Forum

Wnętrza - Przedpokój

Czym pomalować stare schody?

Posty: 1115
andziks

Moi rodzice mają w domu stare schody - nie stać ich na wymianę. Są mocno wytarte. Czym to pomalować, aby schody maksymalnie długo zachowały oczekiwany stan? Żeby jeszcze te kilka lat służyły?

Posty: 224
Sloonce

Hmmm... ja bym na ich miejscu przetarła wybrane miejsca tak aby usunąć wady, wyrównać to, a później użyła odpowiednich środków. Nie podam ci żadnej konkretnej nazwy - może po prostu idź do marketu budowlanego i wybierz jeden z droższych środków tego typu?

Posty: 1115
andziks

Hmmm... właśnie po to piszę na forum, aby dowiedzieć się jakie środki są godne polecenia. Bo to że kupię w sklepie jakiś najdroższy wcale nie oznacza, że trafię na coś porządnego, prawda?

Posty: 1115
andziks

Ok rozumiem. Jeśli przyjdzie co do czego to środek kupimy. Pytanie jednak z innej beczki - ile mniej więcej może kosztować takie szlifowanie schodów i jakie są jego efekty? Czy ktoś z forumowiczów zlecał coś takiego? Jak Wam to wyszło?

Posty: 42
osowianka

Hmm, ja bym albo postawiła na prawdziwą rekonstrukcję, a jeśli bym nie miała kasy to albo mym je "machnęła" na jeden kolor (np. biały) za pomocą: http://www.kremlinrexson-sames.pl/pl/poland/products/ssfamille/155-pistolety_airless.html#products_list, albo bym je jakość artystycznie przetarła farbą i polakierowała. Bo wiadomo przecierać je trzeba. Efekty mogą Cię tak zaskoczyć, że nowych już nie będziesz chciała :-)

Posty: 445
karolsart

ja bym zapytała w salonie Flugger, mają sporo produktów do wykańczania i odnawiania drewna i nie tylko :) na pewno coś konstruktywnego doradzą, mają dobrze wyszkoloną obsługę

Posty: 1115
andziks

Dzięki EkspertBondex - te koszty sumarycznie wychodzą dosyć wysokie, ale to i tak dużo lepszy pomysł niż zakup całkowicie nowych schodów. Postaram się po wszystkim wrzucić fotkę i pokazać wam dokładnie, jak to będzie wyglądało przed i po.

Posty: 292
martike
EkspertBondex napisał:

Andziks, cena samego szlifowania bezpyłowego to koszt ok 27 zł/m2. Do tego należy doliczyć cenę szlifowania podstopni - o ile występują. Możesz też zlecić cyklinowanie i malowanie (trzykrotne), wtedy koszty wzrosną do ok 50 - 70 zł/m2. Efekt po szlifowaniu jest taki, że masz zupełnie nowe schody.

To konieczne, samo malowanie niewyrównanengo drewna sprawi, że farba nawet najlepsza będzie po jakimś czasie odpadać.

Posty: 460
amelie_

tutaj poczytacie na temat wykończeń różnego rodzaju drewna http://flugger.pl/Goer-det-selv/Indendoers-projekter/Trae.aspx w razie wątpliwości polecam wizytę w salonie tego producenta :)

Posty: 14
eRzecznikVIDARON

Szanowni Państwo, jeśli chodzi o renowację drewnianych schodów, to najpierw konieczne jest przeszlifowanie starej powłoki malarskiej aż do „gołego” drewna, a następnie dokładne odpylenie powierzchni. Tak przygotowane podłoże można pokryć Lakierem Bezpodkładowym VIDARON: http://www.vidaron.pl/produkty/lakier-bezpodkladowy Tworzy on trwałą, bezbarwną powłokę, odporną na zarysowania i ścieranie. Charakteryzuje go łatwa aplikacja (nie wymaga podkładu) i łagodny zapach. Lakier aplikujemy zgodnie z zaleceniami producenta na suchą, gładką i wolną od zanieczyszczeń powierzchnię. Schody można również odnowić za pomocą Oleju do drewna VIDARON: http://www.vidaron.pl/produkty/olej-do-drewna Daje on jedwabisto półmatowe wykończenie powłoki, podkreślające naturalne usłojenie drewna. Trzeba pamiętać, że olej do drewna nie chroni tak dobrze podłoża przed ścieraniem jak lakier, dlatego jeśli schody będą narażone na intensywne użytkowanie i ścieranie, to co jakiś czas konieczne będzie nałożenie nowej warstwy oleju. Przy aplikacji wyrobu stosujemy się do zaleceń producenta. Pozdrawiam serdecznie, E-rzecznik Vidaron

Posty: 87
Anja75

Drewniane to chyba pół biedy, gorzej z metalowymi. Ja tam właśnie miałam z metalowymi problem. W końcu pomalowane zostały proszkowo przez firmę El-Mix i całkiem dobrze trzyma się ta farba

Posty: 283
Sebko43

Drewniane polakierować tam gdzieniegdzie poprawić papierem ściernym i znowu masz piękne schody, więcej roboty będzie przy metalowych z tą farba.

Posty: 47
Seartpl

To zależy czym były do tej pory pomalowane. Jeśli to lakier najpierw trzeba go zetrzeć i wygładzić powierzchnię. Obecnie najczęściej używa się naturalnych olejo-wosków. Pozdrawiamy zespół Seart.

Posty: 1115
andziks

Tak z perspektywy czasu uważam, że najlepszym rozwiązaniem są schody Prudlik w nowoczesnym klimacie, a nie odnawianie starych schodów. One przecież nigdy nie będą wyglądać tak, jak nowe, nowoczesne, patrzcie - https://schodyprudlik.com.pl/project_post/azurowe-schody-na-policzkach-gietych-sp071/

Posty: 469
ArchiPatri

Zdecydowanie farbami od Sigma Coatings, stare schody Ci podziękują kiedy odetchną nowym życiem!

Posty: 469
ArchiPatri

Zdecydowanie farbami od Sigma Coatings, stare schody Ci podziękują kiedy odetchną nowym życiem!

Odpowiedz w temacie

Czym pomalować stare schody?

Edytuj wypowiedź

Czym pomalować stare schody?

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.