Forum

Wnętrza - Salon

jak odnowić brzydkie drzwi?

lilus

czy macie jakiś sposób na szybkie odnowienie framug i starych 30-letnich drzwi z wielką szybą malowanych wielokrotnie farbą olejną? próbowałam zrywać starą farbę preparatami do usuwania olejnej ale tych warstw olejnej jest tyle że zrezygnowałam. opalarka odpada, szlifierka także. jaką farbą najlepiej pomalować? nie chcę zeby tak nieladnie świecily się jak po olejnej. a może jakiś inny sposób? zdjęcia drzwi są w mojej galerii, bardzo proszę o jakąś poradę, no i oczywiście jaki kolor tych drzwi, chyba najlepiej białe?

Futuri

Jeżeli już to najlepszym rozwiązaniem byłoby oddać te drzwi do stolarza,który przy użyciu odpowiednich preparatów oraz narzędzi,będzie w stanie skutecznie je odnowić. Nie widze innego wyjścia. Pozdrawiam www.Futuri.pl

MagiaOrientu

Sposobów na renowację drzwi czy mebli jest co najmniej kilka. Wszystko zależy od tego jakie doświadczenie oraz urządzenia do tego posiadasz. www.Magia-Orientu.com

Anna565

Hmmm... A ja bym zrobiła to troszkę inaczej, tak "po swojemu" :) Mogła byś zostawić te drzwi i zastosować zdobienie metodą decoupage. Jeśli posiadasz takie stare drzwi, to będzie to wyglądało prześlicznie. Wystrój wnętrz zyska jeszcze bardziej na wartości, chyba że nie jesteś zwolenniczką "staroci" :)

Domartstyl

Oklejenie drzwi tapetą, fototapetą lub okleiną to chyba najprostszy sposób na odnowienie brzydkich drzwi. Ogromny wybór wzorów i kolorow sprawia, że jest to jeszcze bardziej dobry pomysł:)

LozkaWodne

Jeżeli są to drzwi drewniane to polecam cyklinowanie. No i potem oczywiście lakierownie. Sama kupiłam mieszkanie w starym budownictwie i wszystkie drzwi miałam pomalowane olejną. Jednak teraz są piękne.

ArtIsInterior

Poza okleinami z tańszych rozwiązań może pomaluj farbą olejną na matowo - nie będzie widać tak nierówności a może nawet to wyglądać dość ciekawie. z droższych to dość oczywiste jest wspomniane cyklinowanie i po prostu wymiana drzwi... -- Ciekawy http://artdecor24.pl podstawą aranżacji!

berserker

Kup sobie jakąś http://megastore.pl/69946,Skil-Masters-Szlifierka-katowa-9425ME-125mm-750W.html zeszlifuj wierzchnią warstwę i połóż na nowo lakier.

mankell

Zgadzam się z przedmówcamo, inwestycja w dobrą szlifierkę będzie roizsądnym pomysłe. A skoro już przy szlifierkach jesteśmy, to osobiśie polecam firmę Eurotek, sprawdza mi się bardzo dobrze. Do taniego kupienia tutaj: http://www.e-maxmajster.pl/glowna/49--szlifierka-stolowa-1400-w-eurotek-kamien-sredni.html

KamilaMeble_pl

Jedynie szlifowanie plus nałożenie nowej warstwy farby zapewnia Ci zdecydowanie inny,lepszy wygląd starych drzwi,oczywiście wymaga to także inwestycji w narzędzia. www.KamilaMeble.pl

Canion

Czasem nie warto odnawiać, czasem warto wymienić na nowe. Oklejanie, to moim zdaniem rozwiązanie tymczasowe, natomiast szlifowanie i maowanie, lakierowanie to sprawdzi się w tedy, gdy mamy do czynienia z drewnem :)

tolkin

Oczywiście stare drzwi można i nawet trzeba pomalować. Drzwi 30 letnie na pewno były robione z drewna. Oczyścić możesz po prostu papierem ściernym, albo założyć na szlifierkę odpowiednią tarczę. Po oczyszczeniu powinny wyglądać jak nowe. Możesz pomalować bezbarwnym impregnatem, lub lakierem, albo pójść w kolor.

Euro_Zakupy_pl

Najpierw drzwi należy oczyścić,więc papier ścierny lub szlifierka muszą pójść w ruch,a dopiero następnie nałożyć warstwę lakieru,to w praktyce powinno zdać egzamin i nawet 30 letnie drzwi nabiorą nowego blasku. www.Euro-Zakupy.pl

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja