Forum

Rośliny i ogród - Balkon

Pranie na balkonie

Ciekawski

Suszenie prania na balkonie to jest jak najbardziej naturalna czynność. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Poza tym to dobrze, jak pranie się wysuszy na zewnątrz i nie będzie gniło w domu.

Ewelinka_1988

Ja osobiście nie widzę nic złego w szyszeniu prania na balkonie jednak wiem, że są ludzie którzy tego nie trawią. Z drugiej strony nie wiem gdzie miałabym powiesić pranie w moim małym mieszkanku po za tym zwróćcie uwagę na pogodę która nam ostatnio towarzyszyła i tak był z tym problem, bo w domu nie schło a na zewnątrz lało. Chociaż z drugiej strony rozumiem ludzi jeżeli zależy im na estetyce i wystroju balkonu a jest on np. mały, jednak ja zawsze susze na balkonie, czasem jedynie na kaloryferze, teraz zaczynają już grzać więc jest z tym mniejszy problem. Mi mimo wszystko zależy na porządku w domu i wygodzie. Mieszkam na 4 piętrze więc moi8ch ubrań nikt nie ogląda, ale jeśli ktoś mieszka i np. ma balkon od strony ulicy i wszyscy widzą jego gacie - to moim zdaniem wtedy jest problem, ale można przecież jakoś sensownie to zakryć, więc jak dla mnie nie ma żadnego problemu do zamartwiania się.

barbarka45

Jak jest ciepło to praktyczniej na balkonie. Jak kogoś strasznie to gorszy, to bieliznę można zostawić sobie w łazience - i tak szybko wyschnie :) Mnie bardziej niż opinia publiczna martwią gołębie, które lubią mi na pranie się czasem no. wiecie co :)

dorota001

na balkonie bardzo dobrze sprawdzają się suszarki piętrowe, ponieważ zajmują miej miejsca a mieści się całe pranie jak się ładnie rozwiesi, ja sobie taką zakupiłam w internetowym sklepie http://www.domid.pl/produkty-lista/suszarki-do-ubran,2,297 i jestem bardzo zadowolona z jej praktyczności i stabilności

domana

zawsze gdy jest tylko możliwość suszę na dworze :)

nevar
dorka9704 napisał:

Ja nie widzę nic złego w suszeniu prania na balkonie.

Ja też nie widzę w suszeniu prania na balkonie nic złego, za to dużo nieestetycznego.

Deko

Jeśli nie ma innej opcji, mówi się trudno.

Ramzen

Pranie na balkonie jest w porządku wg mnie. Tyle tylko, że jednak wolę jak jest schowane, przynajmniej częściowo. Czasem wystarczy stojący wieszak na pranie przesunąć za balustradę. Niezbyt podoba mi się pranie suszone pod sufitem balkonu. To już psuje widok :)

maralo

jakoś nigdy nie miałam problemu z tym, że czyjeś pranie schnie na balkonie, ale teraz mam takie rozwiązanie, że korzystam z rozstawianej suszarki elektrycznej TOTU, pranie schnie szybciutko, nigdzie nie tworzy się wilgoć i w ogóle nie to co w suszarkach bębnowych, bo na takiej suszarce pranie nie gniecie się i nie niszczy

maralo
barbarka45 napisał:

Jak jest ciepło to praktyczniej na balkonie. Jak kogoś strasznie to gorszy, to bieliznę można zostawić sobie w łazience - i tak szybko wyschnie :) Mnie bardziej niż opinia publiczna martwią gołębie, które lubią mi na pranie się czasem no. wiecie co :)

chyba to nie jest kwestia gorszenia, a raczek pewnego rodzaju estetyki, ja sama wolałabym nie widzieć suszącego się prania sąsiadów, sama mam w domu rozkładaną suszarkę elektryczną TOTU http://suszarkatotu.pl/, rozstawiam ją w salonie na max 1-2h i pranie już jest susze, nie muszę raczyć sąsiadów widokiem mojej upranej garderoby

eve_eve

Według mnie wywieszanie prania na balkonie jest bardzo praktyczne. Wystarczy tylko, żeby balkon był osłonięty a suszarka taka przenośna - nikomu to nie przeszkadza z zewnątrz a pranie schnie szybciej i ładniej pachnie.

bikoj

Jest lepsze niż suszenie w łazience, bo zbiera się wilgoć i może zacząć odchodzić tapeta i farba z sufitu.

PolaMaki
anusja napisał:

Jesli chodzi o suszenie ubran na balkonie:popieram to jak najbardziej. Po 1 ubrania ładnie pachną po 2 jesli w bloku nie ma suszarni to nie warto zagracac łazienki praniem gdy jest ladna pogoda na polu po 3 np. u mnie na osiedlu raczej nie znalazloby sie takiego balkonu bez sznurków no moze z 5 maximum. Pozdrawiam

Jak nie masz gdzie suszyć, a dokładnie, pogoda jest, to dlaczego nie skorzystać z balkonu? Przecież można wysuszyć i schować, a elegancja... cóż... sądzę, że najpierw praktyka, a potem elegancja w tym wypadku. O elegancji mogą mówić ludzie, którzy nie mają dwójki dzieci, męża i brudzącego hobby :) _____________________ http://ogrodolandia.pl/

vicky88

Polecam zajrzeć tutaj http://hurtowniaverve.pl/oferta.php, fajna odzież damska w atrakcyjnych cenach, posiadają duże rozmiary

ekstraMisiek

ważniejsze jest chyba to jak pierzemy ubrania, a nie gdzie je suszymy, choć teraz popularne stają się pralko-suszarki. Trzeba tylko pamiętać, że nie każde ubranie do tego się nadaje. jeśli chcemy zadbać o swoją odzież warto znać się na symbolice zawartej na metkach. Dla osób, które mają z tym problem polecam przeczytanie tego artykułu

goniaA123

Ubranie suszone na balkonie jest szybciej suche, ładnie pachnie a w domu nie śmierdzi proszkiem i płynem do płukania

elizabethh

wg mnie głupio suszyć bieliznę, ale inne ubrania czemu nie. co kogo zgorszy bluzka, albo jeansy?:D

justynka89

Moim zdaniem nieestetycznie wygląda wtedy, gdy jest powieszone na starym, sparciałym sznurku. Jeżeli pranie schnie na przenośnej suszarce, to co innego

Roksana13jj

Nie widzę w tym nic nieeleganckiego... ludzie od lat suszą pranie na balkonie, to normalna rzecz.

Monia022

Zgadzam się. Nie wyobrażam sobie trzymać mokrego prania w mieszkaniu, jak na dworze jest ponad 20 stopni :p Ja zawsze suszę pranie na balkonie.

Odpowiedz w temacie

Pranie na balkonie

Edytuj wypowiedź

Pranie na balkonie

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja