Forum

Przepisy prawne - Pozwolenia

Wiata garażowa przy budynku - pozwolenie?

Posty: 22
Jacek90

Czy stawiając taką konstrukcję drewnianą jak na zdjęciu poniżej muszę mieć pozwolenie na budowę? Zgłoszenie? Zobacz zdjęcie: http://ogrodolandia.pl/userdata/gfx/2f1fe5da0e8a63dd6b560953522ef727.jpg Zdjęcie pochodzi ze strony http://ogrodolandia.pl/wiata-garazowa-przyscienna-pola1. Wiata ma wymiary ok. 18m2 więc raczej pasuje mi na konstrukcję tylko zgłaszaną. Tylko skoro to konstrukcja montowana do elewacji to nie zmienia bryły budynku? Nie jest to w końcu konstrukcja samonośna.

Posty: 24
Zosiaa01

Witam, taka konstrukcja wymaga tylko zgłoszenia. Według art. 29 ust.1 pkt 2 Prawa budowlanego na budowę wiaty garażowej o powierzchni zabudowy nieprzekraczającej 25 m² – a taka powierzchnia jest wystarczająca do komfortowego parkowania jednego samochodu – nie musimy uzyskiwać pozwolenia na budowę – trzeba ją jedynie zgłosić właściwemu organowi. Musi być tylko spełniony jeden warunek – łączna liczba takich obiektów na działce nie powinna przekraczać dwóch na każde 500 m².

Odpowiedz w temacie

Wiata garażowa przy budynku - pozwolenie?

Edytuj wypowiedź

Wiata garażowa przy budynku - pozwolenie?

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.