Forum

Rośliny i ogród - Rośliny

Dipladenia

moni_74

Znalazłam w internecie informację na temat takiej oto roślinki Podobno pięknie kwitnie ale ja po pierwsze nigdzie nie spotkałam jej w sklepach ogrodniczych ani nie spotkałam u nikogo. Znacie te roślinkę? Jak w praktyce wygląda jej hodowla?A może macie jakieś zdjęcia?

sz_dorota

Niestety na szybko nie mogę nic znaleźć w swoich zdjęciach, ale faktycznie kwitnie pięknie przez całe lato do pierwszych chłodów jesiennych, a wtedy trzeba ją przechować w temp. ok. 10-15 st. C. Ja swoją kupiłam bez kwiatów, ale na balkonie szybko rośnie i wypuszcza pąki. Kwiat tak duzy jak na tym zdjęciu i kwitnący również można dostać, ale jego cena nie jest mała. Za małą sadzonkę płaci się 25 zł, a co dopiero za takiego kwitnącego kolosa...Ale warto!A czy macie może jakieś inne kolory dipladenii? Moja jest czerwona i innej nie widziałam, a podobno są. Może macie zdjęcia?

Anya_s

Witam, ja od kilku lat mam na balkonie Sundaville-ten gatunek jest na zdjęciu. Nie puszcza takich długich wąsów, jest bardziej zwarty,krzaczkowaty. Ale powiem szczerze, zawsze kupuję nową roślinkę, jakoś nie umiem jej przezimować-traci liście i zascha. Ale warto! Szybko rośnie..obficie kwitnie-zasilam ją odżywkami z Plantpola-u nich też można kupić roślinki. Tak, są różne kolory i odmiany, można je zobaczyć na ich stronie. Można kupić je także na Allegro-nie wiem czy już się tam pokazały, ale jak nie chcesz ryzykować, to ja też kupuję w NOMI lub OBI. Ale tam spotyka się jedynie koloru czerwonego. Jest łatwa w hodowli, jedynie trzeba pilnować, bo niekiedy lubią ją "podgryzać" mszyce. U mnie stoi na balkonie, ale nie na tzw. patelni w ciągu całego dnia. Moją roślinkę możesz zobaczyć w mojej galerii. Pozdrawiam!

maria_safin

Ja znalazłam trochę informacji o tych roślinkach tutaj - http://www.leroymerlin.pl/mpng2-front/pre?zon

badylarz

heh ja je hoduję jako producent a kolory to czerwony,różowy i biały.Występują one również pod nazwą Mendrawilla :)

Odpowiedz w temacie

Dipladenia

Edytuj wypowiedź

Dipladenia

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja