Forum

Rośliny i ogród - Rośliny

Problemy ze zdjęciami w galerii

sharemaniac

Nie ma tu nigdzie działu administracyjnego ani żadnych informacji o sprawach technicznych forum i galerii, więc pomyslałem sobie, że może chociaż trochę pomogę frustratom, którzy bezskutecznie próbują wrzucić zdjęcia i ręce im opadają ponieważ 'coś' im nie działa Sprawdzone doświadczalnie: - Zdjęcia do galerii zostaną dodane jeżeli ich 'waga' nie będzie przekraczała 2 MB (rozmiar zdjęcia jest obojętny - i tak zostanie przeskalowane do wymiarów akceptowanych przez galerię) - prawdopodobnie moduł odpowiadający za konwersję zdjęć nie radzi sobie z rozmiarami powyżej 2 MB Co w takim przypadku ? - otóż polecam wtedy darmowy program PhotoFiltre (darmowy, malutki a do zastosowań domowych w zupełności wystarczy zastępując PhotoShopa czy Corela) strona 'domowa' projektu : http://photofiltre.free.fr dostępny również na polskich serwisach z oprogramowaniem freeware np: http://dobreprogramy.pl/index.php?d Jak tym maleństwem ekspresowo zmniejszyć 'wagę' zdjęcia ? Otóż wystarczy w programie zdjęcie otworzyć po czym wybrać File -> Save as zmienić nazwę zapisywanego zdjęcia (żeby nie zastąpić oryginału) klikąć klawisz 'Save' i w tym momencie pojawi nam się okienko stopnia kompresji zapisywanego zdjęcia a więc: - przesuwamy suwakiem stopień kompresji gdzieś tak powiedzmy na 80% i klikamy na klawisz 'Preview' w lewym dolnym rogu okienka zobaczymy planowaną wielkość plku po kompresji (dodatkowo mamy podgląd jakości zdjęcia) jeżeli wielkość i jakość obrazu nas zadowala - klikamy 'OK' i mamy przerobione zdjęcie coś nie pasuje ? - przesuwamy suwak stopnia kompresji w inne położenie i znowu klikamy 'Preview' aż będziemy zadowoleni z efektu i wtedy zapisujemy Jeżeli ktoś zauważył jeszcze jakieś 'rodzynki' w funkcjonowaniu forum i galerii to bardzo bym prosił o podzielenie się uwagami chociażby w tym temacie Do tej pory nie udało mi się rozgryźć sprawy avków - pomimo ustawienia wymiarów na np 79x79 i wagi poniżej 2 kB za nic nie udaje mi się avka wgrać Może ktoś już to rozszyfrował ? P.S. Wkurzający jest również krótki czas sesji forum - ustawiony na kilka minut Zanim zdążę coś dłuższego napisać okazuje się, że jestem już wylogowany....

Tatiana

Świetny pomysł z tym programem ! Może nareszcie wejdą mi jakieś zdjęcia...

sharemaniac

Ok, problem z avkami chyba rozwiązany... Podstawa to prawdopodobnie ilość materiałów w profilu czyli ilość NOWYCH tematów założonych przez danego użytkownika na forum + ilość galerii W chwili obecnej w moim profilu - ilość nowych materiałów = 3 i avek, który jeszcze wczoraj nie chciał się zapisać, teraz 'zaskoczył' od razu :]

ludar

Mam pytanie. Chce wkleić zdjęcia ale nie wiem co to są "Tagi" ,które trzeba wpisać przed wklejeniem zdjęcia? Może mi ktoś wyjaśnić? Z góry dziękuje.

aganiok

dzieki tagom odnajdujemy interesujace nas galerie,np.BASEN-tagi: dom,ogród,woda...... KWIATY: dekoracje,ogród,doniczka,dekoracja,zieleń,taras,balkon......

aganiok

powtorzylam sie z dekoracja :))))

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja