Forum

Rośliny i ogród - Rośliny

lidka

Mam pytanie, czy wrzosy można trzymać na parapecie w mieszkaniu, czy tylko na balkonach, tarasach i klombach?

kalami_sud

wrzosy trzymaja sie lepiej na dworze, ale jak masz zimowy ogrod to nie ma specjalnego problemu, powodzenia

lidka

Dzięki serdeczne, wrzos przeniosłam na balkon, myślę, że będzie miał tam dobrze :-))

Arcadia

Tak jak mówi sansibar - na pewno nawozy zakwaszające czyli np. takie jak do iglaków. Pamiętaj też, żeby wrzosów nie przycinać bo ci uschną. Warto też pomieszać wrzosy z wrzoścami - różnica polega na tym że pierwsze kwitną jesienią a drugie wczesną wiosną. Nie są to roslinki zbyt wymagające więc spokojnie powinny uchować ci się na balkonie lub w skrzynce za oknem. W domu podejrzewam, że mogą paść bo będzie im za ciepło i za sucho. Pozdrawiam

moni_74

Wrzosy zdecydowanie powinny rosnąć na powietrzu, wiem dobrze, bo ja swoje próbowałam jakiś czas trzymać w domu i niestety zmarnowałam je. A tu fachowa informacja na temat wrzosowatych i samego wrzosu http://www.leroymerlin.pl/mpng2-front/pre?zon

badylarz

Witam.Co do wrzosów to > SIĘ JE PRZYCINA !!! > ale tylko w strefie zielonej !!!

Marcella2

Wrzosy,najlepiej rosna na zewnatrz.Mozesz oczywiscie postawic je czasowo na stole ,w ramach dekoracji,ale pozniej przesadz je do ogrodu,na balkon. Sa to roslinki,ktore lubia miejsca sloneczne i glebe prochnicza o kwasnym odczynie,(sa juz gotowe mieszanki takiej ziemi w sklepie) ziemie po posadzeniu najlepiej wyscielic kora sosnowa, zabezpiecza to roslinki,przed przemarzaniem i nadmierna utrata wody.I tak jak radzi sansibar,raz w roku,zasil je nawozem,do roslin kwasnolubnych. Koniecznie,przycinaj je po przekwitnieciu.Wplywa to na obfitsze kwitnienie i zageszczenie roslin.Ciecie wykonujemy ponizej przekwitnietych kwiatow. Powodzenia :))

Odpowiedz w temacie

Wrzosy

Edytuj wypowiedź

Wrzosy

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja