Forum

Rośliny i ogród - Balkon

zabezpieczenie tarasu

ONH

Witam! Proszę o podpowiedź , jak zabezpieczyć duży taras ( 5 X 6m), aby domowe koty nie mogły wychodzić na zewnątrz. Taras nie jest zadaszony. Chciałabym , aby kotki mogły spacerować po tarasie, ale nie mogą wychodzić na podwórko (psy!). Może ktoś ma jakieś rozwiązanie?

Tonik

Wszystko zależy od balustrady,bo to pod nią dobierasz materiały,które będą stanowić osłonę.Szkoda,że nie ma zadaszenia,bo było by łatwiej.Jeśli balustrada jest ze stali nierdzewnej możesz sobie dokupić rury na wymiar o takim samym przekroju i uchwyty do balustrad dokupić i zrobić zabudowę.Na to rozciągamy siatkę.Taras pewnie będzie wyglądał jak klatka,ale góra niestety dla kota też musi być osłonięta.Kolega ma dwa koty i też robił zabudowę. Rury i uchwyty kupował w Import Stal w Krakowie,chociaż mieszka w Tarnowie,bo mu tam najtaniej wycięli i wygięli pod kątem te rury.Siatkę dawał ze średnim oczkiem. Tylko,że on mieszka w domu a jeśli jest to blok,to trzeba zapytać zarządcy nieruchomości czy można taką konstrukcję zastosować.Może by próbować jeszcze zrobić bez górnej zabudowy ale z pewnym z nachyleniem górnej części konstrukcji do wewnątrz,tak by się nie wyspinał i nie przeszedł.

ONH

Dziękuję za podpowiedź . Myślałam właśnie o czymś podobnym . Byłam jednak ciekawa czy u kogoś się sprawdziła taka konstrukcja. Zdaję sobie sprawę , że za pięknie nie będzie to wylądało, ale czego nie robi się dla ukochanych kotecków!

Tonik

U kolegi się sprawdza. A może jakąś niższą konstrukcję w formie klatki-tylko wtedy zmniejszamy powierzchnię tarasu.

krystolo12

Ja wpadłem na trochę inny pomysł. Zamówiłem balustradę tarasową https://nierdzewnybalkon.pl tutaj ją znajdziecie .Następnie przedłużyłem rurki po kątach o kolejny metry i stamtąd pociągnąłem siatkę aż do ściany. Uchwyty na ścianie są zaraz nad oknami więc wszystko się ładnie trzyma. Jest dużo światła ponieważ siatka ma małe oczka no i jeszcze ta szklanka balustrada.

nowaanetka

Ja zabezpieczenia na balkon i okna brałam u nich, od razu mi też montowalihttps://www.siatkidlakotow.pl/montaz-siatki-dla-kota.html

ONH

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Taras już osiatkowany, ale wszystkie podpowiedzi sa cenne, bo cały czas trzeba modyfikowac . Koty to pomysłowe stworzenia i ciagle pokazują gdzie są jeszcze niedociagnięcia.

KrzysztofMer

Jeżeli chodzi o wybór dobrej jakości produktów do wykonania zabezpieczenia tarasu czy podjazdu wykonanego z elementów betonowych jak kostka, czy płyty to sprawdź ofertę producenta Pozbruk i takie rozwiązania jak Chwastout, Reduktor, czy Uniwersal. 

DamianRob

Zgadzam się dlatego osobiście też jestem zdecydowanym zwolennikiem wyboru producenta Pozbruk oraz materiałów betonowych do stworzenia pięknego tarasu na lata. 

monnkaa

Chyba najpopularniejsze jest zabezpieczenie jakąś wyższą osłonką samej balustrady. A wyżej można pociagnąć taką mocną jasną siatkę z niewielkimi oczkami, żeby ciekawe świata koty nie próbowały się przeciskać. Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć, albo przynajmniej od takiego rozwiązania warto spróbować

Tomasz43

Ale jednak jest to dośc drogie rozwiazanie, dlatego z mojej strony warto również zwrócić uwagę na inne materiały np. wykonane z betonu. Zajrzyj do oferty Pozbruk, gdzie warto zwrócić uwagę np. na materiał Wenecja, Linea Zimowa bądź Lido. Dodatkowo znajdziesz u nich odpowiednie materiały do ich zabezpieczeń jak powłoka Nano, Uniwersal, Reduktor itd. 

Robins

W przypadku wyboru odpowiednich środków do zabepzieczenia elementów betonowych to jak najbardziej jestem za propozycjami dostępnymi w ofercie Pozbruk, dlatego jak znajdziesz trochę czasu to koniecznie sprawdź bo są bardzo trwałe i co ważne utrzymują ich piękny wygląd przez wiele długich lat. 

Odpowiedz w temacie

zabezpieczenie tarasu

Edytuj wypowiedź

zabezpieczenie tarasu

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja