Forum

Rośliny i ogród - Rośliny

jesienne nasadzenia (?)

Posty: 1
dkny

czy jest szansa, za teraz (no, do końca września) posadzone małe bukszpany przyjma sie jeszcze? czy zwlekać z tym do wiosny, a wtedy kombinować, jak przechować te sadzonki?? dzięki za wszystkie uwagi od doświadczonych ogrodników (czyli tych, co maja swój ogród co najmniej drugi sezon; a nie- tak jak ja... początkująca....)

Posty: 2
nikitagber1

Moim zdaniem... Lepiej jest posadzić to wiosną !! Ale co do przetszymania to nie wiem jak to zrobić.. Skoda też... Ze nie posadziłaś tego w okresie letnim .. Wtedy napewno by się do końca września przyjęło ! Pozdrawiam i czekam na pytania od ciebie !

Posty: 7
nemezia

Jeżeli posadziłaś juz bukszpany, to aby zabezpieczyć je przed mroźnymi dniami możesz owinąć je warstwą agrowłókniny . jeżeli przechowujesz je w pojemnikach a tez grozi im niebezpieczenstwo przemarzniecia, to wazne jest abys zabezpieczyla również korzenie.Możesz np. donicę owinąć agrowlókniną- kilka razy, lub folią z pęcherzykami i ustawić donice na desce lub grubym styropianie. zabezpieczysz wtedy korzenie z boku jak i od dołu. możesz również donice włożyc do wiekszej donicy lub kartonu i po bokach i od dolu osłonić styropianem. pozdrawiam

Posty: 5
nastrojowyogrod

Bukszpany spokojnie można sadzić we wrześniu i bez problemu przetrzymują zimę. Na wszelki wypadek, ale tylko w bardzo duzy mróz np. -20C mozna je przyrzucić agrowłókniną, czy gałązkami świerka, czy sianem - co tam początkująca ogrodniczka ma pod ręką. Sadzenie wrześniowe jest o tyle lepsze, że roslina pomimo tego, że nie rośnie to aklimatyzuje się i rozwija korzenie przez jesień i zimę. Wiosną jak znalazł, zwłaszcza, że bukszpany dosyć długo się aklimatyzują.

Posty: 21
skrzypaulina

Nie ma problemu żeby posadzić je na jesień, małe przymrozki powinny przetrwać bez problemu a przy dużych trzeba je czymś okryć. Jako początkująca ogrodniczka możesz podptywać się ekspertów, np. http://www.forum.leroymerlin.pl/list.php?14 :)

Odpowiedz w temacie

jesienne nasadzenia (?)

Edytuj wypowiedź

jesienne nasadzenia (?)

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.