Forum

Rośliny i ogród - Pielęgnacja

znowu mszyce

anHell

slyszeliscie o tym ze na mszyce pomaga popiol z papierosow? macie inne sugestie?

Henryk_Kwiatek

o takim sposobie jeszcze nie słyszałem, a co robi się z tym popiołem? Sypie się po roślinie, pod roślinę czy robi się roztwór? Wiem, że popiół z papierosów może przenosić zaraze tytoniową - chorobę wirusową pomidorów, więc nie polecałbym. Sugeruje za to opryskać roślinki wodą z mydłem, byle nie w słoneczny dzień, bo można poparzyć roślinę.

badylarz

Bzdura,popiół z tytoniu nie przenosi żadnych zaraz,bo takiej temperatury nie wytrzyma wirus.Co do mszyc polecam Mospilan...

sroka

Oj wiesz ze dzwonia ale nie wiesz w jakim kościele ....prawda! To nie popiół z papierosa a sam popieros Robi się odwar z papierosa i musi postać az wystygnie Wtedy robi sie oprysk ale przez kilka dni sukcesywnie Za każdym razem nowym odwarem Prościej jest umyc rosline detergentem przez kilka dni i przesadzić do nowej ziemi Jeśli nie pomoze to zostaje standartowa chemia No moze na jeszcze walczyc za pomoca wywaru z piołunu Ale to naprawde tylko w małych chodowlach i mało zainfekowanych Powodzenia

kasiakildare

To ciekawe co piszecie. Bardzo dbam o moje roślinki a bardzo często pojawiają się na nich mszyce. Wyczytałam gdzieś w necie że w małych hodowlach najskuteczniejsze jest rozgniatanie palcami ... bleee albo można też spróbować potraktować roślinę ostrym strumieniem wody żeby spłukać szkodniki. Ja osobiście zastosowałam ten drugi sposób na kilkunastu kwiatach a potem delikatnie spryskałam roślinki środkiem na mszyce tak na wszelki wypadek. W ten sposób uratowałam choinkę, bluszcz, oliwkę, jakieś zimozielone drzewko którego nazwy nie znam i lawendę. Niestety mszyce co jakiś czas wracają :o((((((((((((((((((((((((((((

anehal

zdrowym roslinom w sumie mszyce niespecjalnie szkodza, a nie polecalabym srodkow owadobojczych, bo wydaje mi sie ze to tak jakby z dubeltowki do wrobli strzelac;) dobrym srodkiem jest tez nalewka z pokrzywy (10l wody na 1kg pokrzywy, odstawic do sfermentowania, podlewac rosliny 1l nalewki rozcienczony 10l wody), ktora nie tylko ze odstrasza mszyce, ale takze stanowi doskonaly nawoz i srodek wzmacniajacy dla roslin... ze wzgledu na dosc nieprzyjemny zapach, polecam te metode do roslin w ogrodzie;) pozdrawiam!!! anehal

pakoo

Co roku przegrywam walkę z mszycami, już zrezygnowałem z niektórych odmian kwiatów bo i tak nie ma sensu ich hodować. Ciągłe opryski też mnie męczą. Znacie jaki na prawde skuteczny sposób na to dziadostwo. Puls z tego taki że mam sporo biedronek w ogrodzie a one podobno przynoszą szczęście.

marmelade

Ja co roku używam domowego sposobu. Woda z odrobiną płynu do naczyń. Pryskam tak róże i pomaga. Co prawda mszyce wracają ale lepszego sposobu nie znam. ______________ http://www.gracja.cieszyn.pl - oferta producenta

pseudoprowokator

mrówki zjadają mszyce

Anyczka

ja dostałam kilka porad www.wogrodzie.pl jak walczyc z mszycami i sprawdza sie ;)

Ginormous1858

Ja już nie mogłem sobie z tym poradzić. Zalęgły się na wielką skalę i żadne domowe metody nie pomagały. Zleciłem to firmie, która wykonała deratyzację, znalazłem ją tu http://adriantorun.livejournal.com/783.html Takiego przedsięwzięcia jeszcze nie widziałem, ale po ich pracy spokój z mszycami na zawsze :)

Lorel

serio są firmy, które zajmują się usuwaniem mszyc???

Misia2

Papierosy?Ciekawe...:D

Rolettta

Należy niedopałki wymoczyć i tym płynem pryskać rośliny, pomaga.

majka100

ja się podpisuje pod odwarem z pokrzywy, na pewno wzmacnia, nie tyko kwiatki, u rodziców na działce stosujemy to pod pomidory. Mszyca jest na tyle upierdliwa, że możliwe że trzeba będzie ją jednak potraktować czymś mniej naturalnym. A lepiej ją zwalczyć bo lubi roznosić się na inne sąsiadujące roślinki.

Agniechra123

Dopiero dzięki Waszej pomocy pozbyłam się mszyc, a teraz choroby grzybowe sadów. Czy tutaj też macie jakieś złote rady? Ja znalazłam coś takiego https://www.protect-garden.pl/parch-jabloni-8274 nada się? Stosowaliście u siebie?

Odpowiedz w temacie

znowu mszyce

Edytuj wypowiedź

znowu mszyce

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja