Forum

Wnętrza - Salon

Czy do pokoju dziennego pasuje czarna tapeta?

arminka

Dzień dobry! Liczę że Wasze doświadczenie pomoże mi nieco w moim dylemacie :) Mam dość duży salon z wnęką na stół jadalny. Na jednej całej ścianie jest okno. Ściana naprzeciw okna jest wyłożona zieloną tapetą, reszta jest brązowa. Myślę nad zmianą tej brązowej tapety na czarną - czy myślicie że to zły pomysł na taki kolor w salonie? Ogólnie pomieszczenie jest bardzo jasne, bo tak jak wspomniałam na całej ścianie (w sumie około 7 metrów) są okna. Ten kolor brązowy nie bardzo pasuje do mebli które chcemy kupić, bo są jasne i właśnie mają czarne wstawki i wg mnie będą się lepiej komponować z czarną ścianą. Co myślicie? To dobry pomysł?

frogerka

Wszystko zależy od tego jak ta tapeta wkomponuje się w resztę salonu. Trudno sobie to wyobrażać, wartościowsze informacje otrzymałabyś po wrzuceniu zdjęć :) Osobiście uważam, że czernie bywają dobrym rozwiązaniem, ale w połączeniu z zielenią? Niekoniecznie. Podaj więcej szczegółów, może uda się temu coś zaradzić!

DecoRoom

Pasuje jak najbardziej pod warunkiem, że tak jak wyżej zostało napisane dobrze wkomponujesz ją w całość aranżacji i nie przesadzisz z jej ilością w pomieszczeniu. www.decoroom.eu

arminka

Nie wiem co mi się pomyliło, ale na ścianach przecież nie mamy tapet tylko farbę. Chyba myślałam o tapetach i tak napisałam :) Ostatnio przeglądając oferty różnych sklepów i fora, znalazłam świetną tapetę w pionowe paski czarno-zielone, i mimo że byłam zdecydowana że zielona ściiana zostanie a jedynie zmienimy tą brązową na czarną, to zaczęłam skłaniać się ku tej w paski właśnie. Boje się tylko że pokój się znacznie przyciemni. Tylko ze na jednej tej czarnej ścianie będzie meblościanka (jasna z czarnymi wstawkami) tak więc na pewno większość ściany będzie zasłonięta. Natomiast na drugiej przeciwległej będzie komoda i jasne dodatki (jakiś wazon, ramki na zdjęcia), a w połowie tej ściany jest jeszcze wejście do kuchni, tak więc to też powiedzmy daje trochę światła. Dodając jeszcze okna na calutkiej ścianie to może nie będzie tak ciemno. Firankę mamy jasno zieloną i chyba już zostanie, bo na 7 metrów okna to kupno innej to też koszty dodatkowe. Poza tym tworzy fajny kontrast z ciemną ścianą... Kurczę, ciężko się zdecydować. Tyle teraz rzeczy pięknych jest w sklepach że najlepiej to kilka mieszkań albo domów mieć i każdy inaczej urządzać :)

olivia25

Ja osobiście nie lubię czarnego koloru na ścianach. Niepotrzebnie zaciemnia się nim pomieszczenie. Jeśli faktycznie chcesz jakiś ciemny kolor to połącz go z jaśniejszym. Taki kontrast wygląda ciekawie. :)

rafaelia

Moim zdaniem czarny kolor bardzo ładnie wygląda w salonie, ale tylko pod warunkiem, że jest to tylko jedna ściana i że reszta jest biała.

DecoRoom

Niekoniecznie biała może , ale na pewno jasna, żeby zrobić odpowiednie tło. jasny szary też się fajnie z czernią komponuje. www.decoroom.eu

BlueDecoria

Do czerni pasuje wszystko, ważne tylko, by nie zdominowała reszty :)

amelie_

a mi się podoba czarna ściana, ale pomalowana farbą tablicową :) bardzo praktyczne i ciekawe rozwiązanie

Gumri

Tablicówka Fluggera swietnie sprawdza sie do pokoju dziecka , które bez przeszkód moze rysować po ścianie kredą :D

malina103

Ciemna tapeta bardzo ładnie wygląda, oczywiście tapeta to nie wszystko. _____________ http://www.studiotapet.com.pl

bashaa

Pewnie że pasuje, oczywiście zależy jaki jest w ogóle wystrój, styl, meble itp. Natomiast chyba tylko na jednej ścianie, bo w całości może być przytłaczająco, chociaż to zależy od światła. Mnie się podobają czarno-białe tapety albo coś w tym rodzaju http://www.miramurum.pl/carnets-andalous-azulejos-jais-id-410.html

DecoRoom
BlueDecoria napisał:

Do czerni pasuje wszystko, ważne tylko, by nie zdominowała reszty :)

Zgadza się :) Zdanie jak wyjęte z podręcznika o aranżacji i wykończeniu wnętrz. www.decoroom.eu

amelie_

a co powiecie na okładzinę ścienną z wzorem pomalowaną na czarno, ten kolor ładnie podkreśla fakturę :)

DecoRoom

Czarny kolor ok, ale czy okładzina ścienna, to już mamy wątpliwości. www.decoroom.eu

karolsart

dlaczego? widziałam ostatnio fajny wzór w salonie fluggera - trochę jak chevron :) to może wyglądać bosko

WikiMeble_pl

Szczerze mówiąc to czarna tapeta lub kolor farby na ścianach to niezbyt ciekawe,udane rozwiązanie. Wówczas całość pokoju będzie mroczna nawet przy jasnych podłogach i meblach,więc to mija się po prostu z celem. www.WikiMeble.pl

monia55

po raz kolejny potwierdzam.. jeśli czerń jest fajnie zaaranżowana to wcale nie musi zaciemniać pomieszczenia ani odstraszać.. w małym mieszkaniu w bloku pomalowaliśmy na czarno ścianę w salonie bo nam się podobało takie rozwiązanie i super wyglądała z dodatkami w stylu czerwonej kanapy, dywanu we wzór zebry i jasnej podłogi.. najlepiej podglądnąć aranżacje na internecie.. --------------------------------------------------------------------------- www.tekstylialand.pl

matylda23

No to tu macie przykład jak zastosowano fototapetę czarną w sypialni http://www.dekorolka.pl/tapety-czarno-biale/102-96 czy to odstrasza lub zaciemnia pomieszczenie? nie sądzę...

Agnessek

Jeżeli zdecydujesz się na czarne ściany zadbaj, żeby reszta wystroju była jednak w jasnych tonacjach. W innym przypadku wnętrze będzie mroczne.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja