Forum

Wnętrza - Sypialnia

jak zrobić "nieinwazyjną ściankę" dzielącą duży pokój na sypialnię i pokój?

Posty: 1
amgs

Witam! Proszę o pomoc: pomysły, porady i przydatne informacje, jak podzielić duży pokój na pół, jedna część na sypialnię druga na pokój. Wytyczne: miejsce lini podziału już jest, ścianka wykonana z materiału który łatwo się montuje i łatwo demontuje, ma stanowić ścianę na której będzie stało łóżko małżeńskie a dokładnie jego wezgłowie, tanie w wykonaniu pokój jest obecnie salonem, ale z racji braku sypialni zostanie podzielony w taki sposób gdy tylko przestanie być potrzebna sypialnia ma wrócić znów na salon, chodzi o takie podzielenie pokoju aby nie stosować bardzo trwałych form typu ściana z pustaków (bo trzebaby było ustawiać na parkiet a nie chce go ruszać) raczej suchy tynk też odpada, może jakaś płyta ze sklejki lub coś podobnego miejsce podziału pokoju jest tam gdzie pirwotnie miała stać ściana nośna (prawdopodobnie nośna) dlatego też z sufitu "zwisa" fragment ściany i z ściany wystają "ściany", przez co powstaje wnęka o wymiarach 3,1m szerokość, 2m wysokość i głębokość 42 cm, myslałam o wstawieniu w to miejsce mebli, ale i tak tył ich trzeba by było jakoś zaaranżować, z drugiej strony to chyba nie jest tani wariant, opcja jest też zrobienia ekranu: taka rama jak pod płótno do obrazu na to płótno lub jakiś materiał do którego można przykleić tapetę i to zawieścić jak obraz ale jakie mają być wtedy mocowania? i tył też będzie wymagał zaranżowania i boję się żeby nie spadło to mi na głowę podczas spania i żeby nie kłociło się z zasadami feng shui dzieki za pomoc

Posty: 7
draganek

Witam, Myślę że warte rozważenia są ekrany/panele np.z efektownych tkanin dopasowanych do wnętrza zamocowane na specjalnych szynach(np.do sufitu)-nie zagracą wnętrza a wydzielą kącik sypialniany i zapewnią intymnośc.Najważniejsze że w razie potrzeby nacodzień mogą byc zsunięte razem(nie dzieląc wnętrza)a na wieczór/na noc itp. rozsunięte.Takie rozwiązania oferuje m.in.Ikea,która w tym przypadku w porównaniu z innymi firmami ma rozsądne ceny i duży wybór materiałów które można użyc.Innym rozwiązaniem,jeżeli nic nie wymyślisz jest zwykła roleta lub bardziej efektowna żaluzja,np.drewniana-mam nadzieję że trochę pomogłam. Pozdrawiam.

Posty: 4
Paulisia

hm.. fajny pomysł z tą tkaniną.. ja widziałam też bardzo fajne rozwiązanie.. były przypięte szyny(?) i do tego takie jakby przesuwane drewniane drzwi.. bardzo fajnie to wyglądało ;)

Odpowiedz w temacie

jak zrobić "nieinwazyjną ściankę" dzielącą duży pokój na sypialnię i pokój?

Edytuj wypowiedź

jak zrobić "nieinwazyjną ściankę" dzielącą duży pokój na sypialnię i pokój?

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.