Forum

Wnętrza - Sypialnia

Grzybowa sprawa

Posty: 2
Kurczak_grozy

Niedawno wprowadziłem się do nowego mieszkania. W bloku starym bo z lat 60-tych. Jak odsunąłem szafę okazało się, że na ścianie mieszka grzyb. czym to cholerstwo usunąć? nie przeszkadza mi on specjalnie, ale podobno nie jest zdrowe pomieszkiwanie w takich grzybowych klimatach.

Posty: 122
Jolanta73

idż do byle jakiego sklepu z chemią i kup środek na grzyba najlepiej w sprayu np.pufas lub savo obydwa bardzo dobre.Trzeba grzyba popryskać potem odczekać pół godz i zmyć ścianę jak jakieś czarne kropki zostana czynność powtórzyć.może Ci odbarwić ścianę jeśli masz kolorową więc trzeba będzie malować aha i śmierdzi okrutnie chlorem:(((potem jak zlikwidujesz tego grzyba to szafy tak bardzo do sciany nie dosuwaj musi być cyrkulacja powietrza a najlepiej nie mieć jej na ścianie zewnętrznej.

Posty: 141
Mebline_pl

Samo pozbycie się grzyba z mieszkania może okazać się trudniejszym zadaniem niż użycie środków chemicznych. Moim zdaniem powinieneś zacząć od dobrej i sprawnej wentylacji,tak aby wilgoć nie objęła całego mieszkania. Pozdrawiam Mebline.pl

Posty: 47
Scandiconcept_pl

koniecznie trzeba zainwestować w chemie i to krok po kroku niszczyć bo po co zdrowie marnować, ale z własnego doświadczenia wiem, że to nie jest takie łatwe Powodzenia

Posty: 31
SpectraStore_pl

Na pewno trzeba go usunąc mechanicznie a potem zabezpieczyc jakims specywfikeim. Można takie dostać w sklepach z farbami. Później trzeba pamiętac o wietrzeniu pomieszczeń.. To bardzo wazne.

Posty: 2
Kurczak_grozy

Witam, dzięki za sugestie. Niestety w przypadku takiego grzybstwa jak w moim m. nie obyło się bez ingerencji w ściany. Początkowo skorzystałem ze środka grzybobójczego... pomogło trochę. Ale postanowimy zerwać tynk, ponownie odgrzybić, i położyć ponownie - zeby pozbyc sie tego raz a dobrze. Prawda jest taka że grzyba trzeba stłamsić u źródła - inaczej nie będzie na niego rady.

Posty: 158
CiekaweLampy_pl

Takie środki pomogą na krótką metę,zamontuj nawiewniki okienne które też pomogą i sprawią,że grzyb stanie się mniejszy. Kolejna sprawa to ocieplenie ściany,wtedy nie będzie tam wchodziła wilgoć. www.CiekaweLampy.pl

Posty: 6
Fiedor

Tak jak napisał już poprzednik, radziłbym sprawdzićhttp://www.brookvent.pl/nawiewniki-okienne-nawiewniki-naramowe-airvent-aera-hy, zainteresować się ich tematem, bo często ich odpowiedni dobór pomaga uporać się z grzybem.

Posty: 16
PolskieMaterace_pl

Witam Wszystkich na forum. Oczywiście Poprzednicy mają rację,tutaj w pierwszej kolejności sprawdź jak wygląda kwestia wentylacji,nawiewników,czy aby na pewno są one drożne. Druga kwestia to odpowiednie docieplenie tego pokoju,jaki typ ogrzewania posiadasz? www.PolskieMaterace.pl

Posty: 152
Alka86

Obawiam sie, że samo użycie preparatu grzybobójczego nie przyniesie oczekiwanego efektu, albo przyniesie na krótki czas. Najprawdopodobniej ściana na której jest grzyb jest zawilgocona, bo właśnie w takich warunkach powstaje grzyb. Żeby usunąć grzyba na stałe trzeba wysuszyć ścianę, a żeby ją wysuszyć to trzeba stwierdzić dlaczego jest wilgotna, tak by problem zlikwidować. Bez ekspertyzy budowlano-mykologiczną się nie obejdzie. Ekspertyzę taką wykona Ci firma Eko Projekt - http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/ . Po ich wykonaniu przedstawi ci sposoby rozwiazania problemu kompleksowo - czyli od usunięcia wilgoci, po preparat najbardziej skuteczny na dany rodzaj grzyba jaki zasiedlił ścianę.

Posty: 22
lipka75

preparat może i usunie grzyba, ale skoro to się powtarza to warto zainwestować w pochłaniacz wilgoci, aby uniknąć tego problemu :)

Odpowiedz w temacie

Grzybowa sprawa

Edytuj wypowiedź

Grzybowa sprawa

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.