• Deccoria.pl
  • Forum
  • Mieszkanie
  • Wykończenie mieszkania - co robić gdy firma mówi, że przekroczyła koszty i to ja musze nadpłacić?

Forum

Projekty - Mieszkanie

Wykończenie mieszkania - co robić gdy firma mówi, że przekroczyła koszty i to ja musze nadpłacić?

Arrrtystka

Wykończenie mieszkania - co robić gdy firma mówi, że przekroczyła koszty i to ja musze nadpłacić? Ale mam na umowie, że koszt taki i taki, to nie moja wina, że przecenili. Czy mogę odmówić nadpłacania ponad to, co na papierze?

Arrrtystka

ktoś, coś?...

Helgaaloalo

Moim zdaniem jak masz coś na piśmie, to nic więcej niż to, co na nim jest i egzekwowanie tego Cię nie powinno interesować. Po prostu jak jest umowa, to trzeba się jej trzymać. Z takich wykończeniowych firm warszawska http://www.deconova.pl/ podpisuje właśnie umowę na wykońćzenia co do złotówki i daje gwarancję, że koszty nie zostaną przekroczone. To działa tak samo jak przy mega przetargach np na budowę autostrady czy coś - tam tez zwycięzca ustawia stawka i MUSI za tyle zbudowac, nie ma żadnej renegocjacji cen. A jak przeholuje dajac za niską cenę to padnie. Kropka

Beatabianko

Dobrze, że ja nie miałam takich problemów. Budowałam z Artbud Deweloper Szczecin... nie wiem, co bym na twoim miejscu zrobiła. To już jest nabijanie ludzi w butelkę. jeszcze powinnaś dodac, że odbiór mieszkania się przesunie w czasie, bo się nie wyrobili. Ej, jak tak można. Nowe mieszkania to powinna być przyjemnośc, a nie tylko źródło nerwów i problemów. Człowiek marzy o swoim własnym gniazdku a potem taka niespodzianka. Współczuję. Choć tak jak przedmówca myśle, że liczy się to co na papierze. Chyba, że jest tam jakiś wytrych. może poradzić się prawnika?

PanTercjusz
[quote]

Moim zdaniem jak masz coś na piśmie, to nic więcej niż to, co na nim jest i egzekwowanie tego Cię nie powinno interesować. Po prostu jak jest umowa, to trzeba się jej trzymać. Z takich wykończeniowych firm warszawska deconova podpisuje właśnie umowę na wykońćzenia co do złotówki i daje gwarancję, że koszty nie zostaną przekroczone. To działa tak samo jak przy mega przetargach np na budowę autostrady czy coś - tam tez zwycięzca ustawia stawka i MUSI za tyle zbudowac, nie ma żadnej renegocjacji cen. A jak przeholuje dajac za niską cenę to padnie. Kropka

Fajnie to napisałaś, ale akurat Ci od autostrad to tak właśnie robią, że daja tanio na przetarg a potem kombinują i renegocjują ceny, ale to jest rzeczywiście kwestia umowy odpowiedniej. Ja bym nie puścił nikomu - jak się ktoś oferuje na piśmie, że za tyle i tyle zrobi, to też bym cisnął że tak ma być, albo do sądu

Odpowiedz w temacie

Wykończenie mieszkania - co robić gdy firma mówi, że przekroczyła koszty i to ja musze nadpłacić?

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja