Forum

Wnętrza - Salon

Farby - jaka firma najlepsza - WASZE OPINIE :-)

paulach84

Witam was bardzo serdecznie. Cały czas nurtuje mnie problem związany z malowaniem ścian....Wiem już mniej więcej na jaki kolor będe malować sciany w sypialni i dziennym pokoju lecz nie wiem jakiej firmy farba sprawdzi się najlepiej. Chodzi mi szczególnie o to, że mam psa, który niestety brudzi ;( Zależy mi na tym aby farba była trwała i co najważniejsze żebym mogła z łatwością ściereczka wyczyścić psie zabrudzenia. Na wielu forach czytałam opnie o najbardzoiej znanych farbach tj. Dulux i Dekoral ale...nie były one zbyt pozytywne ;/ Doradzicie? ;) Pozdrawiam i z góry dziękuję

paulach84

:( Nikt nie chce odpowiedzieć na moje pytanko.... :unhappy:

mikus_a

my mamy pomalowane Dekoralem ale niestety nie polecam tych farb :( kolor na ścianach wychodzi całkiem inaczej niż jest na wzornikach i przy lekkim przetarciu wiglotną szmatką kolor blednie i niekiedy nawet schodzi :( Słyszałam że farby firmy Tikurilla są dość dobre :) pozdrawiam

meluzyna55

Też interesuje mnie ten temat, w przyszłym miesiącu chcę malować pokój. Wczoraj słyszałam opinię, że klienci chwalą Śnieżkę.

bczstudio

witam jesli chodzi o farby... ja maluje albo tikkurila lub sigmą-sa to dobre farby do wnetrz barwione z mieszalnika-cenowo odpowiadaja duluxowi lecz sa jednak troche lepsze no i wiadomo kilka tysiecy kolorów do wybrania.Jak w kazdej firmie tak i w tych istnieja rózne gamy farb-o róznych parametrach ze wzgledu na uzytecznosc pomieszczenia-róznia sie tez od siebie stopniem połyskliwosci( w zaleznosci od dodanego spoiwa)lub głebokoscia matu.Chetnie doradze rodzaj farby jak poznam szczegóły... ps.teraz jest tzw.nowy dekoral-nazywa sie dekoral profesional-jest to całkowicie nowa farba -w jej ofercie mozna znalezc farby naprawde dobrej jakosci i o dobrych parametrach zmywalnosci i scieralności-no i cena jest tez niewysoka

Jolanta73

ja mam w domu pomalowane duluxem i do pewnego momentu super sie zmywało ale niestety dzieci popaprały tłustymi rączkami i tego nie da rady zmyć ale pozostałe plamy schodzą i kolor sie nie zmienia dobre tez sa farby beckers tylko trochę droższe.nie polecam za to dekorala ani śnieżki choć tych nowych farb deckorala nie testowałam:))pozdrawiam

Marysienka

ja mam wszystkie sciany pomalowane Beckersem z mieszalnika,baza to półmat jest rewelacyjna zmywją się nawet tłuste plamy w kuchni nie jest to tania farba ale warto maluje się nią tylko raz więc wydajna

karolina_75

Osobiście nie polecam śnieżki, bo ciężko się zmywa plamki. Natomiast jestem w miarę zadowolona z farb nobiles i dulux.

paulach84

Dziękuję za odpowiedzi. Dziś byłam w sklepie z farbami i były tylko 2 rodzaje. Zgadnijcie które? :) Oczywiście DEKORAL I DULUX :/ Podobał mi się kolor Cafe Late ale chyba poszukam lepszej firmy

Jolanta73

tylko jak bedziesz wybierać farby to sie zastanów jakie chcesz wykończenie mat czy pół mat żebyś potem nie miała np 2 kolorów w 2 róznych wykończeniach no chyba że tak by ci sie podobało:)

paulach84
Jolanta73 napisał:

tylko jak bedziesz wybierać farby to sie zastanów jakie chcesz wykończenie mat czy pół mat żebyś potem nie miała np 2 kolorów w 2 róznych wykończeniach no chyba że tak by ci sie podobało:)

Możesz napisać o co chodzi z tymi wykończeniami bo....nie wiem :( :suprised:

jolandia77

ja osobiście polecam Ci farby Nobiles "cztery pory roku". wydajne, w przystępnej cenie i efekt jest zadowalający. życzę powodze nia

Jolanta73

odp.na profilu:))))

KasiaZet

w porównaniu Czterech Pór Roku z Nobilesa i Duluxa to ten drugi wychodzi znacznie lepiej - kolory takie jak na zdjęciu, świetna konsystencja i wydajność... za to cztery pory wychodzą znacznie ciemniej i trzeba o tym pamiętać

meluzyna55
bczstudio napisał:

witam jesli chodzi o farby... ja maluje albo tikkurila lub sigmą-sa to dobre farby do wnetrz barwione z mieszalnika-cenowo odpowiadaja duluxowi lecz sa jednak troche lepsze no i wiadomo kilka tysiecy kolorów do wybrania.Jak w kazdej firmie tak i w tych istnieja rózne gamy farb-o róznych parametrach ze wzgledu na uzytecznosc pomieszczenia-róznia sie tez od siebie stopniem połyskliwosci( w zaleznosci od dodanego spoiwa)lub głebokoscia matu.Chetnie doradze rodzaj farby jak poznam szczegóły... ps.teraz jest tzw.nowy dekoral-nazywa sie dekoral profesional-jest to całkowicie nowa farba -w jej ofercie mozna znalezc farby naprawde dobrej jakosci i o dobrych parametrach zmywalnosci i scieralności-no i cena jest tez niewysoka

Witaj. Mam pytanie odnośnie koloru ścian. Pokój 20 m kw., wys 2,70, strona zach, balkon. Salon - meble lata 20-30-te orzech kaukaski przyciemnione, pianino przeszło stuletnie. Sporo bibelotów i obrazów na ścianach. "Od zawsze" mam biały kolor, którego mam już serdecznie dosyć. Nie mogę zdecydować sie na kolor, który nie ingerowałby zbytnio w klimat pokoju.

meluzyna55

I jeszcze jedna sprawa. Jaka farba byłaby dobra. Kompletnie nie znam się na farbach i ich jakości, zależy mi tylko na tym żeby dobrze kryła, bo sama wykonuję wszelkie remonty domowe. Natomiast nie zależy mi na jakiejś wyjątkowej ścieralności plam, bo dzieci małych już nie mam.

MoniaGdynia

Nie polecam Dekorala. Choć kolor w pokoju wyszedl fantastycznie (kolor aktywność) i dokładnie jest taki o jakim marzyłam, farba kładzie się bardzo cięzko i niestety pozostawia jasniejsze smugi. Każda mała poprawka grozi innym odcieniem.... biorąc pod uwagę stan ścian i to co moglo być na nich wczesniej, akcesoria do malowania, a wreszcie cenę farby, nie polecam :( Co innego Beckers... lateksowa farba (prrzypomina mi konsystencją gumę) choć przy polożeniu nienajłatwiejsza, juz po pierwszym połozeniu daje doskonały efekt- ładne pokrycie. Beckers ma bardzo żywe kolory. Dla amatorów żółci polecam Golden Honey, a dla amatorów mocniejszych bawr Strawberry.... Jestem zachwycona tą farba ponieważ malowałam nią już 5 pomieszczeń-wszędzie wyszła doskonale.

meluzyna55

Problem tkwi w tym, że ja sama muszę pomalować pokój, a z tego co słyszałam tikkurilę kładzie się piekielnie trudno.

buszi

A ja polecam farby firmy Caparol-lateksowe farby w macie, satynie i połysku...wybór szeroki. Dobrze się nimi maluje-sama malowalam sypialnię na bordo-właściwie 1 raz-wyszło świetnie, bo dobrze kryje... Dulaxa, śnieżki nie polecam , bo się pigment wyciera, zwłaszcza w przedpokoju, kuchni, na klatce schodowej. Cenowo tańsza niż Becers.

Magdal15

U mnie ściany malowane DULUXEM

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja