Forum

Rośliny i ogród - Rośliny

Jak chodować bazylię w domu?

strogonof

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł chodowania ziół w domu. Kupiłem bazylię, zasadziłem i...rośnie wolno i jakoś tak rachitycznie. Nawet podświetlam ją białym światłem, ale to nie pomaga. Macie z tym doświadczenia?

alina21

Ja to się nie znam na roślinach i u mnie wszystko zdycha, na pewno ta prosta w hodowli bazylia też by zdechła :D sorrka, nie pomogę ...

domana

Słyszałam, ze rośliny lubią jak do nich mówisz, może to pomoże ;)

gatek224

Miałem ten sam problem z bazylią i naprawdę nie wiem co było przyczyną, że ta bazylia jakoś tak marniała :unhappy:

Paulina1

Ja sieję sobie co roku i powiem tak: jednego jest bajeczna, ładnie się rozrasta, pieknie pachnie. A drugiego z kolei klapnie nagle albo w ogóle nie rośnie. Widocznie taki jej urok po prostu. Ale za to nie mam najmniejszych problemów z uprawą oregano.

porta

Moja rośnie w kuchni na parapecie, więc ma dostęp do światła dziennego. Podlewam ją tym: http://blumat.pl/product_info.php/info/p49_Blumat-dla-ro-lin-domowych.html/XTCsid/2f63ac014b48f0e51db3a1a623ae06fe bo sama zapominam i inaczej więdnie. Od czasu do czasu spryskuję też liście i wygląda w porządku. :)

Miczel

U nas nigdy w domu nie udało się utrzymać dłużej niż tydzień. Ale za to wkopana w ziemi, w dużą donicę przetrwała całe lato w ogrodzie. Teraz sobie myślę, że może to wina zbyt małej doniczki w jakiej są sprzedawane.

zweronka

mój sposób na dobrze wsiać ją wyhodowaną bazylię to wysiać ją samemu i oczywiście znaleźć http://nowezerniki-or.pl/ i ciepłe miejsce, na lato najlepiej wystawić na dwór

marodziewicz

Dokładnie tak - nie żadne śmichy hihy, tylko od czasu kiedy zaczęłam mówić do bazylii, oczywiście wszystko "z miłością" i same piękne i dobre słowa, to każda wytrzymuje o wiele dłużej. To prawda też, że zdecydowanie lepiej bazylia czuje się na zewnątrz niż w domu, choćby nie wiem gdzie byście ją postawili. Poza tym nie przesadzać z nasłonecznieniem, bo szybkciutko potrafi uschnąć, i to zupełnie bez zapowiedzi. Niestety, bazylia ma to do siebie, że raczej nie można jej odratować jak wiele innych roślin, a przynajmniej nigdy nie słyszałam, by komuś to się udało :/

karolina_89

moja niestety umarla tydzien po zasadzeniu :( nie wiem juz sama jak sobie z tym radzic, zeby nie zwiedla :(

paularozman

Ja długo marzyłam o tym, żeby mieć taki domowy zielnik i w końcu mi też się udało. Mam piękne oregano, tymianek i, majeranek, bazylię, miętę. Stoją na parapecie w miejscu bardzo nasłonecznionym. Dość często je podlewam. W sumie nie dbałam o nie jakoś szczególnie. Zwykle jest tak, ze jak coś zasadzę to pięknie mi rośnie. Tylko z ziołami było niestety inaczej, ale tym razem się udało. W sumie nie używam ich aż tak często bo gotuje tylko z dwa razy w tygodniu, ale za to ten nieziemski zapach unosi się w całej kuchni.

nodi

w domu zwykle nie rośnie intensywnie

bolinka

bazylia nie ma specjalnych wymagań

sanne

Jesienią i zimą rośnie sobie spokojnie na oknie w kuchni, gdzie ma dostęp do światła. Na lato przesadzam ją na balkon i tam się rozrasta bardzo ładnie. Dobrze pamietać, żeby nie przesadzać z wodą.

Lorel

a rozrasta sie wam? bo moja normalnie niknie w oczach

majka100

dodaj odrobine nawozu do roślin, typu florovit, tylko żeby był do warzyw a nie do kwiatków :D i dużo światła, ale to już ktoś pisał

Rais

Może trochę więcej cienia? Za dużo słońca to też niedobrze.

langustyn_ek

w domu to chyba nie ma szans się rozrosnąć, u mnie szybko pada. ale jak przesadziłem taką zwykła marketową normalnie do ziemi, to po 2 miesiącach mam naprawdę imponujący krzak.

ZigiStar

Dokładnie tak, w skrzynce balkonowej rosła jak nei wiem co, a w kuchni a małej doniczce jednak szybko pada.

olcha

Też parę razy tak miałąm, chyba po prostu stare nasiona...

U mnie jest tak: wysiewam w dużym korytku i jak podrośnie to często podlewam - nawet codziennie, ale uważać żeby nie przelać. Stoi na parapecie, więc ma dużo słońca.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja