Forum

Rośliny i ogród - Taras

Drewno - szkodniki

andziks

Co zrobić, gdy drewno zaatakowały szkodniki?

Ekspert_Bondex_

Owady, które są wabione przez grzyby, drążą w drewnie kanaliki. Zagnieżdżenie się owadów np. w drewnie konstrukcyjnym, może więc zmniejszyć jego wytrzymałość. Sygnały alarmowe to otwory wlotowe widoczne na powierzchni drewna (nie widać ich, jeśli drewno zostało zakażone pierwszy raz) oraz charakterystyczne chrobotanie lub kołatanie. Owady żerują na różnej głębokości, dlatego środek, który zastosujemy do ich wybicia powinien maksymalnie penetrować drewno. Najlepiej zaopatrzyć się w produkt rozpuszczalnikowy - można go stosować na każdym rodzaju drewna. Jeżeli używamy produktu wodnego musimy pamiętać, że w przypadku drewna starego i mocno wysuszonego, woda może spowodować jego pęcznienie i tym samym pękanie. Ekspert Bondex

Tonik

Najpierw trzeba określić co to za szkodnik,a później dopiero zastosować jakiś celowy środek do zwalczania.

majka100

Z tego co wiem to można ozonować całe konstrukcje ale to troszkę kosztuje. Jednak na pewno mniej niż cały dom. Dobrze zabezpieczone drewno nie powinno nęcić szkodników.

Rais

Dlatego drewno należy bardzo dokładnie zabezpieczyć przy pomocy dobrej jakości środków. Można takowe kupić w bardzo wielu różnych sklepach.

majka100

To może być kołatek. Taki żuczek, któremu większość środków powierzchownie stosowanych zbytnio nie przeszkadza. Trzeba dłuższy czas konserwować drewno.

lusia33

Fakt, do drewna warto dobrać odpowiednią impregnację. My ostatnio robiliśmy podłogi i kładliśmy parkiet - ekipa Klinika Parkietu [Warszawa] poleciła nam środki do impregnacji, a dokładnie lakier ceramiczny, który chroni drewno - a wiadomo, że podłogi są codziennie użytkowane i trzeba je porządnie zabezpieczyć.

majka100

Kołatki albo spuszczele to są najczęstsze szkodniki drewna

martike

Nie napiszę jak leczyć, ale wiem jak zapobiegać. Używaj impregnatu, one chronią nie tylko przed skutkami pogody, ale również przed szkodnikami. Vidaron ma działanie przez 6 lat, także mocno w koszty impregnowanie tarasy Cię nie wpędzi.

mariuszwenel

impregnat lub jakis olej do drewna, tak jak wyzej mowia, zabezpieczy, nie ktore daja tez fajny polysk przez co bedzie ladnie sie prezentowalo, na meblopol24.pl jest ich troche

Damian563

Sam miałem problem z takimi szkodnikami, pomalowałem impregnatem do drewna i już problem z głowy

martike

Dokładnie - jedyną skuteczną metodą na szkodniki jest impregnowanie drewno. Ja korzystam z Vidaronu (jestem raczej zadowolony). Impregnowanie na szczęście można wykonywać raz na kilka lat - więc nie jest to jakiś bardzo angażujący obowiązek. I chyba dobrze. ;)

Odpowiedz w temacie

Drewno - szkodniki

Edytuj wypowiedź

Drewno - szkodniki

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja