Forum

Rośliny i ogród - Balkon

Pranie na balkonie

logitech111

Zastanawiam się, czy nie jest to zbyt nieeleganckie zostawiać pranie, aby się wysuszyło na balkonie..słyszałem na ten temat wiele opinii i jedni mówią że wszystko jest w porządku, natomiast inni że nie należy tak robić

anusja

Jesli chodzi o suszenie ubran na balkonie:popieram to jak najbardziej. Po 1 ubrania ładnie pachną po 2 jesli w bloku nie ma suszarni to nie warto zagracac łazienki praniem gdy jest ladna pogoda na polu po 3 np. u mnie na osiedlu raczej nie znalazloby sie takiego balkonu bez sznurków no moze z 5 maximum. Pozdrawiam

DOCIEPLENIA

bardzo fajnie sie suszy pranie na balkonie niz w domu w srodku

Fox

Według mnie nie powinno się mieć do nikogo pretensji o wystawianie prania na balkon, bo nawet jeśli nie jest to estetyczne, to zdecydowanie dużo praktyczniejsze od innych rozwiązań :) Odkąd pamiętam u mnie w domu suszyło się pranie na balkonie i nikt nigdy nie miał nic przeciwko temu :)

marlania

w mojej wspolnocie mieszkaniowej pranie na balkonie jest zabronione, a nie mamy suszarni i jakos musimy sobie radzic. wydaje mi sie to dobrym rozwiazaniem, bo z zewnatrz o wiele lepiej wyglada budynek, a nie jak kazdy sobie gacie powiesi, jeszcze na szuszarce to pol biedy, ale te sznurki pod sufitem to juz straszny koszmar.

RED1906

Jestem przeciwko gaciom na balkonie. Jeszcze przeżyć mogę jakąś chwilową wywieszkę na przenośnej suszarce, którą osłania barierka balkonowa, ale sznurki pod sufitem - nieeeee. Jak sobie spoglądam na różne warszawskie balkony, to miejsc z "gaciami pod sufitem balkonowym" znajduję niewiele.

carpino

ja nigdy nie miałem z tym problemu - teraz stosuję niską suszarkę, ale kiedyś miałem sznurki pod sufitem ( opuszczane na specjalnym mechanizmie ) i było to również dosyć komfortowe rozwiązanie, a tym że ktoś ogląda moje pranie nie za bardzo się przejmowałem - moim zdaniem to nic wstydliwego, a jeśli ktoś uważa inaczej może z przodu zawiesić np kilka podkoszulków, a za nimi rozwiesić bieliznę....

turbotoster

Szczerze, to nie rozumiem dlaczego widzicie problem w wywieszaniu prania; każdy robi to na swoim własnym balkonie, za którego wynajęcie/użytkowanie płaci czynsz. Tak jak już było wspomniane, jest to dużo bardziej higieniczne, ale faktycznie, zamiast używać do tego http://www.grot.pl, można postawić stacjonarna suszarkę bądź linki pod sufitem :)

sarunia95

Suszę pranie na balkonie i uważam to za właściwe. Jest to dużo lepsze niż w łazience, pranie świeże i pachnące, a łazienka sucha bez grzybni :) Uważam że balkon jest po to aby mi służył nie tylko do wypoczynku, dekoracji ale i ze strony praktycznej. Pranie i suszenie to czynność zwyczajna i niezbędna dla każdego z nas.

daki

Trzeba być mega gburem i snobem, żeby się obruszać na pranie na balkonie :D To jak mam suszyć w łazience jeansy przez 3 dni aż mi zbutwieją? Spójrzcie na okna np we Francji czy Hiszpanii - pełno gaci :) __________________ http://www.busy-krakow.pl and http://vito-tour.pl

Dzoja

Mnie kiedyś to denerwowało, ale polubiłam wiszące pranie jak zaczełam mieszkać we Włoszech. To trzepoczące pranie na wietrze, pościel rozwieszona niemalże tak że zasłania okna sąsiadom kojarzy mi się z domem, ciepłem rodzinnym, a nie z blokiem ktory wygląda jak hotel. Tam widac ze ludzie żyją. Sama przywiozłam taką suszarkę którą się wiesza na zewnątrz balustrady balkonowej a jest wielkości normalnej suszarki i już wielu sąsiadów pytało mnie gdzie taką kupić. Niestety ja w Polsce takich nie widziałam - owszem w wersji mini, ale takiej pełnowymiarowej nigdzie nie ma. A szkoda bo jest naprawde praktyczna i wygląda lepiej niż jakieś kombinowane przespawane suszarki do balkonów.

milutka1981

ja jestem za

CiekaweLampy_pl

Pierwszy raz słyszę, żeby to się komuś nie podobało czy przeszkadzało. W końcu to twój balkon i możesz sobie na nim robić co chcesz. A już z pewnością suszyć pranie, przecież po nie kąt po to jest balkon. Nie wydaje mi się żeby było to nie eleganckie

papillonek

Raczej wątpię, żeby komuś to przeszkadzało, bez przesady. Spójrzmy na Włochów, u nich to normalne mieć całe sznury z praniem między domami i co? tylko dodaje im to uroku :D

TrendCenter_pl

Nie ma takich przepisów, które zabraniałyby suszenia prania na balkonie. Jeżeli wspólnota mieszkaniowa ustaliła zakaz, zrobiła to bezprawnie. Można najwyżej wywiesić na klatkach schodowych zawiadomienie, że np. tegoatego dnia będzie robiona sesja fotograficzna osiedla, w związku z czym PROSI się mieszkańców o niewywieszanie w tym dniu prania. I przeprosić za niedogodność. To jest jak najbardziej do przyjęcia. Z odgórnego zakazu wspólnoty można sobie nic nie robić. Chyba, żeby wszyscy uchwalili to jednogłośnie, ale taka sytuacja raczej jest wątpliwa.

Gregorczyk

Bzdura. Tak samo nie możesz sam zadecydować o malowaniu elewacji, czy kratach na balkonie. Nie mówiąc już o montażu anteny satelitarnej. Po prostu elewacja budynku jest dobrem wspólnym. Ja osobiście jestem za, budynek na którego fasadzie jest zamocowane 40 różnych talerzy satelitarnych wygląda jak jakiś slums. Jak masz własny dom to ty decydujesz jaką ma elewację, w przypadku gdy masz mieszkanie to decyduje właściciel/wspólnota/spółdzielnia.

fantaZmagoria

Ale narzekacie, ja pół życia nie miałam balkonu i jakoś sobie radziłam z suszeniem prania. A teraz kiedy go już mam, to z niego korzystam, ale siedząc i spędzając miło na nim czas. Na pranie nie już na nim miejsca;)

astalawista1987

Ja na szczęście nie mam tego problemu bo mieszkam w domu :) ale używam suszarkę taką stojącą, którą można wnieść i wynieść w każdej chwili i nie widać tego tak bardzo z zewnątrz.

marios

ostatnio jak byłem na wczasach w hiszpanii to był zakaz wywieszania prania.

dorka9704

Ja nie widzę nic złego w suszeniu prania na balkonie.

Odpowiedz w temacie

Pranie na balkonie

Edytuj wypowiedź

Pranie na balkonie

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja