sama bardzo lubię urządzać i kupować ładne rzeczy, także w sieci, więc się długo wahałam, ale finalnie nie żałuję, że się zdecydowałam. Kupę miejsca w mieszkaniu mi wyczarowali:) Z takiej samej usługi korzystała moja siostra, z tym że całkowicie oddała ster w ręce projektanta. Efekt naprawdę WOW. Do pomocy zaangażowałyśmy obie http://www.premieredesign.pl/. Gdyby ktoś poszukiwał, gorąco polecam :)

green_girl

Moim zdaniem korzystanie z usług architektów, czy też projektantów wnętrz jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Akurat ja miałam możliwość skorzystania z usług profesjonalistów ze względu na to, że znalazłam ofertę http://idomo.pl/blog/ firmy, która również zajmuje sie właśnie projektowanie. Ogólnie rzecz biorąc byłam bardzo zadowolona zarówno z ceny zakupionego mieszkania jak i jego wystroju.

madnarynka123

wolałabym poszukać inspiracji i zaprojektować coś sama, a za zaoszeczzone pieniądze pojecha na majorke ;)

Agata44

Cześć wszystkim, to będzie mój pierwszy wpis na forum. Chciałam Was zapytać odnośnie aranżacji wnętrza. Widzę,że głosy są różne. Jestem na etapie kupna mieszkania w http://www.nowemiastopruszkow.janpul.pl . Na stronie widnieje informacja o pakietach z aranżacją wnętrza przez profesjonalistów, co o tym myślicie? Warto się na to decydować? Ktoś zna kogoś kto korzystał? Czy powinnam znaleźć swojego dekoratora? Pomijam już kwestię czasu, którego mam niewiele i jestem gotowa zapłacić. Chodzi bardziej o to, że spodobało mi się bajeczne mieszkanie ze skośnym salonem (skos jest na całej długości, w rogu "trójkąta" jest miejsce na garderobę). Z salonu wychodzi się na balkon. Efekt jest po prostu bajeczny i to totalnie takie mieszkanie jakiego szukałam, dlatego chcę zadbać o wszystkie detale Boje się,że jak sama wezmę się za urządzanie to dam za dużo czegoś i przytłoczę to piękne pomieszczenie (dodam,że są wysokie okna, to ważne!). Z góry dziękuję za opinie.

Marynarka

To musisz jednak sama wygospodarować czas i poszukać dekoratora, z którym będzie Ci się dobrze współpracowało. Ja swojego też musiałam znaleźć sama, by ogranął mi salon, bo wiedziałam, czego chcę, ale bałam się, że przedobrzę. W ten sposób mam na podłodze upragniony http://www.parkietstudio.pl/ i drzwi białe, dwuskrzydłowe ze szprosami, ale z meblami i kolorystyką musiał pomóc mi fachowiec.

boczek952
ulak1 napisał:

Czy uważacie że warto korzystać z usług projektantów, architektów wnętrz ?Jeśli tak to dlaczego ?, A jeśli sądzicie że zatrudnianie osoby do aranżacji mieszkania, domu jest zbytkiem to uargumentujcie swoją opinię. Z góry dziękuję Ulka

Jest kilka powodów by korzystać z usług projektantów . Przede wszystkim taki że nie jest w cale to taka łatwa praca a mieszkanie zazwyczaj służy nam do końca życia i lepiej by było tak zaprojektowanie byśmy dobrze się w nim czuli . My jako osoby zlecające możemy miec swoje wizję a osoby które projektują przyjmują wskazówki . Przy czym obie strony są zadowolone i w cale nie jest to takie drogie jak by się wydawało .Zajrzyj tutaj http://www.porczynski-sieradzki.pl/ myślę że oni są najlepsi ...

Artema

Wszystko zależy też od tego, czy kupujemy mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego. Jeśli kupuje się mieszkanie nowe to mamy większe pole do popisu, bo możemy zdecydować się na jedna z wielu opcji, jakie na przykład oferują takie targi: http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-szczecin/ . Decydujemy wtedy rzeczywiście o wielu aspektach mieszkania, decydujemy się na najlepszy według nas projekt / rozkład mieszkania. W takiej sytuacji projektanta wnętrz możemy zatrudnić na przykład do zaaranżowania części mieszkania czy pomocy przy wyborze dodatków. Kiedy kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym, często dostajemy mieszkanie, w którym wiele rzeczy wymaga wymiany, odnowienia czy naprawy, a nawet zaaranżowania całkowicie inaczej. Wtedy chyba lepiej zaangażować projektanta od początku i przygotować mieszkanie absolutnie tak, aby odpowiadało naszym oczekiwaniom.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja