Forum

Rośliny i ogród - Rośliny

Skąd bierzecie rosliny do ogrodu?

iglik

ja jeżdżę po ogrodach i sklepach botanicznych, czasem udam się na jakieś targi, jest mnóstwo okazji

manamana

Mi się ostatnio udało wypatrzeć rośliny pnące: http://florexpol.eu/322-rosliny-pnace i tak jest najczęściej, że coś wynajdę i wtedy mogę się zainspirować i znów coś znaleźć i tak leci. Jakoś nigdy nie planuję taki poszukiwań. Odbywają się spontanicznie.

Rozenek
iglik napisał:

ja jeżdżę po ogrodach i sklepach botanicznych, czasem udam się na jakieś targi, jest mnóstwo okazji

Ja brałem ze szkółki drzew i krzewów końca. Kupowałem głównie żywotniki oraz jodły, które po prostu uwielbiam. Sam nie jestem super znawcą, dlatego zdałem się na pomoc osób, które mają doświadczenie. Efekt jest taki, że w ogrodzie odpoczywam.

dow

ze sklepów ogrodniczych, czasem też od znajomych

Helena43

Ja nasionka kupuje zazwyczaj w ogródmarzeń na allegro. Mają bardzo duży wybór, przy czym szybka dostawa i profesjonalizm. Wszystko zawsze dobrze zapakowane, tania wysyłka i zawsze zgodność z opisem. Na prawdę gorąco polecam. Ostatnio zamowiłam sobie nasiona świdośliwca. Bo mają tam nawet takie perełki.

janosikowa

Ja rośliny kupuję zawsze w jakimś średniej wielkości centrum ogrodniczym. Wilkie hipermarkety odradzam, bo ceny może niższe ale za nimi idzie jakość - rośliny są nieukorzenione, niepodlane, zaniedbane (przy transporcie np.). W małych centrach nie mogą sobie pozwolić na coś takiego i mimo, że się nieco więcej zapłaci to przynajmniej ma się pewność, że chabazie się przyjmą. A jak jest do obsadzenia duży obszar np. krzewami to polecam znaleźć jakiegoś podmiejskiego hodowcę - on z radością sprzeda dużą ilość, dowiezie i jeszcze rabat da :)

halutka

Są przecież fajne szkółki z roślinkami. Tam warto kupować.

majka100

Ja do tej pory kupowałam w szkółkach, ale gdzieś w sieci znalazłam firmę, która ma właśnie rośliny ze szkółek ale prowadzi sprzedaż wysyłkową. Jeśli ktoś jest zainteresowany to warto sprawdzić https://podkarpackiesady.pl. Już kilka razy składałam zamówienie, głównie na krzewy owocowe i thuje.

marlena9889

Ja jestem za tym żeby wszystkie rośliny kupować w szkółkach. To jest najpewniejsze źródło ich pochodzenia i mają je tam najzdrowsze. Do tego potrafią w nich najlepiej doradzić. Osobiście mogę polecić jedną z której jestem wyjątkowo zadowolona a mianowicie szkółkę Łakomski. Kupiłam tam piękne i zadbane krzewy oraz drzewa ozdobne. Najgorzej jest kupować w tych wszystkich marketach budowlanych.

Darekson

Ja polecam roslinydoogrodu.pl Pani Marii i Krystyny, naprawdę wiedza co robią ;) Wystawiają na allegro, polecam rzucić okiem

martka2

Tak jak darekson! Często u nich kupuję i się nigdy nie zawiodłam. Świetne ceny i jakość roślin. po prostu nic, tylko brac ;p

majka100

Kupiłam sobie do ogrodu azalie na http://www.podkarpackiesady.pl/ i jak na razie jestem zadowolona. Sadzonka była ładna i dobrze zapakowana. Ogólnie ile razy zamawiam w tym sklepie to jeszcze się nie nacięłam.

Tomi77

A czemu zależy ci na akurat takim producencie krzewów? Ja zawsze kupuję rośliny u Ulińskich - http://www.ulinscy.pl - jest to dość duże szkółkarstwo ozdobne, dzięki czemu masz tam duży wybór przeróżnych roślin, które są bardzo dobrej jakości. Jeszcze nigdy nie miałem problemu z kupionymi u nich sadzonkami. Wszystkie się ładnie przyjmują i rosną.

elliejo

a co myślicie o roślinach z sieciówek? najbliżej domu mam obi, ale trochę się boję

Nagisa

Z sieciówkami trzeba uważać. Bo rośliny często są przechowywane w niewłaściwej temperaturze. Ja zazwyczaj swoje rośliny biorę z lokalnej szkółki, ale też kilka razy kupowałam w internecie i przychodziły dobrze zabezpieczone kurierem. Wiele zależy od tego jak szkółka zabezpiecza roślinki na czas transportu.

majka100

Ja teraz kupuję dużo na Podkarpackich Sadach. Już mam sprawdzony ten sklep. Z sieciówek często miałam rośliny ze szkodnikami albo takie co nie przetrwały zimy. Dlatego już nie ryzykuję.

JuliaTarnawska

Ja kupuję w sieciówkach jak Castorama, Leroy Merlin, zamawiam na bomm.pl albo w Jysku. Różnie, to zależy czego potrzebuję.

Tadek5

Czasami biorę coś od znajomych (mają rękę do roślin i potrafią coś fajnego wyhodować). Ale generalnie to kupuję przez internet w sklepie Futuregardens.pl. Kupowałem tam u nich sporo roślin różnego typu, od bylin po drzewka ozdobne i zawsze wszystko było ok. Rośliny są bardzo dobrze zabezpieczone na czas transportu, wysyłka szybka. A same roślinki bardzo dobre jakościowo - zawsze sie przyjmują.

mikkar

Ja za namową bardziej doświadczonych ogrodników, wszystkie tego typu roślinki kupuję na giełdach ogrodniczych albo w sprawdzonych sklepach. Już nie raz przekonałem się, że takie zkaupy w marketach nie sa warte swojej ceny, niestety

Aneczka_prim

Z lokalnego sklepu w Szczecinie. 

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja