Forum

Rośliny i ogród - Balkon

ścianka z roślinkami/ziołami

MiraSzkielko

Widziałam gdzieś jak kobietki sobie hodują na balkonie zioła na takiej ściance. Nie wiem czy to w doniczkach, czy na specjalnej konstrukcji. Chodzi mi o to, żeby było to pionowo a nie zabierało całą podłoge. Macie jakieś rozwiązania>?

Tonik

Są takie regały w których są zrobione otwory na doniczki.by się nie przewracały.Wpisz w wyszukiwarkę "regały na doniczki" lub "półki na doniczki" i kliknij w "grafika ". Można je samemu zrobić. Myślę,że to Ci pomoże: http://tipy.interia.pl/artykul_18660,jak-zrobic-wiszacy-regal-na-kwiaty-i-ziola.html

majka123

sąsiadka ma taką półkę na balkonie, bardzo ładnie to wygląda.

melinda

Ja mam sporo ziol na zwyklym regale drewnianym i super to wygląda i przydaje sie w kuchni

tapeti

Na ściankach lamelo można zamocować różne uchwyty i doniczki.

Szczegóły proszę sprawdzić na http://lamelo.pl

Załącznik
Monia022

Widziałam takie pionowe konstrukcje na zioła, zrobione z palet. Nie wiem czy o to ci chodzi?

bartkowy67

Te regały na doniczki sa super, bo faktycznie nie zabierają miejsca na podłodze, zwłaszcza, jak ktoś ma mały balkon. Tylko trzeba zwracać uwagę na wyważenie i możliwe obciążenie, bo mi już dwa takie stojaki się połamały, ale to może dlatego, że chciałem tam ustawiać i wieszać za dużo doniczek... Teraz czekam na wiosnę i wtedy będę musiał cos wykombinować albo sam zrobić, ale jeszcze mam czas, żeby się zastanowić i ewentualnie coś zaprojektować :)

Nicodemka

Również zastanawiam się czy w naszym klimacie uda się utrzymać zioła na balkonie. 

wiktoriatworkowska

Marzy mi się takascianka... Tylko jeszcze nie wiem czy lepiej zaprojektować i zrobić ją samemu czy kupić jakiś gotowy stojak albo wiszace półki i tylko je aranżowac...

Domator38

Jasne, że tak. Przecież dzisiaj jesteście w stanie o wiele rozsądniej podejść do Waszego zdrowia, chociażby właśnie poprzez dobór odpowiednich ziół. Jeśli zależy Wam na sprawdzonych produktach, to powinniście zajrzeć do https://www.herbavis.pl/ To może być dla Was zdecydowanie najlepszą opcją, pomyślcie nad tym dobrze.

kamila373

Wydaje mi się, że z ziołami może być lekki problem na balkonie, mogą szybko zwiędnąć.

Marlena09

Zerknijcie sobie też tutaj https://apetytnapolskie.com/zielony-parapet-czyli-dlaczego-warto-wlaczyc-polskie-ziola-i-zielone-warzywa-lisciaste-do-codziennej-diety/

Na pewno dowiecie się wielu ciekawych rzeczy.

Roksana13jj

Ja sobie zrobiłam taką ściankę ze skrzynek. Wygląda cudnie :)

beatawol0256

U mnie sporo roślinek znalazło teraz miejsce na balkonie. Jakoś nigdy nie miałam ręki do roslin, ale nie chciałam też mieć takiego nudnego widoku za oknem, więc postanowiłam coś zmienić. Postawiłam kilka doniczek z iglakami, do tego mam jeszcze lawendę, funkię, kilka gatunków kwiatów i jeszcze niedawno zrobiłam zielnik na balkonie :D Zasiałam bazylię, szczypiorek, miętę, rozmaryn i oregano. Już widzę, że np. bazylia ma się nieźle i mogę ją używac na co dzień w kuchni, tak samo mięta i szczypiorek. Pozostałe rosną powoli, ale mam nadzieję, że też mają się dobrze :) Dopiero się uczę jak postępować z tymi roślinami i cały czas szukam dla nich najlepszego miejsca i sposobu uprawy, ale widzę, że juz teraz powoli mój balkon zaczyna wyglądac o niebo lepiej :)

Smieszkula

Sa specjalne drewniane ścianki po których rosliny "wspinaja" sie do gory.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja