Forum

Rośliny i ogród - Rośliny

Jakie rośliny w ciemnym mieszkaniu?

Pelagia

Mam bardzo ciemne mieszkanie a przy oknach za mało miejsca na ustawianie kwiatków i wszystko co mam zaraz usycha. Jakie roślinki polecacie mi do hodowania? Dodam, że nie mam ręki do kwiatów i najlepsze są te mało wymagające :)

MagiV

Polecam Ci ZAMIĘ :) "Zamia jest rośliną łatwą w uprawie i nie wymaga częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Dobrze rośnie nawet w pomieszczeniach o małej ilości światła słonecznego - zwana jest rośliną garderobianą - w półcieniu, w świetle rozproszonym. Latem odpowiednią temperaturą jest 15-30°C, a zimą 12-18°C przy wilgotności powietrza ok. 60-70 %. Lubi zraszanie liści. Roślinę latem podlewamy, gdy ziemia podeschnie (raz w tygodniu) po liściach, a nadmiar z podstawki wylewamy. Lepiej ją nawet odrobinę przesuszyć, niż zalać. Zimą ograniczamy podlewanie do 1-2 razy w miesiącu. " Mam zamię od jakiegoś czasu w sypialni gdzie nie ma bezpośredniego źródła światła, a do tego podlewam ją "przy okazjii", i rośnie super... w ciągu 2 miesięcy mam już dwa nowe liście :)

Pelagia

super, dzięki :) z rady na pewno skorzystam, bo mój dom strasznie smutny jest bez roślinek...

jololia

polecam dracenę, może stać z dala od okna i nie wymaga zbytniego zajmowania się nią, wystarczy od czasu do czasu podlać i już, a do tego ładnie wygląda !

misiaka

ja osobiście polubiłem paprotki - trzeba tylko pamiętac zeby od czas do czasu podlac - na albo taką specjalną kule kupic co sama wode dozuje

nasturcja

zamioculcas jest rośliną cieniolubną i bardzo dekoracyjną

Szafran

Też polecam dracenę, bardzo szybko rośnie i nie jest wymagająca. Ja mam tez jukę w dość ciemnym miejscu i jakoś sobie daje radę, plus wszelkie kaktusy i kaktusopodobne. Wiele jest roślin nie wymagających specjalnie naświetlenia, ale nie pamiętam nazw;)

Saritka

Ostatnio kupilam sobie Lucky Bamboo i one nie potrzebuja duzo swiatla nonstop siedza w wodzie i co dwa tygodnie wode trzeba wymieniac. Ladnie sie prezentuje sieZobacz zdjęcie: deccoria.pl/files/42594/51433/f530366df10f655b5a7c0428c354756e.jpg" target="_blank">http://deccoria.pl/files/42594/51433/f530366df10f655b5a7c0428c354756e.jpg prezentuje :D

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja