Forum

Rośliny i ogród - Ogród

Jak zabezpieczacie drewno w ogrodzie na zimę?

Dorothy5

Posiadam w ogrodzie altankę drewnianą, którą zbudowaliśmy samodzielnie wspólnymi siłami rodziny. Przy zakupie materiałów polecono nam bezbarwny impregnat do drewna firmy Sadolin. Mija drugi tydzień mrozów powyżej -10 st. i ku naszemu zdziwieniu, drewno altanki zaczęło pękać a impregnat łuszczyć. Prędzej spodziewalibyśmy się tego w upalny dzień niż przy mrozie. Jak myślicie, dlaczego tak się stało? Jak zabezpieczacie drewno na zimę? Może macie jakieś sprawdzone metody.

SwiatPlastiku_pl

Prawdopodobnie użyliście jednak złego preparatu i impregnacja,zabezpieczenie drewna okazało się zbyt słabe. Jaki to dokładnie gatunek? Czekamy na szczegóły. www.SwiatPlastiku.pl

janosikowa

z tego co wiem będziesz musiał porządnie wyczyścić całą altankę, zeszlifować lakiery i farby i jeszcze raz pomalować. my też tak się bawiliśmy, ale podobno wtedy efekt najlepszy. Dwa lata temu pomalowaliśmy altane i budę dla psa, nie pamiętam czym czy bejcą czy impregnatem, ale - póki co, odpukać - nie schodzi, wygląda ok. Najważniejsze to chyba jest to, żeby drewno do malowania było dorbze przygotowane, nie może być starych lakierów bo wtedy będzie nowa warstwa odpryskiwać. Rzuć okiem http://www.vidaron.pl/poradnik/zima-nadchodzi-czyli-czas-zadbac-o-drewno-w-ogrodzie

nowalijka1

Też malowałam impregnatem z Vidaronu - trzeci rok i nic się nie łuszczy ani nie pęka.

marcinbosewski

ja swoje meble ogrodowe: ławki i duży stół przykrywam na zimę dużą plandeką, na pewno przedłuży to żywotność mebli.

Tryby82

Meble chowaj do domku albo narzędziówki, jak wejdą. A jak nie to plandeka, chyba, że w ostateczności drewnochronem można potraktować. Moja działeczka przeżyła zimę idealnie, także w impregnatach siła.

Romat_pl

Oczywiście na zimę warto schować meble ogrodowe do domu lub generalnie do jakiegoś pokoju w którym nie będzie na nie padał śnieg czy też nie będą narażone na działanie mrozu. Istotnym jest także ich odpowiednia impregnacja specjalnym preparatem do pielęgnacji drewna. www.Romat.pl

orbital

Warto się zaopatrzyć w jakiś drewnochron - http://drewnochron.pl/Produkty/Lakierobejce/Lakierobejca-2w1, zerknij produkty i z pewnością coś wybierzesz. Dobry lakier pozwoli zaimpregnować na zimę drewno w idealny sposób, pamiętaj by robić to regularnie również w okresie letnim ;)

Nicodemka

Całe szczęście, że mój mąż się tym zajmuje. U nas na ogrodzie mamy zbudowaną drewutnie. Już od dłuższego czasu męczyliśmy się z zakrywaniem drewna. 

kalinowska

my w zeszłym roku zamówiliśmy drewutnię i planuję ją zakonserwować tej wiosny, producent polecił drewnochron, tak też zamierzam zrobić

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja