Forum

Projekty - Wizualizacje

Programy do projektowania wnętrz

Lotka

Znasz ciekawe i proste programy do projektowania wnętrz?

kuapouchy

Bardzo prosty jest program PRO100, do ściągnięcia na www.ecru.pl . Prosty i wizualnie bardzo udany, zawiera bazy zarówno mebli jak i produktów użytku domowego (agd, rtv) plus kafelki, blaty, faktury, oświetlenie, itp...

bart

Zobacz CAD Kuchnie zdecydowanie najlepszy program na rynku. Można się też pobawić NET+ darmowym programikiem do wnętrz na www.cadprojekt.com.pl

jeanmarie

Program PRO100 - prosty w obsłudze, potężne możliwości, tworzenie nie tylko wnętrz, ale i możliwość projektowania mebli od zera ( wraz z raportem potrzebnych formatek, elementów, wyceną, optymalizacją rozkrojów...). Darmowe DEMO na www.pro100.eu www.ecru.pl

projektownia

Pro100 to jasne prosty ale do projektowania szaf lub kuchni. Jest niestety za mało techniczny. No i jak dochodzi do większego wnętrza to nie daje rady. Ja wolę ArchiCADa jest bezpłatna wersja edu razem z Artlantisem Studio rewelacja. www.archicad.pl/edu.html

RudaZ

Ja też jestem zainteresowana dobrym programem do projektowania wnetrz pracuję w pro 100 ale nie jestem do końca zadowolona czy ktoś może coś powiedzieć o programie cad wnetrza

superstasiek1

Zadam może troche dziwne pytanie, ale czy ma ktoś z was pełną wersje Pro100, którą chciałby się podzielić z kolegą z deccori, oczywiście odplatnie? :tongue:

Aneta84

moze mi ktos polecic jakis program do projektowania wnętrz w miare profesjonalny, taki dla początkującej niewielkiej firmy.

angus

Ja pracuję na programie PRO 100 i jest zdecydowanie lepszy od Cad ponieważ zawiera więcej elementów do dekoracji i jest bardziej wszechstronny tzn pod względem wyposażenia i pomieszczeń.Możesz zaprojektować zarówno pokój dziecinny kuchnię łazienkę salon jak i przedpokój czy sypialnie.

Aneta84

hmm..a jakis inny?? Znasz moze ArCon jest cos wart? Zakładam niewielką działalność i nie dam rade wszystkiego malować ręcznie..a nie mam pojecia jaki jest dobry nie tani program.Pro100 mam demo ale to moze byc zamało.

projektownia

Kiedyś działałem na Arconie ale średnio się sprawdzał i dałem sobie spokój ostatnio zdecydowałem się na ArchiCAD-a Start Edition naprawdę świetne i ekonomiczne rozwiązanie dające wielkie możliwości 6900netto. Mi się sprawdza.

andamin29

Nie mogę zainstalować PRO-100 proszę o pomoc.

ALIASpl
Aneta84 napisał:

hmm..a jakis inny?? Znasz moze ArCon jest cos wart? Zakładam niewielką działalność i nie dam rade wszystkiego malować ręcznie..a nie mam pojecia jaki jest dobry nie tani program.Pro100 mam demo ale to moze byc zamało.

Poleam "3dmax" - wymaga ogromnej wiedzy, ale efekty są pioronujące - do 3d, do 2d AUTOCAD w zupełności wystarczy. PRO100 jest wyłącznie dla stolarzy przygotowany, aby przedstawili klijentowi swój sposób widzenia - bardzo okrojony program.

czeczot1

W mojej galeri jest wizualizacja zrobiona w programie ARCON ktory z pelna swiadomoscia polecam ;-) Jesli satysfakcjonuja cie poziom wizualizacji przeze mnie wykonanych to smialo mozesz wejsc na strone intersoftu ;-) POLECAM ARCON jest dobry prosty i wzglednie tani ;-) W razie problemow chetnie sluze pomoca w obsludze programu ;-)

czeczot1

Co do AUTOCAD'a w 2D jest zwyczajnie za drogi (Wersja LT kosztuje ok 5000zl) - pracuje na nim zawodowo i jest to NAJLEPSZA DESKA KRESLARSKA A 3dMAX Efekt piorunujacy ale te koszta .... ok 20 tys poza tym obsluga wymaga dosc duzej wiedzy zarowno w samym projektowaniu jak i szukaniu baz obiektow do projektowania

czeczot1
projektownia napisał:

Kiedyś działałem na Arconie ale średnio się sprawdzał i dałem sobie spokój ostatnio zdecydowałem się na ArchiCAD-a Start Edition naprawdę świetne i ekonomiczne rozwiązanie dające wielkie możliwości 6900netto. Mi się sprawdza.

Uwazam ze ARCON na poczatek jest rewelacyjnym narzedziem a i efekty jakie mozna uzyskac sa calkiem niezle (patrz wizualizacjie w mojej galerii)

AGNESS

Zdecydowanie PRO 100. Wbrew pozorom można w nim zrobić wszystko. Projektuję wnętrza juz kilka lat i jest niezawodny. W teście "Komputer świat" zajął 1-sze miejsce, za nim były wszystkie CAD-y.

czeczot1

Wszedlem na stronke PRO 100 i coz zawiodlem sie Wizualizacje wygladaja jak odreczne rysunki (chyba ze galeria zamieszczona na stronie nie wykorzystuje w pelni mozliwosci programu) Nie chwalac sie moje wizualizacje w ARCONie prezentuja sie troszke lepiej ;-) Z wyksztalcenia jestem informatykiem i geodetą (zawodowo pracuje na ACAD-zie - jak juz wspominalem NAJLEPSZA DESKA KRESLARSKA Co do testow KOMPUTER ŚWIATA no coz tez czytalem ze BRISCAD jest tak samo dobry jak AUTOCAD (pracowalem jakis czas na BRISCADZie i coz to ze jest w cenie ACADA LT mowi samo za siebie ;-). Pamietam tez jak KOMPUTER ŚWIAT pisze na temat OPENOFFICA ;-) tez niby jest tak samo dobry jak MS OFFICE (niestety pare ograniczen sykryminuje go w wykorzystaniu przy obróbce dużych plikow np.ogrniczeni do 64 tys wierszy w arkuszu ;-) Pracowalem tez na 3dMax-sie (projekty i filmiki na studiach) - narzedzie tak samo potezne w 3D jak w 2D -ACAD lecz wymagajace ogromnej wiedzy ;-) Chiwle tez bawilem sie na ARCHICADzie - rownie potezne i profesjonalne narzedzie dla archotektów lecz drogie i troszke skomplikowane ;-) Polecam ARCON ze wzgledu na prostote i najwazniejsze mozliwosc ogladania pomieszczen w 3D w czasie rzeczywistym ;-) Dla wszytskich nie zadowolonych z wizualizacji w ARCONIE - po ustawieniu widoku zachecam do wygenrewonia widoku z cieniami w opcji reaytraycing ;-) Trwa dlugo ale warto http://deccoria.pl/galeria,id,3098 - projekt mojego mieszkania stworzony naprawde w krotkim czasie ;-) PS. Nie mam zadnej korzysci materialnej z zachecania do dzialnaia na ARCO-nie jednak efekty jakie mozna uzyskac i prostota obsługi = idelne narzedzie do wizualizacji PROSTE aczkolwiek zadowalajace ;-)

sintek

Czołem. Do czego potrzebujesz programu? Jeśli rysunki techniczne, a nie zabawa w 3d to polecam InteliCada. Przecież projekt to nie wizualka...i nie zawsze trzeba ją robić. Arcona znam jakotako...że tak powiem...mieszane uczucia. Z naciskiem na nie. Prosty powód... ten program nie nadaje się do PROJEKTOWANIA. Bardziej do zabawy. Archicad - z założenia nie lubie programów co za mnie chcą myśleć. Jeśli wizualizacje są ważne... to InteliCada z modułem renderujacym można kupić za 4000zł. Co przy Acadowych 14000 i 3dsmax +-18000zł jest niską ceną. Istnieje jeszcze Nemetschek...ale nie wiem czy nie umarł już... kiedyś był numer jeden...do pojawienia się Acada. 1) Autocad - + numer jeden wśród programów do projektowania, niezastąpiony w architekturze, planowaniu, mechanice... ale trzeba sobie zadać pytanie -Czy wykorzystam jego moce przerobowe? + uniwersalność + intuicyjność + niezawodność działania + kompatybilność z innymi programami - cena, cena, cena 2) IntelliCad - odpowiednik AutoCada, za mniejsze pieniądze. Działa jak Acad, ale tańszy. ehehe nie wiem dlaczego nikt go nie zaproponował... + sposób pracy ACADA (małe zmiany patrz minusy) + CENA (podstawowy ok 1200zł) - moduł 3d w osobnej wersji (ca 4000zł) - jeśli pracowałaś kiedykolwiek na AutoCadzie będą Cię wkurzać dorbne zmiany, które wpływają na pracę... jeśli miałby to być pierwszy kontakt z Cadem... polecam szczerze. - czasem zalicza zawiechy - zniajace rysunki = częsty Regen 3) ArchiCad... wkurzające menu, biblioteka w zestawie...wizualki takie sobie... wymagania sprzętowe...no i cena.... zaporowa jak w Acad. 4) ARCON - to Twój wybór ;) - odradzam...szkoda kasy i nerwów. nawet jeśli kosztuję parę groszy... lepiej iść na kawę. 5) Wymieniany przez przedmówców PRO100... nie znam, to się nie wypowiadam, ale po wizkach sądzę że podobny do ARcona... Decyzja należy do Ciebie...którą bramkę wybierasz?? Pzdr. 3dsMax raczej odpada. To nie jest program do projektowania.

czeczot1

Zeby byla pelna janosc ARCON nie nadaje sie do wykonywania projektów technicznych ;-) Jest to jedynie b.dobre narzedzie do wizualizacji 3D projektów wnętrz (nie nadaje sie do projektów technicznych ) Co do ACADA i INTELICADA polecam ;-) Jeśłi ktoś pracuje w dużej formie którą stać na duże zakupy powinien domagać sie ACAD'a Lecz po zapoznaniu się z wersją demo Intelicada mogę stwierdzić, że jeśli miałbym własną firmę to napewno cena 10 krotnie nizsza skusila by mnie na zakup INTELICADA

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja