Forum

Rośliny i ogród - Ogród

Obrzeża w ogrodzie.

Posty: 1
scott23adams

Tyle ich jest, że nie wiem na które się zdecydować. Czy mają to być może palisady na rabaty, czy kamień, drewno czy może z tworzywa sztucznego do oddzielenia trawnika od reszty naierzchni.

Posty: 1
marcinstopa

To zależy jak jest twoja estetyka. Drewno fajnie wygląda, ale szybko łapie uszczerbki na fakturze, ciągła ich pielęgnacja wymaga wysiłku. Do oddzielenia nawierzchni to obrzeża z tworzywa np http://www.obrzezeogrodowe.pl/pl/c/EKO-BORD/21 , najsolidniejsza marka na rynku, tańszym zamiennikiem ekobord są obrzeża natan, znajdziesz też sporo tańszych 1/2 sezonowych. Kamień polecałbym na rabaty.

Posty: 312
rampol

Zobacz zdjęcie: http://www.bruk-bet.pl/public/images/meander_2.jpgPalisada Meander - myślę, że całkiem fajnie wygląda: http://www.bruk-bet.pl/public/images/meander_2.jpg

Posty: 111
Iklik_pl

Ja stawiałbym raczej na kamień lub drewno,uważam że to najlepiej się sprawdzi jako forma obrzeży w ogrodzie i będzie się także pięknie prezentować przez dłuższy okres czasu,szczególnie latem i wiosną:) www.Iklik.pl

Posty: 190
Wiesio54

Zobacz w Pozbruk obrzeza, a dodatkowo palisady dekoracyjne dla ozdobienia tarasu

Posty: 4
Victoria11

Fajnie się prezentują w ogrodzie takie obrzeża elasteo, co prawda są wykonane z plastiku, ale mimo tego wyglądają dobrze.

Posty: 4
Grzegorz156

Drewno jest ładne, ale ciężkie w utrzymaniu, trzeba je regularnie impregnować, a i tak część znajdująca się w ziemi krachcieje. Znów obrzeża betonowe są drogie dlatego kupiłem je tylko wokół kostki brukowej, a tak jak na rabaty z żoną kupiliśmy plastikowe obrzeża jedne z tańszych nazywa się limiteo. Wiadomo, że po kilku latach i tak trzeba je wymieniać więc nie inwestowaliśmy w to zbyt dużo.

Posty: 187
majka100

ja mam obrzeże z postarzanych desek zrobione.. Wygląda rustykalnie ale bardzo ładnie.

Posty: 100
werkyz

Ja osobiscie mogę polecić obrzeża trawnikowe od firmy www.jbm-katowice.pl :))

Posty: 10
viola03

Ja mam dość mocne obrzeża Strongeo, świetnie oddzielają to, co mają oddzielać i jak na razie trawe, a to dla mnie ważne.

Posty: 106
plota

nie bierzcie desek bo od dołu zaczną za moment gnić. prędzej palisady z  materiału co ogrodzenia się stawia od Joniec na przykład. to już wiesz, jak wsadzisz w ziemię to nic nie ruszy czy to wilgoć czy mróz

Odpowiedz w temacie

Obrzeża w ogrodzie.

Edytuj wypowiedź

Obrzeża w ogrodzie.

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.