Forum

Projekty - Dom

Hala stalowa jako magazyn Jaki jest to koszt ?

Posty: 522
iwonkarak

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad wybudowaniem hali stalowej. Jaki może być mniej więcej koszt hali dwunawowej średniej wielkości ( tak 20 m szerokości) ? Czy jednak lepiej jest wybudować murowaną?

Posty: 515
tajusta30

Heh. Łatwo jest tak sobie podać wymiary jedynie szerszego boku bez podania innych faktów. Nie można dokładnie stwierdzić ile będzie kosztowała budowa. Wszystko zależy od różnych czynników. Od tego jaka jest wysokość, długość. Od tego w jakim czasie chcesz wybudować. Mogę Ci podsunąć adres strony: http://www.cobouw.pl/ . Jakiś czas temu mąż firmie zlecał rozbudowę hali w firmie. Cena nie była wygórowana a uwinęli się bardzo szybko. Może powinnaś do nich napisać? I ich zapytać się o dokładne ceny związane z realizacją?

Posty: 311
kols

Wielu posiadających magazyny przechowuje w nich materiały sypkie. Jednak rzadko się spotyka profesjonalny sprzęt do transportu takich materiałów, jak na przykład http://buttimer.pl/index.php/produkt/items/przenosniki-tasmowe.html. Osobiście uważam, że każdy taki magazyn powinien zaopatrzyć się w taki sprzęt, który znacznie ułatwia transport materiałów sypkich.

Posty: 35
warszawianka_34

Budowa hali to całkiem dobre przedsięwzięcie, jeżeli masz dobry pomysł na biznes w tej hali. Warto też zadbać o dobre wyposażenie. Dobrej jakości http://erka.gdansk.pl/ i pasy transportowe na pewno się przydadzą.

Posty: 22
maniowy

I ogrodzenie, koniecznie trzeba mieć http://www.stomar.com/ działkę. To chyba nawet jest wymogiem później przy ubezpieczaniu takiego obiektu i przy załatwianiu ochrony też.

Posty: 35
warszawianka_34

Masz całkowitą rację Maniowy!

Posty: 54
granulka

W takiej hali, bez względu na to, czy bedzie murowana, czy namiotowa, będą musiały znajdować sie http://drzwi-ppoz.pl/. Warto to też doliczyć do kosztów, bo bez tego hala nie przejdzie kontroli straży pożarnej przed oddaniem budynku do użytku.

Posty: 123
ewamalowana

Wybór najlepszych podwykonawców przy stawianiu http://karczmetal.pl/ jest naprawdę bardzo ważny. Warto wybrać firmę, która ma doświadczenie i utrwaloną pozycję na rynku. Wtedy wiadomo, że mają wieloletnią praktykę i znają się na swoim fachu.

Posty: 67
mynameisluka

Zdecydowanie się zgadzam z tym, ze konstrukcja powinna mieć pewnego wykonawcę. Ale bardzo waznym eleemntem jest też odbranie odpowiedniej wentylacji, http://www.etp.pl/ które będzie odpowiednie do takiego rodzaju obiektu.

Posty: 57
zuz_ka

Ogrzewanie i klimatyzacja to bardzo potrzebne udogodnienia. Szczególnie jak taki magazyn jest http://www.mdj.pl/, wtedy maszyny i urządzenia elektroniczne potrzebują też odpowiedniej temperatury do pracy.

Posty: 23
robertniedzwwiedz

a na budowę na pewno będzie potrzebny http://www.polkont.pl/ dla pracowników.I pewnie jakieś sanitariaty. Pamiętam, ze keidyś to się wynajmowało taki niby wagon kolejowy, ateraz takie cywilizowane pomieszczenia i to czasami jeszcze z firankami w oknach ;)

Posty: 35
Gosiak3

Zgadzam się, że bez kontenera sanitarnego biurowego będzie na budowie ciężko, pracownicy muszą mieć się gdzie schronić, jakieś zadaszone miejsce jest konieczne, do tego na pewno toalety przenośne, bo przecież nie od razu będzie podłączenie do wody. Ja czesto zawodowo korzystam z http://www.wcserwis.pl/kontenery_poz.php oni mają tam dosłownie wszystko od ogrodzeń po właśnie kontenery, a nawet umywalki. A przy okazji są solidni, wiec nie ma problemów z opóźnieniami.

Posty: 28
daniel89

Ja mam stalową halę i bardzo sobie chwalę, trwalsza konstrukcja i mniej zabawy :) Tutaj masz namiary na firmę zajmującą się halami stalowymi http://montex-hale.com/oferta/hale-stalowe/

Posty: 56
Tonik

Przed przystąpieniem do budowy trzeba zaznajomić się z prawem budowlanym. Koszty wybudowania hali są dużo niższe niż zakup "gotowca",jeżeli mamy kilku pracowników znających podstawy budownictwa, spawalnictwa, mających aktualne badania do pracy na wysokości i z odpowiednimi uprawnieniami sep (do wykonania elektryki).Najpierw rysujemy sobie projekt,a później dajemy do wyceny zaufanej/sprawdzonej firmie zajmującej się dystrybucją/ sprzedażą wyrobów hutniczych potrzebnych nam takie jak http://www.bth.pl/pl.profile_zamkniete.htmlhttp://www.bth.pl/pl.rury.html.http://www.bth.pl/pl.blachy.htmlhttp://www.bth.pl/pl.plaskowniki.html czy nawet http://www.bth.pl/pl.sruby.html aby kupić wszystko jednym miejscu (dlatego my kupowaliśmy prawie wszystko w Import stal Kraków) .Możemy dopytać sprzedawcę o propozycję wykończenia (często firmy posiadają w ofercie materiały antypoślizgowe,czy blachy perforowane,żaroodporne) w zależności od potrzeb/wymogów branży naszej firmy. Dobry sprzedawca jest w stanie określić jakie parametry materiałów konstrukcji nośnej do obciążenia i ile materiału będziemy potrzebować. Po zbudowaniu konstrukcji i montażu okien planujemy rozmieszczenie instalacji elektrycznej,wydzielenia pomieszczeń socjalnych czy sanitarnych. Pamiętać należy,że materiału potrzeba zakupić więcej niż metraż konstrukcji na to wskazuje.Przy większym zamówieniu zawsze można liczyć na rabat czy transport.

Posty: 51
Kasia67

Przed budową hali należy pamiętać o zrobieniu dokładnych wymiarów, opracowaniu projektu, opracowaniu dokumentacji technicznej. Oczywiście weażna jest sama ekipa, która będzie ją budować. Ja swoją firmę oddałam w ręcę firmie Zarzycki konstrukcje (http://www.zarzycki-konstrukcje.pl). POwstały dzięki nim obiekt w pełni spełnia moje oczekiwania,a jego budowa nie trwała mega długo

Posty: 1035
andziks

To zależy od kilku parametrów, nie ma sensu podawanie kwot w temacie, bo jedna większa modyfikacja sprawia, że koszty robią się o wiele wyższe. Najlepiej po prostu konstultować temat z wykonawcami, choćby z http://solidhale.pl/ Pokaże projekt, albo niech go przygotują i na tej podstawie wam zrobią wycenę. Logiczne, że taka konstrukcja to spore koszty.

Posty: 5
marekdobrzynski

W nawiązaniu do wypowiedzi poprzedników zgadzam się, że kluczowy jest wybór firmy, która ma utrwaloną pozycję na rynku. Tylko taka podejmie się realizacji w zgodzie z najwyższymi standardami oraz normami bezpieczeństwa. Ja mogę polecić firmę Kargon z Warszawy. Dla mnie to profesjonaliści w każdym calu. Odpowiedzą na pytania, doradzą, wycenią. Więcej info na: http://kargon.pl/hale-stalowe/

Posty: 86
Alka86

Szybciej, taniej i wygodniej postawisz (oczywiście nie sam ale z pomocą firmy specjalizującą się w takich konstrukcjach) halę stalową. Firma http://www.llentab.pl/ zajmuje się takimi sprawami od A do Z - mają zarówno gotowe produkty, jak i jest możliwość zbudowania hali z indywidualnie stworzonego projektu. Co do kosztów - to już najlepiej poprosić o kosztorys ich przedstawiciela.

Posty: 55
Tadek5

Przy budowie takiej hali trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przeciwpożarowym. Szczególnie ważne jest wypełnienie szczelin dylatacyjnych odpowiednimi elementami wypełniającymi, które będą miały odpowiednią klasę odporności ogniowej - tak jak jest to w przypadku materiałów oferowanych przez firmę Protector - www.dylatacjeppoz.pl.

Posty: 30
kukulek

pamiętajcie też że taka hala musi mieć odpowiednio wykonany projekt. a w tym pomóc wam może tylko firma z długoletnim doświadczeniem np: https://figura.team/oferta/projekty-konstrukcji zawsze można zadzwonić i przedstawić swój pomysł i porozmawiać oczywiście wstępnie o kosztach takiego projektu

Odpowiedz w temacie

Hala stalowa jako magazyn Jaki jest to koszt ?

Edytuj wypowiedź

Hala stalowa jako magazyn Jaki jest to koszt ?

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.