Forum

Rośliny i ogród - Ogród

Kret w ogrodzie, pomocy!

monika2508

Niestety mam kreta w ogrodzie i nie bardzo wiem jak mam się go pozbyć. Ora mi cały trawnik i warzywnik. Wiem, że jest takie coś jak trutka na krety, ale chyba wolałabym środki bardziej humanitarne. Czy są jakieś sposoby, by go wypłoszyć? 

ada_ssss1

Może warto na przyszłość założyć siatkę na krety ?

rozwidlak

Myślę, że najlepszym pomysłem będzie kupienie jakiegoś odstraszacza na krety... kiedy u mnie krety zaczynają przekopywać ogródek to kupuję karbid granulowany - wrzucasz taki karbid do nory i po sprawie. Ja zawsze kupuję takie rzeczy na wassermanie bo mają tam sporo rzeczy do ogrodu - znajdziesz tam co potrzebujesz dla siebie

majka100

To zależy gdzie mieszkasz. Moja siostra mieszka w miescie i jak pojawił sie kret to go odłowiła i wyprowadziła daleko w las. Za to ja mieszkam na wsi, wokół pola, jezioro i las. Więc co jednego kreta się pozbędę to drugi mi wlezie do ogrodu. Dlatgo wolałam go pokochac bo wyszło mi taniej. 

maximm

Dokładnie ale w sumie możesz kupić sobie taki https://tatarek.com.pl/odstraszacze odstraszacz bo to najprostrze ale też ekologiczne rozwiązanie, a co najważniejsze dźwięk odstraszacza nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierząt domowych. 

JoannaHorosz

W moim przypadku pomogły saszetki kunagone. W opakowaniu jest ich 10, do każdej kretowiny wsadziłam po jednym woreczku przysypałam ziemią. Krety się wyprowadziły. Sposób prosty i na dodatek skuteczny.

Użytkownik deccoria

W zeszłym roku miałem trochę problemów z kretem, ale znalazłem firmę i już go nie ma. Kiedyś bardzo przejmowałem się takimi rzeczami ale od kiedy byłem na warsztatach tantry z https://www.tantra.pl/szamanizm/ odczuwam większy spokój i beztroskę rzy takich właśnie sytuacjach

Odpowiedz w temacie

Kret w ogrodzie, pomocy!

Edytuj wypowiedź

Kret w ogrodzie, pomocy!

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja