Forum

Projekty - Dom

dom czy mieszkanie?

kokowital

Miałem taki dylemat jakiś czas temu, ale ostatecznie zdecydowałem się na budowę domku jednorodzinnego i nie żałuję. Zwłaszcza, że przy obecnych cenach na rynku mieszkaniowym, to była opłacalna inwestycja. A na co Wy zdecydowalibyście się?

simplyblue

Gdybym stanął teraz przed takim wyborem pewnie też zdecydowałbym się na dom.

mobydick

w mieszkania łatwiej inwestować, ale w domu lepiej mieszkać :) wybieram dom!

abent

Ja postawiłem domek w 3 miesiące z frimą Budwesta. A finansowo wyszło mnie to porównywalnie, jak za mieszkanie w centrum miasta. Więc też przyłączam się do opinii, że lepiej zainwestować w dom

expertyza

Ja zapraszam do współpracy z Dolnosląską Grupą Budowlaną- zbudują Ci domek od fundamentów po dach, zaproponują jakiś fajny projekt, gorąco polecam. Skorzystałam i teraz mieszkam:) zobacz sobie stronkę: grupadolnoslaska.pl

PanTomasz

inwestuj w ziemię! wybuduj swój własny dom! www.uroczapolana.webs.com

andziks

Pewnie, że domek. Takie schody - http://www.schodyprudlik.pl/site/galeria można mieć tylko we własnym domku ;-)

Olka77

Domy są teraz w podobnej cenie co niektóre mieszkania. Jeżeli o mnie chodzi, to mieszkanie odpada, nawet jeśli się na nie zdecyduje to wiem że będę dążyć do mieszkania w domu. Przede wszystkim wygoda i mozliwości - mamy do dyspozycji taras, grilla, ognisko, sąsiedzi nieco dalej. Dom możesz już zbudowac za 110-130 tys. więc całkiem nieźle, do tego tylko działka i pieknie! W tej cenie znajdziesz np projekty pracowni MG Projekt - Sosenka, Francik czy Smyk. Polecam ;)

katyya

Zdecydowanie dom, zgadzam się z przedmówcą- można już w fajnych cenach dostać domki, niedrogo a wygoda jest bezcenna. Mnie się podobają projekty pracowni MG Projekt, stosunkowo tanie są w realizacji i bardzo ładne. Poczytaj jeszcze bloga tej pracowni, mają tam wiele ciekawych artykułów dla osób, które szukają i budują domy

astalawista1987

Wszystko zależy od sytuacji, i finansowej i rodzinnej. Domek własny, zwłaszcza w dobrym miejscu, jest dużo bardziej wygodny i tańszy w eksploatacji niż mieszkanie ;) ale pozyskiwanie, budowa, wykończenie go trwa dłużej (no chyba, że się kupuje gotowy;p) i kosztuje dużo więcej nerwów ;) sama większość życia mieszkałam w domu jednorodzinnym, ale mam chłopaka z mieszkaniem w bloku, więc siłą rzeczy wrócę na bloki ;)

zuzannaanna

My z mężem zdecydowaliśmy się na kupno domu pod Poznaniem. Znaleźliśmy ciekawe ogłoszenie na http://ihouse.pl/poznan/sprzedaz/dom-lub-blizniak Nie mamy czasu na nadzorowanie budowy a mieszkanie w bloku już nas strasznie męczyło

Aaanulka
dekoracja

Dom :) Choćby nieduży, parterowy, tak jak któryś z tych:http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-parterowe , ale jednak . Myślę, że nic nie zastąpi tej swobody i intymności, jaką zapewnia dom. No i wizja posiadania własnego ogródka też jest kusząca :)

gasiorek

To jest decyzja na długie lata, więc nie warto iść na minimum. Ja szukałam czegoś poza miastem, też myślałam - mieszkanie czy dom. Zauroczyła mnie oferta domu na działce z własnym sosnowym lasem i to w dobrym komunikacyjnie miejscu z infrastrukturą. nadbrzegiemczarnej.pl/ Tak to wygląda: Zobacz zdjęcie: http://nadbrzegiemczarnej.pl/images/header.jpg

emu0019

Dokładnie - to decyzja na lata, więc nie podejmuj się pochopnie. Przejrzyj różne oferty i wtedy zdecyduj. Sporo ofert nieruchomości znajdziesz na http://www.ihouse.pl/

mila33

Na pewno dom. Tak jakoś nie wyobrażam sobie za bardzo inaczej. Chociaż trzeba przyznać, że budowa domu wiąże się nie tylko z kosztami, a jeszcze ze znalezieniem odpowiednich fachowców i choć minimalnym zaznajomieniem się z tematami budownictwa. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że już na etapie fundamentów nie mając odpowiedniej wiedzy możemy "nie dopilnować" fachowców, aby np. dokładnie wybrali humus, bo jeśli tego nie zrobią to nasz dom będzie idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów i mikroorganizmów. Czytałam o tym ostatnio na blogu MG Projekt (tu cały artykuł: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/bledy-na-budowie-fundamenty/#axzz2npfGhWlT ) Jednak koniec końcem uważam, że mimo wszystko nie ma to jak własny domek. Zatem na pytanie mieszkanie, czy własny dom odpowiadam bez zastanowienia: dom. :)

zott

Ja zamierzam budować dom energooszczędny. Na razie szukam odpowiedniego projektu w www.mgprojekt.com.pl/projekty-domow-energooszczednych . Bardzo mi się podoba Artemida i Amadeusz. Bardziej jednak Artemida. Kupował ktoś u nich projekt lub zamierza, bo mają bardzo ciekawe?

goniaq

A nam po głowie krąży budowa domu energooszczędnego ,chcemy mieć własne gniazdko a nie ciągle kątem u teściów , tutaj znalazłam wiele ciekawych informacji które zaczęły nas przekonywać do tej inwestycji .Jakie jest Wasze zdanie na ten temat,czy ktoś z Was już posiada ? .

goniaq
goniaq napisał:

A nam po głowie krąży budowa domu energooszczędnego ,chcemy mieć własne gniazdko a nie ciągle kątem u teściów , tutaj znalazłam wiele ciekawych informacji które zaczęły nas przekonywać do tej inwestycji .Jakie jest Wasze zdanie na ten temat,czy ktoś z Was już posiada ? .

Ipsan

Moim zdaniem zawsze kupno domu jest dobrym pomysłem ponieważ gruntów nie przybywa, więc cięzko by ceny spadały. Jednak ja bym rozważył zamiast zakupu domu jednak jego budowę. Stawiając nowy dom, możemy go dostosować do własnych upodobań i zainwestować w rzeczy, które według nas są przydatne. Kupując nowy dom lub budując własny można mieć dom wymurowany z betonu komórkowego co zapewni nam niższe koszty eksploatacji, zwłaszcza w sezonie grzeczym dzięki właściwością termoizolacyjnym tego materiału. Na rynku wtórnym jest mało tych domów, ponieważ inwestorzy są z nich zadowoleni.

Odpowiedz w temacie

dom czy mieszkanie?

Edytuj wypowiedź

dom czy mieszkanie?

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja