Forum

Rośliny i ogród - Balkon

Jakie są dobre rośliny na taras?

jacob126

Chciałbym wiedzieć jakie są dobre rośliny na taras koło pokoju ?

nitubaga

Witam, mogę powiedzieć co ślicznie wygląda na balkonie w doniczkach. O tej porze oczywiście pelargonie - wszelkiej maści, zwykłe i wiszące. Róże....ja mam pnące i rabatowe. Bratki choć one już kończą żywot, ale nadawały wiele uroku od wczesnej wiosny. A w mojej największej doniczce mam kompozycję z: białe bratki, po bokach różowa i fioletowa pelargonia, dalej niecierpek i białe lilie, które lada dzień będą kwitły. Wszędzie gdzie można było wsypałam nasionka maciejki, która właśnie zaczyna kwitnąć, a wieczorami pęknie pachnąć..... całość wygląda ślicznie. Pozdrawiam Kasia

beholderka

To musi wyglądać naprawdę ślicznie.Pozdrawiam.

martines

wszystko zależy czy chcesz się dużo zajmować tymi roslinami no i czy wolisz coś wieloletniego czy co roku zmieniać całośc? pozdrawiam

sz_dorota

Warto wiedzieć czy jest to taras od południa czy może północy. Wtedy rośliny wybiera się trochę inne, bo nie każde zniosą duże nasłonecznienie. Może jakieś sufinie czy petunie. a najlepiej poczytaj sobie co i jak

LEZKA

WSZELKIEGO RODZAJU BLUSZCZE I IGLAKI ALE ZADNYCH KWITNACYCH CI NE POLECAM BO WIOSNA I LATEM NIE POSIEDZISZ TAM SPOKOJNIE PRZEZ OWADY

lunatyczka

Według mnie najlepiej na balkonie wyglądają miniaturowe świerki w pięknych dużych glinianych donicach.Według mnie wygląda to absolutnie fantastycznie , moja znajoma urządziła w ten sposób balkon( a właściwie taras) i i uwielbiam u niej przesiadywać:)

angelus

Jak ma się duży taras, to spokojnie można się pokusić o jakieś miniaturki iglaków w doniczkach. Bardzo fajnie wyglądają, a do tego całkiem nieźle chronią np. przed wiatrem. Sama mam coś takiego na tarasie, do tego dokupiłam kilka pnących się krzaczków - od razu lepiej to wygląda, a do tego, można sobie posiedzieć w takim przyjemnym zakątku.

Asiek33

popieram - iglaki wyglądają fantastycznie, a jest tyle kształtów, kolorów i rodzajów, że każdy znajdzie coś dla siebie. No i - co dla mnie ważne - wymagają minimum pielęgnacji i można je podziwiać również w zimie :grin: A z innej beczki - polecam fajną książkę - Uprawa roślin jadalnych w pojemnikach (Michael Guerra). To dla tych trochę bardziej pracowitych - ale pomysły ciekawe, choć u nas rzadko spotykane:)

WszystkoCoKocham

Ja mam też pelargonię na balkonie, ale w zeszłym roku przez te upały nie były aż tak ładne jakbym chciała. Czy w tym roku mogę stosować taki środek: http://www.sklep.mizar.com.pl/multivit-pelargonie-1l-p-503.html ? Czy coś w ogóle daje stosowanie takich środków czy lepiej samą wodą podlewać? Dzięki z góry i przepraszam za dorzucane pytanie.....

Gienka34

Może sztuczne kwiaty? Takie też mogą być piękne :) Ja często wyjeżdżam, więc takowe bardzo sprawdzają się w moim domu :) A kupuję je zazwyczaj tutaj: http://www.sklep.hydroponika.pl/Rosliny_i_kwiaty_sztuczne/ Dość dużą wagę przykładam do tego, by w moim domu wszystko się ładnie komponowało ze sobą, a tam mogę dostać naprawdę przeróżne i co ważne bardzo ładne sztuczne kwiatki.

anehal

hmmmm moja poprzedniczka najwyrazniej robi niezla reklame... gdzie sie tylko da chwali pod niebiosa sztuczna trawe sztuczny mech i teraz jeszcze sztuczne kwiaty :tongue: czyzby wszystko u niej bylo SZTUCZNE???????? co do kwiatow na taras: mysle ze dobrze byloby posadzic pare wiekszych roslin, ktore troche oslanialy by taras, jakies krzewy, moze magnolie, wolno rosnace drzewko, poza tym kilka bylin i traw... aby rabata zawsze wygladala atrakcyjnie, porzadna ilosc roslin cebulowych, aby wiosna juz bylo pieknie... oczywiscie wszystko dobrane kolorystycznie, jesli chodzi o warunki sloneczne i wymogi co do gleby, wtedy rosliny rosna pieknie i wlasciwie nie sprawiaja problemow. pozdrawiam aneta

Szymeks

Ale wykop ten temat... Pytanie osoby zakładajacej wątek chyba już dawno nieaktualne... Ale od siebiue mogę polecić iglaki, doniczkowe, mało wymagające, wyglądają super!!!

Alka86

Właściwie to wszystko zależy od gustu i wielkości tarasu.

Tomik1

Masz rację. Tak naprawdę ograniczać nas tu może tylko wyobraźnia i mała znajomość gatunków i odmian:). Jeśli faktycznie mamy problem z doborem odpowiednich roślin, to warto wybrać się do szkółkarstwa Ulińscy w Konstancinie. Nie dość, że mają tam niesamowitą wprost ilość przeróżnych gatunków roślin, to jeszcze bardzo profesjonalnie doradzają przy ich wyborze. Na pewno nie wyjedziesz od nich z pustymi rękami.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja