Forum

Wnętrza - Poddasze

czy strych nadaje sie na mieszkanko? - 68m2

lejmann

Calineczkaa, ale nie tylko apartamenty dla turystów. Jak szukałem mieszkania, to własnie wiele ofert dotyczyło mieszkania na strychu. Według mnie całkiem fajna sprawa. Strych przeważnie ma o wiele większą powierzchnię niż normalne mieszkanie, co pozwala na jeszcze ciekawsze urządzenie wnętrza. Spotkałem się także z tym, że strych wymagał gruntownego remontu. Z jednej strony minus, bo trzeba wszystkie instalacje zrobić i postawić ścianki, ale z drugiej daje to bardzo duże możliwości co zaaranżowania wnętrza. Samemu można zdecydować, jak duże mają być poszczególne powietrzechnie. A co do skośnych dachów, to nie jest to takie straszne.

majka100

Bardzo mi się podobają takie mieszkania na poddaszu. Kiedyś takie wynajmowałam na studiach.

arganzac

To już zależy co kto lubi, ale też jestem zdania, że skosy da się przeżyć i potrafia urozmaicić wygląd mieszkania. Wystarczy tylko odpowiednio zatsanowić się nad ich zaprojektowaniem. Znajomi, którzy właśnie mieszkają na strychu, wykorzystali w tym celu sufity napinane. Przyznam, że uzyskali bardzo ciekawy efekt. Z tego co opowiadali, to wykorzystali DPS Light.

viola03

mieszkanie na strychu wymaga trochę zorganizowania, ale rzeczywiście jest bradzo klimatyczne i przytulne

dek0rat0r
Wydaje mi się, że nie tylko mieszkanie na strychu, ale ogólnie jakiekolwiek mieszkanie można odpowiednio zorganizować, by nadać mu klimat i bardziej przytulny wygląd. Wystarczy tylko odpowiednio się rozejrzeć. Widziałem już kilka razy mieszkania, które można by było naprawdę ciekawie urządzić i sprawić by wyglądało zupełnie inaczej niż reszta.
arganzac

To prawda. Odnoszę wrażenie, że czasem ludzie po prostu nie wykorzystują pełnego potencjału mieszkania. Bardzo często skupiają się tylko na przemalowaniu mieszkania, najczęsciej na kolor biały i doborze odpowiednich mebli. Rozumiem, że biel jest najbardziej uniwersalna, ale chyba też najbardziej nudna, do tego co jakiś czas trzeba i tak odświeżyć, bo ściany i sufity będą szarzeć. O ile pomalowanie ścian jeszcze jakoś zniose, to nigdy nie lubiłem malować sufitów... Zwłaszcza, że miałem wysokie mieszkanie, a praca na drabinie nienależy do moich ulubionych zadań.

lejmann

To też nie jest tak, że mieszkanie zawsze musi być białem. Wydaje mi się, że coraz więcej osób decyduje się teraz na wykorzystanie różnych bardz w mieszkaniach by je trochę ożywić. Ale co do sufitu to masz racje. Najczęsciej jest pomijany i malowany na biało. Ostatnio trafiłem na fajny artykuł mówiący właśnie o tym, "czy sufit zawsze musi być biały". https://blog.dpsceilings.com/czy-sufit-zawsze-musi-byc-bialy/

dek0rat0r

Co do tego malowania sufitu na biało, to według mnie sprawa jest prosta. Po prostu jest to jedno z najprostszych rozwiązań. Nie wymaga aż takiego nakładu sił i czasu. Pomaluje się raz, potem ewentualnie drugi i koniec. Tylko, żeby najpewniej po roku, trzeba będzie znowu przemalować strop, bo zacznie szarzeć. 

areka

68 m2 to całkiem niezły metraż - myślę, że spokojnie zmieszczą się tam najważniejsze pomieszczenia. Tylko ja bym się skupiła na ogrzewaniu i doprowadzeniu kanalizacji - te dwie rzeczy mogą drastycznie podnieść koszty i sprawić, że realizacja stanie się nieopłacalna. Ze strychami bardzo często jest problem z zatrzymywaniem ciepła, bo latem nie da się tam usiedzieć, tak jest duszno (chyba, że strych ma wentylację), a zimą jest zbyt chłodno, bo ciepło ucieka przez wejście w podłodze.

sasa_nQa

A nie lepiej po prostu wybrać sufit napinany w białym kolorze i do tego wykorzystać system DPS Light? W ten sposób nie tylko nie trzeba go co roku malować, ale dodatkowo można w ciekawy sposób zaplanować oświetlenie pomieszczenia

zab_a

Wydaje mi się, że to chyba jeden z ciekawszych pomysłów tutaj przedstawionych. Z tego co czytałem o tym systemie DPS Light, polega on na instalacji oświetlenia pod powierzchnia sufitu napinanego. W zależności jaki efekt chce się uzyskać, można wybrac albo zwykłe klasyczne oświetlenie LED, albo LED RGB i można wybrać w jakim kolorze ma być światło. Dużą zaletą też jest to, że w ciągu dnia mamy ładną i równą powierzchnie.

Rzasa_pl

Strych jak najbardziej nadaje się na mieszkanie i to całkiem sporego metrażu, ale jest jeden warunek: musi zostać odpowiednio zaadaptowane, chodzi o podłogi, ściany czy podłaczenie układu CO, więc koszty nie będa niskie. Potem dochodzi również aranżacja, wyposażenie i wyboru mebli.

AnnaKuna

Dowiedz się najpierw jak jest z dachem. Na strychach w lato jest strasznie gorąco gdy dachy nie są dobrze zrobione. 

snob_ek

wiesz, wyglada to fajnie, ale jakie to ma tak naprawde zastosowanie? przeciez wystarczy np. wykorzystac sufit podwieszany, czy kasetony i efekt bedzie podobny, nie?

han_ter

Pojawiło się tu kilka postów o sufitach napinanych. Ma ktoś ten wynalazek? Polecacie czy odradzacie? Na papierze wygląda to spoko, ale czy tak też jest w rzeczywistośvci?

krzychu_82

@han_ter U mnie w firmie niedawno zamienili stary sufit kasetonowy na napinane kasetony DPS Lako. Moim zdaniem jest ok, wiadomo, wszystko co jest nowe, to jest łał, ale zobaczymy po czasie. Jak narazie mój szef jest zadowolony. podobno jest taniej, szybciej i lepiej niż za standardowy karton gips

lejmann

koszt sufitu napinanego zalezy przede wszystkim od stopnia skomplikowania projektowu. w tym przypadku, koszt mogl byc nizszy. co do to, że jest lepiej, to jestem w stanie uwierzyc. szkoda, ze nie przekonaliscie szefa, zeby wykorzystal dps pictures. mielibyscie kawalek nieba w biurze ;) a co do samego glownego watku, to tak jak napisala AnnaKuna, przede wszystkim należy sprawdzić jak wyglada sprawa z sufitami. czy są szczelne, jak wyglada izolacja, itp.

goocha_89
Możesz powiedzieć, o co dokładniej Ci chodzi z tym kawałkiem nieba w biurze?
Zaklina88

68m strych jak najbardziej. Sama mieszkam w mieszkaniu zrobionym z loftu. Musiałam się natrudzić przy remoncie. Zatrudniłam nawet firmę, która zajmuje się cięciem przy pomocy laseru z Bielskahttps://tech-projekt.pl. Pomogli mi z różnymi drewnianymi elemntami, których na pewno sama bym nie wycięła. 

Olivvka

Jeśli tylko jest odpowiednio przygotowane do mieszkania to czemu nie. 

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja