Forum

Projekty - Wizualizacje

czy korzystać z usług architektów wnętrz ??

ulak1

Jak uważacie, czy warto korzystać z usług osób zajmujących się aranżacją wnętrz ??Jeśli tak to dlaczego,a jeśli nie jaki jest tego powód? Jakie widzicie za i przeciw ? Dzięki za pomoc Ulka

natalia1986

Oczywiście, że warto. Nie jest to moim zdaniem żadna fanaberia, ale zwyczajnie - praktyczność. Po pierwsze architekci znają wszelkie "triki" na powiększenie/ doświetlenie mieszkania. Wiedzą jak wykorzystać nawet najmniejszy skrawek, tak aby zrobiło się więcej miejsca. Ponadto mają sprawdzone sklepy/ wykonawców, więc wiedzą gdzie czego szukać.

marecky

Wykańczałem jakiś czas temu swoje pierwsze mieszkanie, ilość czasu jaki spędziłem przy tym zabrał mi bite 2 miesiące. Teraz jestem na etapie zamiany lokalu na większy i znalazłem biuro projektowe, który oprócz aranżacji i projektu, robi także prace wykończeniowe, co dla mnie jest bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić czas. No i dają gwarancję, co nie jest bez znaczenia, a pierwsze spotkania i pierwsze koncepcję są zupełnie darmowe. Jeśli ktoś już wykończył lokal u nich proszę o opinie. Więcej szczegółów o nich na stronie www.decoroom.eu

werona

Jeżeli masz na to fundusze to na pewno warto Często ludzie obawiają się, ze projekt nie będzie w ich stylu itd, a jest jeszcze drugie rozwiązanie. Można wykonać projekt najpierw samemu, mniej profesjonalny, swojej wymarzonej sypialni, kuchni, łazienki w jednym z prostych i łatwych w obsłudze programów do projektowania, np.: jeden z nich dostępny na stronie www.planowanieonline.eu a potem z wydrukiem zajść do architekta i zweryfikować wybrane kolory i ukłąd mebli z architektem. To chyba najlepsza droga na wzajemne zrozumienie swoich oczekiwań by czuć się jak najlepiej w "odnowionym" pomieszczeniu :)

energy2000

dobrze jest korzystac ze specjalistow, zawsze pomoga i doradza.

atarakta

ja wolę sama, nie ma nic milszego jak dobieranie dodatków do własnego wnętrza oglądam inspiracje i próbuję siebie w takim wydaniu :)

bio33

Jeśli nas stać to na pewno warto.

prodevelopment

Warto po stokroć ProDevelopment Interiors to wyspecjalizowana w projektowaniu i realizacji wnętrz firm. Posiadamy w swym portfolio projekty i realizacje biur sprzedaży, lobby, apartamentów pokazowych, domów oraz mieszkań prywatnych. Oferujemy Państwu bogate doświadczenie w łączeniu walorów estetycznych, świadomości zagadnień technicznych oraz funkcjonalności dostosowanej do indywidualnych realizacji. Realizujemy projekty w obrębie inwestycji z segmentu popularnego jak również apartamentowego, każdorazowo dostosowując ofertę do oczekiwanego budżetu. Dysponując doświadczonym i fachowym zespołem architektów, inżynierów i project managerów oferujemy swoje usługi na wszystkich etapach projektu i jego realizacji, gwarantują naszym Klientom oszczędność czasu i optymalizację kosztów. Zapraszamy do współpracy. Na pewno docenią Państwo nasze zaangażowanie i profesjonalizm w projektowaniu miejsca, w którym dalej będzie się tworzyła Państwa przyszłość. Więcej o grupie ProDevelopment możesz przeczytać na www.prodevelopment.pl

sterioss

Ja wybrałem DecoRoom. Dlaczego? Info z ich strony ... Projektujemy mieszkania i domy na terenie województwa mazowieckiego. Zajmujemy się doradztwem w sprawie wykończenia wnętrz jak i kompleksową obsługą inwestorską. Współpracując z nami możesz liczyć na wiele korzyści: - Posiadamy własne sprawdzone ekipy remontowe, współpracujemy z producentami mebli. Otaczamy się profesjonalistami godnymi zaufania. Dzięki temu masz pewność i gwarancje najwyższej jakości wykonania. - Dzięki stałym zleceniom i dużym zamówieniom kupujemy materiały z atrakcyjnym rabatem co pozwala nam obniżyć koszty usługi a Tobie zaoszczędzić pieniądze. - Stale nadzorujemy kolejne etapy wykończenia w ramach wykończenia „pod klucz”. Nie płacisz za każdorazowy nasz przyjazd na budowę i nie martwisz się, że w czasie Twojej nieobecności pracę stoją. - Korzystając z naszych usług oszczędzasz 15% VAT na materiały wykończeniowe. - Wykonujemy Wizualizacje 3D całego mieszkania. Dzięki temu już na początku dokładnie zobaczysz jak będzie wyglądał efekt końcowy.

nowotny

Myślę, że przy tego typu firmach najważniejsza jest opinia innych, a oni mają dobra ogólnie mówiąc "prasę" i ceny konkurencyjne, choć dla mnie dużo ważniejsza jest jakość usług, którą za kilka tygodni zweryfikuję i dam znać co i jak :)

sterioss

Zgadza się cenowo jak na zakres usług, które w pakietach oferują są na pewno konkurencyjni.

mika31

Ja to widzę tak - jeśli nie ma się pomysłu na mieszkanie i nawet się próbować, a kasa jest, to oczywiście architekt wnętrz jest najwłaściwszym (jedynym ) wyborem. Brak doświadczenia w tym zakresie nie jest tak wielką przeszkodą jak niechęć do zrobienia czegokolwiek, więc jeśli aranżacja wnętrz kogoś nie pociąga, to nie ma sensu się zmuszać i męczyć, bo przypuszczam że nic dobrego z tego nie wyjdzie.

atarakta napisał:

ja wolę sama, nie ma nic milszego jak dobieranie dodatków do własnego wnętrza oglądam inspiracje i próbuję siebie w takim wydaniu :)

Ja mam to samo, choć zauważyłam, że łatwiej wybiera mi się rzeczy dla kogoś. Wtedy wszystko jest takie proste, robię projekcik w cad decorze, wybieram to i tamto i gotowe (może nie tak natychmiast, ale zdecydowanie szybciej ). Kiedy jednak mam zrobić lub kupić coś dla siebie, proces podejmowania decyzji trwa dwa razy dłużej, bo cały czas się waham, co będzie najlepsze. Przypuszczam, że nie jestem w tym odosobniona.

Dekoratorka99

Jeśli nie masz pojęcia jak chcesz urządzić swoje mieszkanie, to oczywiście, że wato. Zależy Ci przecież by pomieszczenia były zaaranżowane z gustem, stylem, smakiem, ale i posiadały funkcję użyteczną. Osobom, która Ci w tym pomoże, to nie kto inny, jak http://idealnewnetrza.pl/projektowanie/projektant-wnetrz ;)

aranza

Ze sprawdzonych - jak najbardziej. Mieszkanie to Twoja wizytowka

kwieczko

Jeśli chodzi o decoroom, to również jestem na etapie współpracy z tą firmą i faktycznie mogę potwierdzić te wszystkie pozytywne opinie , które się tu na forum o nich pojawiły.

Listwy

Zdecydowanie sam wolałbym sobie zaaranżować wnętrze :) W internecie jest mnóstwo stron na których znajdują się zdjęcia lub . Wystarczy tylko podpatrzeć :)

Dekoratorka99

Oczywiście , że tak, ale każdy wie, że http://idealnewnetrza.pl/projektowanie/projektant-wnetrz stworzy mieszkanie, które nie będzie tylko zachwycało wyglądem, ale również funkcjonalnością.

kwieczko
Listwy napisał:

Zdecydowanie sam wolałbym sobie zaaranżować wnętrze :) W internecie jest mnóstwo stron na których znajdują się zdjęcia lub . Wystarczy tylko podpatrzeć :)

Próbowałem sam i dla porównania skorzystałem z firmy projektowej Decoroom. To tak jak zabieranie się za grę w tenisa, jeśli się raz w życiu rakietę trzymało. Pomijam już kwestie wizualne, ale także wiele pozytywnych i praktycznych porad projektowych doświadczyłem.

Emmka

Dobry dekorator to przede wszystkim taki co z małego pokoju potrafi uczynić apartament. A to jest nie lada sztuka. Ludzie myślą, że takie usługi są niebotyczne, ale dekorator to nie lekarz z USA, który kosi po parę tysięcy :grin:

kwieczko
Emmka napisał:

Dobry dekorator to przede wszystkim taki co z małego pokoju potrafi uczynić apartament. A to jest nie lada sztuka. Ludzie myślą, że takie usługi są niebotyczne, ale dekorator to nie lekarz z USA, który kosi po parę tysięcy :grin:

Koszty sa mniej więcej w Wawie za kompleksową usługę z wykończeniem między 600-1000 zł / 1m2 (ceny firmy decoroom).

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja