Forum

Wnętrza - Łazienka

Czyszczenie łazienki - jakie środki?

dominikaw

Jakich środków czystości używacie do czyszczenia łazienki? Bo ja mam problem z wyczyszczeniem prysznica, ciągle zostają jakieś smugi z żelu do kąpieli ;/

JustynaW

Wcześniej, gdy jeszcze nie mieliśmy przydomowej oczyszczalni ścieków to stosowałam standardowe środki czystości tj. mleczko do czyszczenia toalety, umywalki itp., różnego rodzaju tabletki musujące i żele do czyszczenia WC. Prysznic czyściłam płynem do mycia szyb - zawsze skutecznie czyścił prysznicowe szyby :). Teraz gdy mamy już POŚ to zwracam większą uwagę na to, co stosuję do czyszczenia łazienki, są to raczej tego typu ekologiczne środki czystości - http://www.bioires.pl/Ekologiczne-srodki-czystosci.

InaLazienkowska

Zwracajmy uwagę, aby używać delikatnych środków, które nie spowodują odbarwień powłoki galwanicznej armatury.

tuliusz

Ja do czyszczenia armatury używam octu (tak, taki zwykły kuchenny). Wszystkie smugi z mydła schodzą od razu bez szorowania. Na drzwi prysznicowe i płytki też powinien dać radę.

Victori_pl

Ja tak szczerze mówiąc nie potrafię wymienić jednego środku którego używam do czyszczenia i pielęgnacji swojej łazienki,zazwyczaj jest ich kilka w tym płyn do czyszczenia kabin prysznicowych,wanny,mleczko do czyszczenia umywalki czy płyn do mycia podłogi z rożnych firm,nie posiadam jednej ulubionej. www.Victori.pl

margot333

Polecam skuteczną i sprawdzoną markę ekologiczną Ecologic. :) Polska marka, bezpieczna. Posiada w swojej ofercie środki do łazienki, kuchni itd. Sprawdźcie: www.facebook.pl/aquaforoca

martike

Można pomyśleć też o kupnie ceramiki czy kabiny prysznicowej z powłoką Maxi Clean. Wtedy tego sprzątania jest po prostu mniej, i staje się trochę łatwiejsze. Ja nie znosiłem szorować szyb od kabiny z osadu z mydła, kiedy mam kabinę z taką powłoką antybrudową pracy jest o wiele mniej.

Rais

Myślę, że po prostu wystarczyłby dobrej jakości środek czyszczący, a takich nie brakuje w wielu sklepach.

Gilbrios

U mnie podstawa to jest domestos stosowany co jakiś czas do tego cifem tym mleczkiem czyszczę wszystkie powierzchnie.

martike

Z tym, że z tą powłoką jak ma się Ceramikę czy kabinę prysznicową to trzeba ostrożniej postępować z mocniejszymi detergentami. Używanie tych słabych również da czystą łazienką, a i powłoka starczy na dłużej. Warto też pomyśleć, czy nie da się jakoś ograniczyć brudzenia się łazienki - np. osiadania osadu z mydła. :)

Vocco_pl

Zwykłe mleczko do usuwania kamienia typu CIF dobrze się sprawdzi, wystarczy tylko systematycznie sprzątać łazienkę i nie powinno być żadnego problemu z tym aby utrzymać ją w czystości. www.Vocco.pl

rampol

Kupić ceramikę z powłoką maxi clean i do czyszczenia wystarczy mokra szmatka, zamiast całej chemii i szorowania.

Elzbieta89

Coraz częściej zwracam uwagę na środki czyszczące, które używam do sprzątania. Wiadomo środki to czyszczenia toalety takie jak domestos, pozostają, ale do czyszczenia zlewa i wanny stosuje ekologiczne mleczko froscha. Nie zawiera chemii jak standardowe środki czyszczące, a do tego bardzo ładnie pachnie. Na większe zabrudzenia, typu kamień, stosuje sam ocet bądź połączenie sody oczyszczonej z octem.

Arczek

niezawodny cif

AnnaZygula

Cif w proszk z niewielką ilością wody. Do potężniejszych nalotów i kamienia - odkamieniacz w płynie.

Yrazi

Ja z pracy, że tak powiem podbieram niektóre środki czystości, bo lepiej się sprawdzają takie profesjonalne od zwykłych dostępnych w sklepach ogólnodostępnych. U nas w pracy od ostatniego czasu używa się Voigt i miałam go już raz u siebie. Z tego co widziałam to mają różne płyny do różnych powierzchni itp. Co całkiem jest fajne. Jeśli masz dostęp w pracy do takich płynów to spróbuj. 

dobryludek

Wystarczy po prostu jakiś dobry detergent, ale nie najtańszy z marketu. Kup coś porządniejszego to i efekt będzie dużo lepszy. Mówię z autposji, bo wcześniej kupowałam te najtańsze, ale różnica jest kolosalna.

magdkozl

ja mam to do swojej łazienki, zawsze lśni, zero smug czy kamienia, może Tobie też pomoże :D https://chemiadoczyszczenia.pl/linia-ecolabel/274-ekologiczny-odkamieniacz-eco-green-5l.html

paulewan

ja kupuję specjalne środki do czyszczenia, ale nie takie zwykłe z marketu tylko lepsze. Za to łatwo się czyści i faktycznie jest domyte np tego środka do kabiny używam :) https://chemiadoczyszczenia.pl/hotelarstwo/191-plyn-do-kabin-prysznicowych-sanical-1l-8428446060419.html

MariaWolek

Podstawowe jakie można znaleźć w każdym markecie. Sęk w tym, żeby czyścić ją regularnie, bo potem ciężko jest doczyścić np prysznic czy baterię.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja