Forum

Wnętrza - Przedpokój

Farba tablicowa

kimibe

Witam wszystkich serdecznie, mam taki pomysł od jakiegoś czasu, żeby niewielki fragment ściany przejścia łączącego przedpokój z salonem, wymalować farbą tablicową. To dobre miejsce na zostawianie sobie wiadomości wszelkiego rodzaju i zapisywanie ważnych dat, czy godzin spotkań. Mam pytanie czy macie jakieś doświadczenie z tego typu ścianami? Czy po takiej ścianie dobrze się pisze? A także, czy myślicie, że będzie się z tego bardzo kurzyć lub sypać na podłogę? ;> Póki co szukałam tego typu farb i natknęłam się na jeden rodzaj tylko w Obi. Mała puszeczka kosztuje ponad 70 zł... nie wiem na ile wydajne są te farby. Wszytskie informacje będą bardzo pomocne :) Pozdrawiam!

mika31
kimibe napisał:

mam taki pomysł od jakiegoś czasu, żeby niewielki fragment ściany przejścia łączącego przedpokój z salonem, wymalować farbą tablicową. To dobre miejsce na zostawianie sobie wiadomości wszelkiego rodzaju i zapisywanie ważnych dat, czy godzin spotkań. Mam pytanie czy macie jakieś doświadczenie z tego typu ścianami? Czy po takiej ścianie dobrze się pisze? A także, czy myślicie, że będzie się z tego bardzo kurzyć lub sypać na podłogę? ;>

Nie miałam doświadczenia, ale teoretycznie uważam, że jest to świetny, bardzo funkcjonalny pomysł. Skoro farba tablicowa jest do tego przeznaczona, to pewno doskonale się po niej pisze. Wątpię też, czy będzie się z niej strasznie sypać, bo nie będzie się na niej pisać wielkich elaboratów, tylko krótkie wiadomości. Może w sklepach, w których taka farba się znajduje, są jakieś próbki... A już z pewnością da się odpytać sprzedawców. Poszukałabym ich też w internecie, bo zwykle wychodzą taniej. Powodzenia przy aranżacji holu!

kimibe

Dzieki za odp ;) wlasnie jestem w szoku bo w necie ceny sa bardzo podobne do tych w supermarketach... chyba poczekam na jakies obniżki ;D bo dosyc duzo to wychodzi za puszeczke... jakies 75 zł a chyba nie wymalowałabym za to całej sciany.

marakuja

Jeżeli obawiasz się sypiącej kredy, pomyśl też o kupnie farby, która ma właściwości magnetyczne - wtedy będziesz mogła też przyczepiać do niej karteczki na magnesie :) Z tego co wiem te dwa rodzaje farb można połączyć :)

beatriz

Ja też stawiam na magnesy, niestety kreda sieje w domu spustoszenie, trzeba ciągle zmywać z podłogi i nawet w powietrzu fruwa, koszmar, chyba że tylko czasami coś będziesz na tej tablicy pisać, ale jak się do niej dzieci dorwą, to się zacznie, luknij sobie na tę inspirację,http://shabbydecor.blogspot.com/; efekt super, ale średnio funkcjonalna.

bareo

Już nie przesadzajmy z tym bałaganem od kredy. Dzieci z taką ścianą będą miały niezły ubaw. :)

Gumri

Ten "wielki" bałagan to kwestia przetarcia podłogi pod samą ścianą, wiec nie ma co panikować :)

malina103

Moim zdaniem to kiepski pomysł szczególnie w przedpokoju kreda niestety się sypie i niestety szybko przemieszcza więc co chwilę trzeba zmywać czy przecierać a już nie chcę mysleć jak dzieciaki zrobią sobie zabawę. _____________ http://www.studiotapet.com.pl

YustYnaDIY

Ja pomalowałam farbą tablicową ścianę w pokoju córki - nastolatka. I tak: 1. Farba jest super, bardzo dobrze się nią maluje. 2. Musisz pamiętać żeby dobrze wygładzić ścianę przed pomalowaniem. 3. Ja pomalowałam ścianę 2 razy. 4. Nie obawiaj się o duży brud - aż tak się nie brudzi, poza tym, chyba nie będziesz codziennie całej ściany zmywać i malować od nowa. Ja nie narzekam na zbyt duże dodatkowe sprzątanie. Zapraszam na bloga: http://yust-yna.blogspot.com/search/label/remont

orchideaa

Z tym brudem od kredy to nie przesadzajmy, nie jest wcale aż tak uciążliwy, a ile frajdy daje taka ściana. Dorosłym też

amelie_

ja malowałam u siebie farbą tablicową fluggera, piszę po niej specjalnymi pisakami, które nie pylą także problem sypiącej się kredy mam z głowy :) sama farba była w dobrej cenie, można ją kupić przez internet http://flugger.pl/Farby/Do_wnetrz/Bestsellery/Farba_Interior_Blackboard_Finish(INT%20BLACK).aspx

charlotte1991

Ja myślałam o tym by pomalować farbą tablicową z http://www.wallstudio.pl/sklep kawałek ściany w kuchni ale teraz doszłam do wniosku, ze przedpokój jest lepszym miejscem. Każdy zauważy wiadomość i przed wyjściem z domu na pewno mimowolnie ją przeczyta:) Świetny pomysł!:)

anulaaa

jeśli chodzi o kredę i pył to żaden problem, można kupić kredy niepylące z których się nic nie sypie :)) proste! a efekt nadal świetny :))

m_arti

Ktoś już tutaj wspominał farbę tablicową Fluggera - potwierdzę że warta zakupu :) Dobrze się nią maluje, dobrze się po niej maluje ... jest wydajna . Takie miejsce na ścianie to rewelacyjny pomysł ! By uniknąć kruszenia się kredy na podłogę , wystarczy skonstruować wąską półeczkę pod tablicą :)

amelie_

małe sprostowanie, jeśli ktoś chce zakupić tę farbę to trzeba się wybrać do salonu Flugger, jest ich bardzo dużo w całej Polsce - aktualnie sklep internetowy mają w przebudowie... pozdrawiam

bogna44

mam taką namalowaną tablicę w domu i fajnie się to sprawdza:)

amelie_

a czy ktoś z Was używał farby tablicowej w połączeniu z magnetyczną? wtedy można nie tylko po niej rysować, ale także przyczepiać magnesy... myślę, że może to być całkiem przydatne :)

Marlena09

Czy chodzi Wam tez o cos takiego ? http://inspiracje.decomania.pl/benjamin-moore/#gallery Bo przyznam ze dla mnie wyglada to naprawde swietnie.

karolsart

dobrej jakości farba tablicowa, którą mogę polecić to Interior Blackboard Finish Flugger'a :) producent ma też farbę magnetyczną więc można kupić pełen zestaw..

Marlena09

No w Decomanii tez masz wszystko. Mnie sie to bardzo podoba i jesli nie mamy pomysłu na wsytrój pokoju dla dziecka to naprawde jest to świetna alternatywa wiec spokojnie mozna własnie sie na takie posunięcie zdecydowac.

Odpowiedz w temacie

Farba tablicowa

Edytuj wypowiedź

Farba tablicowa

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja