Forum

Wnętrza - Salon

CZERWONA SOFA I DWA FOTELE - JAKI KOLOR ŚCIAN ????

tymtum

Witam. Potrzebuje porady. Jestem na etapie remontowania pokoju dziennego. Chciałbym nadać mu charakter i urządzić go minimalistycznie. Posiadam nowy zestaw intensywnie czerwonej skórzanej sofy oraz dwóch foteli też w tym kolorze. Chciałbym dobrać odpowiedni kolor ścian do tego zestawienia, dlatego moje zapytanie brzmi na jaki połączenie kolorów będzie współgrało z tymi meblami ? Z opinii ludzi podobno kolor oliwkowy w dwóch odcieniach współgrałby z sofą. Wiem że nie mogą to być intensywne kolory ponieważ zrobi się miszmasz, dlatego powinny być stonowane ale zdecydowane Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

mika31

Oliwkowy byłby niczego sobie (zależy od odcienia), wzięłabym jednak pod uwagę pozostałe meble i kolor podłogi, bo jak wiadomo najlepiej urządzać pokoje w 3 kolorach (dominujący, uzupełniający i dla dodatków), aby właśnie uniknąć miszmaszu. Osobiście nie użyłabym tego koloru do ścian, ale coś bardziej neutralnego i trochę więcej zaszalała przy wybieraniu elementów dekoracyjnych (poduchy, zasłony, obrazy, dywan etc), ale to tylko moja opinia.

memphis

Tutaj masz ciekawe rozwiązanie jeżeli chodzi o czerwone meble wypoczynkowe: http://n-design.pl/#/pl/galeria/rezydencja_pan_tadeusz__ochota_warszawa?p=363 Taki dobór kolorów bardzo mi się podoba, na pewno wygląda nieprzeciętnie. Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie niż jednokolorowe ściany.

natalia1986

Ja bym raczej proponowała kolor szary na ścianach. Oczywiśćie, nie bardzo ciemny, ale widoczny (w mniej odważnej wersji - biel złamana szarością). Co do reszty - to według uznania. Mogą być czarne, lakierowane meble, mogą być w ciemnym drewnie. Jeżeli chodzi o urządzanie mieszkania, to polecam Ci również przeglądnąć galerię na stronie n-design.pl - mają tam sporo aranżacji w bardzo nowoczesnym stylu.

didi7878

Ja to widze tak. Sciana za sofa - KONIECZNIE biala. Sciana z TV i ta z oknem - srednioszara. Firana - woal - biel. Stolik TV i jakies polki na scianie - biel. Stolik kawowy - czarny. Za sofa jakis duzy nowoczeny obraz, czy grafika. Np. fototapeta oprawiona w ramki. Czarnobiala. Szafa z drzwiami - biala + fragment (pas) tapety bialo - czrwono - czarnej. Jest taka od Rasha w czerwone kulki:) Przy niej moze stac jakas szafeczka czy stolik czy stac cos dekoracyjnego na podlodze. Dywanik pod stolik kawowy - szary. Druga propozycja, na scianie za sofa - bialo-czarna tapeta - ja widze taka z Glamoura w takie jakby kafle z elementami kwiatow, wtedy reszta scian bialych - czarny stolik TV i polki z elentami bialymi. Solik kawowy bialy. Dywanik czarno-bialy i woal bialy z czerwonymi elementami. Wszedzie dodatki bialo-czerwone i obrobinka czerwieni.

Futuri

Bardzo ciekawa wizja wykończenia pomieszczenia. Jednak z tymi szarymi ścianami to póki co wstrzymałabym się. Wg mnie będą one zbyt ciemne w stosunku do całości. A co powiesz np o słonecznikowym kolorze? www.Futuri.pl

mala_czarna123

Tez mam pokój z czerwonymi meblami, u mnie ściany są szare, z czarnymi dodatkami (są to kwadraty różnej wielkości malowane na ukos).

MagiaOrientu

Ważne jest to,aby zbytnio nie zaciemnić pomieszczenia,więc do czerwonych mebli dobierzmy raczej jasny kolor ścian. Może być np wanilia,uważam że fajnie będzie się to komponowało. CO o tym sądzisz? Pozdrawiam www.Magia-Orientu.com

energy2000
tymtum napisał:

Witam. Potrzebuje porady. Jestem na etapie remontowania pokoju dziennego. Chciałbym nadać mu charakter i urządzić go minimalistycznie. Posiadam nowy zestaw intensywnie czerwonej skórzanej sofy oraz dwóch foteli też w tym kolorze. Chciałbym dobrać odpowiedni kolor ścian do tego zestawienia, dlatego moje zapytanie brzmi na jaki połączenie kolorów będzie współgrało z tymi meblami ? Z opinii ludzi podobno kolor oliwkowy w dwóch odcieniach współgrałby z sofą. Wiem że nie mogą to być intensywne kolory ponieważ zrobi się miszmasz, dlatego powinny być stonowane ale zdecydowane Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Jesli chcesz zrobic to w tzw stylu minimalism to biale sciany. kolory ktore mozesz uzyc do czerwonego to odcienie zieleni, oliwkowe, czy odcienie niebieskie, jednak jesli ma to byc styl o ktorym mowisz to mozesz pozostac jedynie w palecie baialo czarnej . Wszytko zalezy od wielkosci pokoju i od calego mieszkania , pamietaj ze wszytkie pomieszczenia w mieszkaniu musza byc spojne w koncpepcji pozdrawiam i zycze powodzenia www.thomasinteriordesign.com zobacz takze obrazy www.glamglittertrash.com

Futuri

Jedno jest pewne: taka czerwona sofa będzie prezentowała się niezwykle oryginalnie,wiec myślę że warto się nad tym zastanowić. Ewentualnie polecam coś z naszego sklepu http://www.futuri.pl/produkt,737,Sofa_narozna_Barti_915_prawa_prawdziwa_skora_bialy.html#prodt co o tym myślisz?

Pola_Z

zdecydowanie kolor oliwkowy:) czerwień z oliwką - dwa kontrastujące kolory świetnie współgrają

Primalux

a mnie się wydaje, że ściany powinny być jasne np beż dobrze oświetlone, wtedy pokój nabierze ciepłego charakteru , a kanapa nie będzie tak mocno wyeksponowana , bo jednak czerwony to mocny kolor, dlatego trzeba by trochę ją złagodzić

LozkaWodne

Ja zaproponowałabym jakiś lekki kolor, aby stonować tą czerwień. Może wanilia lub ecru. Jednak wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, że oliwkowy stworzy kontrast i dłuższe przebywanie w tym pokoju może stać się męczące.

iwonkarak

Moim zdaniem ściany powinny być jasne. Dzięki temu mieszkanie będzie minimalistyczne i nowoczesne w azjatyckim stylu. Polecam Ci biel albo beż

scarlett_26

Moim zdaniem szarości będą idealne. Co powiesz na http://www.nokaut.pl/farby/dekoral-akrylit-w-szary-platynowy-2-5l.html ?? można też dodać jakiś niewielki akcent np szablon albo pasmo tapety dla ozdoby :)

summertime

Ja tez mysle ze ecru, mleko z wanillia, itp. Jasne ale nie dokonca biale najlepiej bedzie pasowac. Mysle ze jak nie wiesz w ktorym kierunku isc to najlepiej szukac inspiracji i tym sie kierowac. Tu wysylam kilka przykladow: http://www.hgtv.com/decorating/vibrant-red-sofas/pictures/index.html http://www.hgtv.com/designers-portfolio/room/mid-century-modern/living-rooms/5634/index.html

Gala2

Ja bym proponowała odcień szarości np. górski kryształ magnata. Mamy pomalowany salon tym kolorem i do tego skórzaną kanapę w kolorze czerwonego wina - to zestawienie wygląda rewelacyjnie.

bureczek

Ja też myślę, że szarości się sprawdzą. I z czerwonym będzie fajnie wyglądać. Trzeba tylko dobrze dobrać oddcienie

DecInspiracje

Szary będzie współgrał z zestawem wypoczynkowym, ale jest to trochę męski kolor. Myślę, że fajnie zadziałałby jakiś odcień ecrie (kontrast zrobiłby swoje), który nie przytłoczy ciężarem optycznym. Pasowałyby wtedy szare lub czarne dodatki. :)

Wiking

Białe i jasnoszare ściany w połączaeniu z czerwienią wyglądają naprawdę idealnie! -- http://dom-szkieletowy.orangespace.pl/

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja