Forum

Rośliny i ogród - Rośliny

Pielęgnacja storczyków

tojaklaudia

Też jestem wielbicielką storczyków, jednak nie mam do nich ręki. Pierwsze dwa padły raczej z mojej winy, a dokładnie z powodu złej pielęgnacji. Przed zakupem nowej rośliny dużo czytałam na różnych stronach internetowych i poprosiłam o rady koleżankę, która zrobiła kurs z http://www.akademiaflorystyki.pl/kurs-florystyczny-podstawowy/. Niestety nie pomogła ani przezroczysta doniczka, ani namaczanie korzeni, ani odżywka. Dodam, że okna wychodzą mi na zachód, jednak kwiat i tak nie stał na bezpośrednim słońcu. Dbałam też o to, żeby nie było przeciągu. Powoli godzę się z myślą, że nie dla mnie te roślinki...

liwka

Ja ze storczykami nie robię nic specjalnego. Stoją sobie grzecznie na parapecie, raz w tygodniu podlewam, raz na dwa zasilam nawozem. I kwitną pięknie

polawysocka

Pamiętajcie, że oprócz takich czynności, jak podlewanie czy nawożenie, storczyki to http://rogatka.pl/, które należy przycinać. Najlepiej robić to przy okazji przesadzania - usuwamy w ten sposób martwe korzenie rośliny.

trufellka

Witam, mój storczyk ma 3 miesiące i jak zaczęliśmy grzać tak zaczął więdnąć :(( Najlepsze jest to, że na jednej łodydze kwitną kwiatki i nowa łodyga, a na drugiej wszystkie kwiatki zwiędły. Co robić?

Agatkaagatka

A mój storczyk ma dwa lata. Nie kwitnie, nie ma kwiata, ale liście nadal zielone, fajnie się prezentują Czy kiedyś jeszcze zobaczę piękne pąki? Co robić?

Tangerine

Nie rozumiem tej mody na storczyki - owszem jak kwitną jest super, ale potem przez cały rok wyglądają jak suche badyle, i jeszcze te korzenie wychodzące z doniczki.

iglik

storczyki są bardzo wymagające, ale zadbane wyglądają pięknie

iglik

może i pielęgnacja storczyków jest bardziej wymagająca, ale za to moim zdaniem warta zachodu, są piękne :)

moniw80

A powiedzcie czy storczyki mają sówj tzw. czas świetnosci? mam w domu 4 storczyki już jakis czwarty rok i od jakiegos czasu widzę, że mimo pielęgnacji nawożenia, nie kwitną nie są już tak piękne i witalne. Może poprostu już przekwitly? są za stare?

bolinka

storczyk to specyficzna roślina do pielęgnacji

Dorothy5

Storczyki muszą stać w miejscu, gdzie nie będą narażone na przeciągi. Najlepiej na parapecie przy oknach, które nie są otwierane, nad grzejnikiem. Dodatkowo należy je podcinać po przekwitnięciu i przesadzać gdy się rozrastają. Przepis na sukces mojego dziadka - ma 15 doniczek z pięknie kwitnącymi storczykami :)

Ulka1980

Mam u siebie storczyk i zauważyłam, że nie lubi on nadmiernej pielęgnacji. Na początku bardzo naokoło niego chodziłąm i pielęgnowałam tak jak zalecane, ale okazało się, że najlepiej jak się o nim zapomni i nie podlega z 3 tygodnie, wtedy wyrastają nowe pędy i kwiatki zaczynają kwitnąć. http://www.skrzyneczka.olsztyn.pl - stylowe skrzynki na listy w kształcie sentymentalnej, szkolnej teczki z dawnych lat!

nitra

Dzieki za porady!:)

kacpermi19

Zgadza się storczyki powinny unikać przeciągów, powinny być raz na jakiś czas solidnie "kąpane" plus oczywiście nazwożenie i podcinanie, efekt murowany! :)

Sparz

Aby pielęgnować storczyka to podstawowo trzeba mieć dobrą doniczkę i ziemię :)

majka100

Mi znajoma, która pracuje w kwiaciarni powiedziała, że storczyki kupowane w sklepach typu lidl, biedronka itp często maja jakieś choroby i dlatego czasami ciężko żeby ponownie zakwitły. Nie wiem ile w tym prawdy, bo mi w sumie póki co w miarę dobrze rosną, a były kupione w tesco bodajże.

majakrak
Tangerine napisał:

Nie rozumiem tej mody na storczyki - owszem jak kwitną jest super, ale potem przez cały rok wyglądają jak suche badyle, i jeszcze te korzenie wychodzące z doniczki.

Mam sposób na przekwitnięte storczyki. Wyschnięte pędy obcinam i do czasu ponownego zakwitnięcia w doniczce jest dobrej jakości sztuczny kwiat :)

janosikowa

Storczykom nie można zasłaniać korzeni ziemią, nie można przycinać pędów i nie można ich stawiać w miejscach gdzie są przeciągi i mało światła. Tu coś więcej http://zielonaoaza.com.pl/storczyki-najpiekniejsze-kwiaty-w-naszych-domach/

Darekson

Chyba warto po prostu szukać sprawdzonego źródła, skąd warto zamawiać rośliny. My zamawialiśmy storczyki z roslinydoogrodu.pl, pielęgnujemy je zgodnie z wskazówkami od pań Kolowca i kwitną pięknie bez najmniejszych problemów.

kk001

Moje domowe storczyki uwielbiają kurację SPA -http://www.agrecol.pl/produkt/flower-spa-kuracja-dla-storczykow/ od Agrecolu. Są przez cały czas piękne. Nie zauważyłam na liściach żadnych plamek czy też przebarwień. Ogólnie frima ma kosmetyki dobrej jakości, warto przetestować 

Odpowiedz w temacie

Pielęgnacja storczyków

Edytuj wypowiedź

Pielęgnacja storczyków

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja