Forum

Rośliny i ogród - Balkon

Osłona na balkon

mattos

Zastanawiam się nad osłoną balkonową. Balkon mamy odkryty, jednak największym problemem są luki.. Zastanawiałem się nad osłonieniem balkonu, jednocześnie nad jakimiś roślinami, które będą do takiej osłony pasowały.. Chciałbym coś ciemnego. Znalazłem w fajnej cenie w jednym z marketów http://www.promoceny.pl/gazetki/szukaj/osłona+balkonowa dość fajną osłonę balkonową i teraz moje pytanie, czy takie osłony trzeba zdejmować po lecie? Czy cały rok mogą być na balkonie?

Hendzop

Ja mam naturalną osłonę - pnącza. Tobie polecam to samo, zrób sobie przegląd roślin pnących http://www.obi.pl/pl/guides/garden-and-leisure/index.html Ładne i dużo tańsze.

StaszekF

A może zamiast osłony lepiej zainwestować w szklane balustrady?

arielek

Zgadzam sie z Hendzop. Sam mam pnącza na balustradzie balkonu i wygląda to fantatycznie. Wadą sa wszechobecne robaki ;)

claudia_zg

Niestety też się nad tą opcją zastanawiałam, ale przeraziły mnie jednak robaki.

marekOndak

Moim zdaniem to wszystko zależy od tego z czego wykonana jest ta osłonka, bo jeżeli jest ratanowa czy wiklinowa to oczywiście moim zdaniem wartą ją zdjąć bo w przyszłym roku może być już do niczego, podobnie zresztą z technoratanaem, ja swoje meble i osłonki z tego tworzywa zawsze ściągam, ale jeżeli będziesz chciała puścić po nich jakieś pnące rośliny to może być ciężko ja później zdjąć. A swoją drogą jeżeli już mowa o balkonie to ja również o coś zapytam. Otóż mieszkam w bloku na czwartym ostatnim pietrze i mój balkon jest w części nie zadaszony, koniecznie chcemy to zrobić jeszcze w tym roku, żeby znowu śnieg nie leżał nam na balkonie https://www.metal-gum.com/zadaszenia myślicie że tego typu daszki się nadają?

collaff44

tez mam pnącza i polecam ;)

granulka

Ja się zastanawiam nad różnymi opcjami. Chyba najlepszym rozwiazaniem byłoby zabudowanie tego balkonu. Wtedy zniknąłby problem komarów, much, kot mógłby sobie wychodzić na balkon. Ewentualnie można użyć specjalnych prepratów ddd (np. http://www.hruzewicz.pl/preparaty-do-dezynsekcji.html), żeby nie wlatywały jak okno będzie otwarte.... Tak, chyba to jest najlepsza opcja, przynajmniej dla mnie ;)

NinaT

Takie osłony zawsze mi się wydają nieestetyczne, postawiłabym właśnie na coś naturalnego co będzie spełniało swoją rolę a i wygląd będzie ciekawy :)

Natka7

Polecam parawan trzinowy :))

krynia9

Ja polecam mate PCV długotrwała nie trzeba ścigać na zimę :) Zapraszam do mojej galerii Metamorfoza 2016 balkonu

KrolRemontu

U mnie na balkonie jest osłona z tworzywa sztucznego, strukturą przypomina bardzo gęstą, drobną siatkę. Jako że balkon jest zielony, osłona również. Fabrycznie miała naszykowane otwory do montażu. Zrezygnowałem z dołączonego sznurka i wykorzystałem opaski zaciskowe. Żeby całość lepiej wyglądała użyłem napinaczy do siatek z muntech24, które bardzo ładnie naprężyły osłonę i dzięki temu nie ma na jej powierzchni żadnych załamań ani zagnieceń. Jak dotąd żadna pogoda jej się nie ima :)

trzykroki

Może spodobają Ci się daszki balkonowe od www.daszkinawymiar.pl ;)

werkyz

ja również polecam daszki z firmy www.daszkinawymiar.pl, mają porządne i atrakcyjne cenowo zadaszenia

melinda

Można tez pomyslec o oszkleniu balkonu, moim zdaniem to dobre rozwiazanie, zima mozna miec tam mini-oranżerię :)

Odpowiedz w temacie

Osłona na balkon

Edytuj wypowiedź

Osłona na balkon

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja