Forum

Wnętrza - Kuchnia

Biała kuchnia

asiak313

Drodzy Deccorianie Właśnie planuję wystrój swojego domu, marzy mi się jasna kuchnia, niekoniecznie czysta biel, może lekko stylizowana na kuchnię prowansalską. Użytkownicy Białych kuchni podpowiedzcie proszę, czy są one praktyczne i jak wygląda codzienne utrzymanie porządku w takiej kuchni? Dodam tylko że kuchnia jest otwarta na salon z kominkiem i bardzo boję się osiadania pyłów i kurzu na meblach. dziękuję i pozdrawiam

Oookasia

Witaj . Sama marzyłam o białej kuchni ,,,i nic nawet częste sprzątanie nie odwiodłoby mnie od decyzji koloru.Teraz wiem ,że wcale nie jest źle.Sprzątać trzeba tak czy siak.Kurzu na pewno mniej znać niż na ciemnej powierzchni ;-)..Jedynie co odradzam to białe fugi na płytkach podłogowych ,z tym jest kłopot i częste mycie...no i czarne blaty są też pracochłonne ....pozdrawiam ;-)

asiak313

Dziękuję bardzo za odpowiedź. To że wszędzie trzeba sprzątać to jasne, teraz mam kuchnię w brązie i te szafki wymagają regularnego mycia, szczególnie przy dwójce dzieci, tylko mój stolarz próbował mnie przekonać, że od tłuszczy kuchennych meble białe pożółkną? pozdrawiam

Oookasia

Ja swoją kuchnię użytkuję od roku jak na razie nic się nie dzieje,i myślę ,że nie powinno ;-)Mnie zapewniali ,że nie zmieni koloru ale z drugiej strony możesz popytać dla pewności w studiach kuchennych .Życzę powodzenia ,wiem z autopsji ,że cieżkie są wybory.....ja swojej białej kuchni nie zamieniłabym na inną..pozdrawiam cieplutko ;-)

kikib

Ja tez jestem bardzo zadowolona ze swojej białej kuchni i nie zamieniłabym jej na żadna inna. Pozdrawiam

Scandiconcept_pl

Białe kuchnie są piękne i uniwersalne. Jasne fronty bez trudu dopasujesz do większości kolorów. Nie będą się gryzły z większością materiałów wykończeniowych

pisii35

A ja zamiast białej mam lekko waniliową i jestem zachwycona. Przy doborze warto zwrócić uwagę, żeby fronty nie były zbyt połyskliwe bo wtedy widać odciski palców. A jak ktoś wspomniał - i tak trzeba sprzątać więc warto żeby nam się wlasna kuchnia podobała.

colibri

Asiak, jest wręcz odwrotnie, białe meble mniej się brudzą, bo nie widać na nich kurzu, a klimat jest super.

jenek

Mam kuchnie kremowa i...tez jest "otwarta" na kolejne pomieszczenia, posiadam rowniez kominek, nie zauwazylam, by brudzila sie szczegolnie. Wiadomo, ze dbac nalezy o kazda...Biale mi sie podobaja ale juz mialam biala, ciemna rowniez a teraz przyszla kolej na przecierana kremowa:-))))) Nie obawiaj sie bieli!:-) Pozdrawiam :-)

sawyer

Zastanawiam się czy cała biała kuchnia jest praktycznym rozwiązaniem. Moim zdaniem jednak lepiej jest robić kuchnie w lekko ciemniejszych kolorach. Może wyglądać równie nowocześnie i ciekawie, a jednak będzie łatwiej sprzątać ;)

firanczar

ja mam białą kuchnię od 6 lat i jestem zadowolona, na szczęście nie posłuchałam teściowej i mnóstwa innych osób które odradzały ten kolor, następna będzie pewnie w tej samej kolorystyce

nikitapl

BIAŁA KUCHNIA ....... przede wszystkim wprowadza sterylność-czystość - daje optymalne powiększenie. Dodając 2 akcenty innego koloru, który lubimy np zieleń, granat ożywiamy i łamiemy , jak niektórzy twierdzą ,,zimno,,;Polecam białą kuchnię którą mam z kolorowymi blatami np.cytrynowe. Natomiast nie widzę połączenia białej kuchni z salonikiem w którym mieści się kominek.... w kolorze ciemnym-kuchnia musi harmonizować z resztą wnętrza - chyba,że salonik jest w ciepłych pastelowych kolorach wraz z kominkiem wtedy kuchnia pięknie komponuje będąc biała.

meblebordo

Robiłem tydzień temu białą kuchnię.Fronty + korpusy szafek w bieli.Wyszło pięknie.Kuchnia w stylu nowoczesnym i na dodatek oświetlenie ledowe.Mam zdjęcia.Jak coś to prześlę.Proszę o kontakt na e-mail: meblebordo@wp.pl Jestem z Lublina i robię meble na wymiar.Polecam swoje usługi. www.meblebordo.pl tel: 501-071-141 Robert Sowiński

tesknotka_

Ja też mam białą kuchnię i szczerze mówiąc średnio jestem z niej zadowolona.. Niestey przy moich dwóch kotach i malusim dziecku, wszystko jest widoczne na frontach szafek :/ Dlatego teraz zastanawiam się nad zmianą koloru na czerwień. Widziałam piękne szafki w kolorze żywej czerwieni i tak od dłuższego czasu za mną "chodzą" ;) Jak się zdecyduje to zaprezentuje Wam zdjęcie!

mieszkooo17

wszystko zależy od gustu. ja mam białą kuchnie i fantastycznie się komponuje z resztą mieszkania, która także jest biała. mimo wszystko ciężko coś komuś doradzić nie widząc, jak to by wyglądało w realu, ale u mnie wypada to extra. -------------------------- www.portalbydgoski.pl

Domartstyl

Jasne kuchnia może jest i fajna, ale dużo w niej wilgoci i szybko takie kuchnie się brudzą. Wiem to z doświadczenia na własnej osobie.

kredensik

Mieliśmy kiedyś białą kuchnie i niestety zwłaszcza w okolicach zlewu i kuchenki, brudziła się i tłuściła. Chociaż są farby, które dobrze się zmywają (takie mam w pokojach) i może więc coś w ten deseń. Ostatecznie przemalowaliśmy na pastelową zieleń

kokosowa

białe kuchnie są świetne, i te bardziej klasyczne, i te nowoczesne! Zobacz zdjęcie: http://cdn.home-designing.com/wp-content/uploads/2010/08/Modern-white-and-chrome-kitchen.jpg

Mebline_pl

Moim zdaniem biała kuchnia to dobry pomysł,ale pod warunkiem że okolice zlewu obudujemy płytkami. Dzięki temu ściana nie bezie podatna na zabrudzenia,ponieważ z doświadczenia wiem,że na białym widać każdą smugę,szczególnie w kuchni. Pozdrawiam www.Mebline.pl

agniecha33

Świetny pomysł! Sama też mam kuchnię stylizowaną na styl prowansalski - cudo:) Wszelkie dodatki i ozdoby kupuję w sklepie Lovely Passion, mają dużo wybór oryginalnych przedmiotów. Moje ostatnie nabytki to taki wieszaczek http://www.lovelypassion.pl/cat,2_Kuchnia,product,214_Drewniany_pojedynczy_wieszaczek_Romantic a do niego lawendowy ręczniczek http://www.lovelypassion.pl/cat,2_Kuchnia,product,81_R%C4%99cznik_kuchenny_z_lawend%C4%85 :)

Odpowiedz w temacie

Biała kuchnia

Edytuj wypowiedź

Biała kuchnia

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja