Forum

Wnętrza - Sypialnia

Fiolet + Venge. Dobre połączenie?

dawido84

Witam serdecznie, postanowiłem poprosić o opinie w doborze mebli i kolorków do sypialni, którą planuję gruntownie wyremontować w przyszłym miesiącu. Pomieszczenie przeznaczone na sypialnię to kwadrat, 4 x 4 metra. Od wschodu mamy duże okno na środku ściany, a na południowej stronie okno o połowę mniejsze, od tego pierwszego, umieszczone bardzo blisko zachodniej ściany.... Z racji tego, że będziemy mieli tutaj sporo światła, postanowiliśmy pomalować ściany na ciemniejszy kolorek. Wstępnie zdecydowaliśmy się na Śliwkę Węgierkę z Duluxa: Zobacz zdjęcie: http://img13.imageshack.us/i/alc8dyakolzp2kzabx.jpg/ Nie mamy jednak pomysłu na jakąś dekorację nad łóżkiem, być może coś z regipsu, lub jakaś tapeta w jaśniejszym odcieniu fioletu. Pomyślałem także o jakiejś naklejce i nie wiem w sumie teraz na co się zdecydować... Łóżko będzie stało pod ścianą południową. Co do mebli to pomyślałem o sypialni Santiago, w kolorze Wenge: http://www.meblopol.net/sklep_foto/34-santiago-elementy.jpg Kwestia czy będzie to ze sobą ładnie współgrać?? Do tego mamy delikatny problem z doborem koloru paneli... Proszę o jakieś opinie i sugestie :)

ktosik

a jesteście przekonani co do paneli? ja bym zainwestował w deski podłogowe drewniane.

dawido84

No raczej tylko panele wchodzą w rachubę. Deski są super, ale niestety są dość drogie, a mamy cały parter do wyremontowania... Myślałem o panelach 8mm, myślę, że wystarczą. Kwestia tylko dobrania kolorystycznego. Do ciemnych mebli i śliwkowej barwy ścian, zapewne jaśniejsza podłoga wyglądałaby najlepiej... Jakieś sugestie??

dawido84

Prawdopodobnie nastąpi zmiana koncepcji kolorystycznej. Zamiast Śliwki Węgierki wybraliśmy kolor Dzikiego Wina z Pastelowym Jaśminem dla kontrastu. Do tego szukamy teraz jakiś szablonów ze wzorami kwiatowymi i myślę, że będzie super to wyglądać :) Do tego panele dobiorę chyba w kolorze Dębu Szlachetnego, nawiązując odcieniem do wykończeń na meblach i lekko do koloru Pastelowego Jaśminu na ścianach :) Znalazłem pewne foto, które mnie zainspirowało :) http://republika.pl/blog_da_3563263/4260895/tr/imag0022.jpg Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

ktosik

No wzory są fajne, co do podłogi..to się jeszcze zastanówcie. Naprawdę warto i jest na dłużej taka decha.

Calamus_Rotan

Nawet jeśli macie dosyć jasną i słoneczną sypialnie to ściana w ciemniejszym kolorze powinna być jedna, ewentualnie dwie ściany. Ja bym wybrała śliwkę węgierkę, fiolet bardzo psuje do sypialni. Do obu kolorów będą pasowały meble w ciemnym brązie (wenga). Na ścianie gdzie stoi łóżko wybrałabym szablon z gałązką kwitnącej wiśni.

sonia2010

Kolor bardzo mi się podoba, sama mam w sypialni szarość, złamana takim "brudnym" fioletem. Jeżeli chodzi jednak o podłogę, to radzę raczej dobrać do koloru mebli, jeżeli zdecydowaliście się na wenge, to raczej podłogę też wenge myślę. Do tego polecam jeszcze wkomponować szarość. Szary z fioletem wygląda naprawdę fajnie.

aferzasta

Moje kolory :)tylko wlasnie jeszcze nie dokonczona ta moja sypialnia,podloge mam kolor wenge nie sa to panele a plytki"wiem dziwnie brzmia w sypialni"ale sa waskie i dlugie tak jak drewniana podloga i naprawde jesli sie nie przyjrzysz dobrze tak tez to wyglada,uwazam ze beda stale i bez klopotu ze sie beda scierac:)niestety meble postanowilam kupic jasne uwazalam ze bedzie zbyt ciemno ale chyba popelnilam blad,kolor niestety tez nie wyszedl taki jak byl w pudle inaczej niestety wyglada w rzeczywistosci a najgorzej na zdjeciach wyszedl strasznie blado i tak bleee.:)zastanowcie sie dobrze bo przemalowac sciany nie duzy wydatek ale kupic nowe meble to czy podloge to juz inna bajka,powodzenia bo ja juz 6miesiecy sie zastanawiam co dalej w mojej sypialni:)

PuppyGirl

Meble w tym odcieniu plus śliwkowy fiolet powinny bardzo ładnie się skomponować, pomyślałabym tylko o jakimś jaśniejszym akcencie przy oknie, np. w postaci zwiewnych firanek w delikatnym wrzosowym odcieniu.

Margo5

Oj firanki wcale nie muszą mieć już takiego koloru - biel idealnie się w komponuje w fiolet i wenge - ewentualnie zasłony czy rolety można zrobić w odcieniu jaśniejszego fioletu, ale to już zależy od dodatków.

Futuri

W zasadzie to wszystko jest kwestia gustu,to samo tyczy się firanek do których nie przywiązuje większej uwagi. Jeżeli chodzi zaś o samą ścianę,to co powiesz na fototapete lub zdjęcie? Myślę że to byłoby bardzo fajnym połączeniem. Pozdrawiam www.futuri.pl

KasiaZet

ja tylko powiem że do mebli wenge na pewno odradzałabym podłogę wenge... do tej kolorystyki którą wybraliście proponuję panele z jakimiś szarościami np: - kolor Fresco classen - kolor Dąb Perigord classen - KRONOPOL - Platinium EXCELLENCE Dąb Belfast D

ultra_maja

Na Twoim miejscu nie rezygnowałabym z wyboru desek drewnianych na rzecz paneli... podłoga to też element dekoracyjny pomieszczenia.. powiedziałabym że wrecz najistotniejszy element! :) a deski wcale nie muszą być dużo droższe, a napewno jest to inwestycja na przyszłość. Trwalsza podłoga dłużej utrzymuje sie w dobrej kondycji. mysle, że warto niewiele dołożyc i nie denerwowac się po hmm nie wiem - 5 latach, że podłogę trzeba znowu wymieniać. odsyłam do cennika http://www.parkietline.pl/deski_debowe.html/deski-debowe-do-wykonczenia

HomeDecors

Kolory są śliczne, naprawdę. Szczerze gratuluję wyboru. Wybór między panelami a deskami jest prosty, gdy ma się odpowiednie fundusze na koncie. Pod koniec remontu zwykle nie można już na to liczyć.

LadyD

Ja jestem za, jedynie na przełamanie bym wybrała jaśniejszy odcień. Np. SwanSong od Sigma Coatings

LadyD

Wybierając farbę wybierz też odpowiednie pędzle. Ja polecam te od ProGold bo są świętnej jakości

KonradArch

W kwestii kolorów rozwać po prostu Sigma Coatings - jest droższa, ale znacznie przewyższa jakością pozostałą konkurencję.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja