Forum

Projekty - Wizualizacje

Programy do projektowania wnętrz

sintek

Czyli zgodnie polecamy IntelliCada :) Pozdrówka.

czeczot1

Do rysunków technicznych jak najbardziej ;-) Chyba że kogoś stać na ACAD'a ;-) Do wizualizacji projektu WNĘTRZ polecam ARCON'a Tani , ladne wizualizacje i chyba nic tak nie przekona klienta do realizacji projektu jak dobre wizualizacjie ;-) Zwlaszcza faceta ;-) W zyciu nie wymyslilbym takich rozwiazan w mieszkaniu gdybym nie stworzyl wizualizacji ;-) ARCON ma jeszcze jedna zalete Mozliwy spacer w czasie rzeczywistym po zaprojektowanym wnetrzu ;-) Inne programy genruja renderingi jedynie wybranych i ustalonych scen Rozróżnimy 2 rodzaje programów - 1.do projektów technicznych - ACAD, Intelicad, ARCHICAD 2.do wizualizacji projektów wnetrz - ARCON, PRO 1000, 3Dmax I tak w moich odczuciach Ad.1 pierwsze miejsce ACAD (TANI odpowiednik INTELICAD tez jest calkiem oki ;-) ARCHICAD - łaczy oba rodzaje lecz nie zapewnia wirtualnej podróży w czasie rzeczywistym oraz jest dosyć skomplikowany Ad.2 Znam i polecam ARCON Po poziomie wizualizacji na stronie PRO 1000 osobiscie wole ARCON'a ;-) 3Dmax jest tu za drogi i zwyczajnie za trudny na początek ;-)

sintek

weź pobierz sobie dema, porównaj i sama oceń co który program wydaje się lepszy. Wady i zalety można wymieniać i wymieniać, ale to Ci nic nie pomoże. Ważne żeby się w nim łatwo i dobrze pracowało, w końcu to ma być pomoc :) Pozdrówka...

projektownia

Ratunku Arcon do wizualizacji to raczej drobna pomyłka. O pro 10o..... trudno sie wypowiadać jak mówimy o czymś technicznym . Ja wolę intuicyjność w rysowaniu kompatybilność z wieloma programami i brak ograniczeń. Te warunki daje mi jedynie ArchiCAD i w zestawieniu z Artlantisem jest nie do pobicia w szybkości i precyzji a od kiedy kupiłem ArchiCAD-a za 6900 no naprawde dochodzę do wniosku że to świetne rozwiązanie. intelicad jako to tanie rozwiązanie szybko pokazuje że ma sporo ograniczeń i tak faktycznie ja już z niego zrezygnowałem dramat w pracowaniu na nim i w nauce.

czeczot1

moze i ARCON to pomylka. Wejdz na http://deccoria.pl/galeria,id,3098 Wizualizacje ARCONIE Wydaje mi sie ze sa calkiem niezle ;-)

RudaZ

Własnie zastanawiam sie nad programem, jestem coraz blizej zakupu archicada ale nigdy w nim nie pracowałam , czy bez kursu sama sobie poradzę bo program kosztuje kilka tysiecy, kurs 3-stopniwy znowu trzy tysiace, jak jest z bibliotekami czy wszystko trzeba sciagac z internetu, w firmach oferujących meble raczej widzę bibliteki w arconie i autocadzie czy te drugie mozna wykorzystać w archicadzie moze znajdzie sie ktoś miły kto mi doradzi?

sintek

Czy poradzisz sobie sama bez kursu, tego nie wiem. Zależy ile masz doświadczenia z takimi programami. Jeśli to ma być pierwsza zabawa to może być ciężko. Widziałem że kolega polecał Ci archicada + Cinema4d, a wziął pod uwagę cene Cinema4D? ;) Przypuszczam że cena wacha się w okolicy 3dsmaxa. Pobierz demka i oceń :D Nie ma co polecać, każdy będzie mówił coś innego. Pozdrawiam

What

Co wy polecacie na Boga, ARCON? Ktoś tam wcześniej pokazał link do wizualizacji w tym zrobionych i jeszcze mówi że całkiem nieźle..... Radzę sprawdzić w Google wizualizacje polskich firm z czołówki. A następnie powrócić do tego linku z paszkwilami ArCona :D

sintek

Wiesz, wizualizacja wizualizacji nierówna.

McLittle

Hej, My pracujemy na Cad Dekorze bo akurat specjalizujemy się w płytkach i łazienkach. Program nie jest strasznie drogi i da się go od podstaw nauczyć. Ma dużo wspólnych cech z resztą rodziny Cadów. Fajni ludzie - szkolenie np. w Poznaniu, można się rozwijac w dowolną stronę projektowania. Nasze proste wizualizacje mozna pooglądać na naszej www.euroceramika.pl . pozdrawiam

RudaZ

Dzięki, dostałam z Poznania demo Cad dekora nie jest taki trudny i na niego sie zdecyduję, szybko sie go nauczę i nie jest aż taki strasznie drogi. Pozdrawiam Kasia

kufelek0

sluszny wybor:) pro100 to porazka...pozdrawiam

tojan3
tojan3

dlaczego od razu niegoscinny ? :)

adamp

Korzystałem tylko z pro100 i byłem zadowolony, ale zdaje się, że mój poziom projketowania też nie jest najwyższy :) a w poszukiwaniu łatwiejszych programów trafiłem na to - szafę można wygrać i nawet nie trzeba miec specjalnych zdolności ;)

bigrafi

Witam Z tego co czytam to nikt z polecajacych nie mial stycznosci z archicadem. Zajmuje sie projektowaniem wnetrz od 6 lat. z poczatku pracowalem na autocadzie, pozniej na arconie + intelicad, od 3 lat projektuje w Archicadzie. I MOGE Z CZYTYM SUMIENIEM polecic ten program, nie tylko do wnetrz. W połaczeniu z cinema, art lantisem czy wrecz z modelem renderujacym wbudowanym w archicada jest najlepszym narzedziem do projektowania wnetrz i nie tylko. U nas w pracowni powstaja projekty od podstaw najpierw koncepcja, pozniej budowlanka a na koncu wnetrza wraz z rysunkami technicznymi. Wszystko na jednym pliku. Obsluga bardzo intuicyjna. Ja w ciagu 1 tyg przyuczałem w firmie ludzi ktorzy tylko mieli male pojecie o kresleniu na komputerze. Co do wizualizacji proponuje wpisac w googlach grafika vray i bedzie wszystko wiadomo :)

Gosiagd

Ja pracuję na CAD-Kuchnia. Nie jest idealny ale moim zdaniem dużo lepszy i dokładniejszy niż PRO100. CAD-Kuchnia z dodatkiem edytora szafek własnych to już byłaby bajka , ale na razie muszę się obejść.

rep003

Czy ktoś wie w jakim programie aranżacje wnętrz robi firma Wamhouse?? www.wamhouse.com

sintek

rep003 - Wygląda mi na 3dsmax +Vray. Szczególnie po clay renderingu. Ale mogę się mylić. Pozdrawiam

rep003

Chodzi mi w szczególności o zdjęcia w galeri http://www.wamhouse.com/?st na których pokazane jest całe mieszkanie w rzucie izometrycznym ze ścianami poucinanymi do połowy. Możliwe że to 3dsmax ale w nim to strasznie dużo roboty i chyba pracownie projektujące wnętrza muszą mieć program w którym można zrobić to dużo szybciej:>

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja