Forum

Wnętrza - Kuchnia

Jaka kolorystyka pasuje do tej kuchni?

balik

W moim mieszkaniu salon mam polaczony z aneksem kuchennym. Rozlozenie mebli kuchennym juz wybralem, mam jednak pewne problemy z kolorystyka. W salonie 3 sciany beda na jasny wrzos, natomiast 1 sciana bedzie na kolor ciemniejszy fiolet. Panele tez raczej beda w ciemniejszym odcieniu, meble i stol w kolorze wenge. Nie wiem natomiast jakie dac kolory mebli kuchennych i co za tym idzie kafelek miedzy mebalmi i blatow. Sklanialbym sie ku kolorze wisniowym na fronty. Ale jakie waszym zdaniem pasowalyby blaty, kafelki, plytki na podlodze i kolor bocznych scian mebli? Zamiescilem 2 propozycje, prosze bardzo o komentarze i wszelkie sugestie:) Moze jakas calkiem inna kolorystyka bedzie pasowac do fioletu?

RenataKoper

No widzę tu wielka odwagę! Są jednak pewne zasady,które pomagają w naszych działaniach.W jednym pomieszczeniu nie powinno być wiecej kolorów niż 3.Masz juz bardzo dominujący fiolet,nieco jasniejszy odcień -wrzos.Ciemny wenge to wszystko podkreśla i jest mocnym akcentem.Potrzebujesz czegos do stonowania-np szarosci bądź beżu,ecru.Zieleń wyglada super ale mało kto spokojnie wysiedzi w takich okolicznościach i spokojnie skonsumuje posiłek.Wszystko zalezy od temperamentu uzytkowników.Kto z tego pomieszczenia bedzie korzystał.Kolory maja ogromny wpływ na nasza psychikę jak równiez na wydzielanie soków trawiennych.Nie na darmo Chińczycy robia swoje restauracje na czerwono-wzmaga apetyt!

balik

Zmienilem fronty na kolor jasny, plytki miedzy meblami dalem w odcieniu jasniejszych scian a fugi w ciemnym fiolecie. Dodam, ze fronty beda wykonane z MDFu lakierowanego. Jakie blaty i plytki podlogowe by pasowaly najbardziej w tym przypadku? Na wizualizacji blaty sa w kolorze ciemnego brazu Jeszcze jedna kwestia tych skosow jakie dalem przy plytkach. Co o tym sadzicie?

kordek

Ten fiolet mi całkiem nie pasuje do salonu owszem, ale kuchnia to dla mnie biel, zieleń, żółć, ecru, metal, srebro, ale każdy ma inny gust. Proponuje fronty ecru, bo biel szfek jest taka sterylna, szpitalna...

JoannaM

Zgadzam się, że kolor jest bardzo odważny i kuchnia powinna być bardziej spokojna (zwłaszcza, że jest to aneks). Sugeruje raczej neutralne kolory: biel/ecru i metalowe elementy.

anemon

Witam Ja również uważam, że biel/ ecru i stal (np. satynowa) będzie tu najbezpieczniejsza, ewentualnie jakiś detal nawiązujacy do salonu w kolorze mocnego fioletu ( tonacja najciemniejszej ściany w salonie) z malutkim dodatkiem zieleni ew. żółci - sęk w tym aby połączenia te były subtelne i dobrane odcieniem pasującym do fioletu. Ponieważ piszę tu o detalach, więc można spokojnie poeksperymentować... Pozdrawiam

kordek

Do stonowanych kolorów możesz wybrać bardziej odważne dodatki. Świetnie modeluje sie charakter kuchni sprzętami AGD. Jest to aneks kuchenny więc np. czerwona kanapa ozywi całość, szklany stolik nada nowoczesności. Biel, ecru świetnie łączy sie ze stalą np mikrofala czy lodówka. Albo np. mozna poeksperymentować z aranżacją lodówki, można pomalować ja na inny kolor, albo kupić na nie naklejki. Ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie lodówki w połączeniu kuchnia-salon, a nawet salon np. tak: http://picasaweb.google.com/lg.polska/LodowkaArtflower?authkey=Gv1sRgCL6vt_jpuv3T3AE#

robbek

Wow! Fajne fotki, Kordek! Jakbym nie wiedział, że to lodówka, to bym w życiu nie zgadł. Bardzo fajnie wygląda i w sumie wszędzie pasuje.

kordek

No tak Robbek przyzwyczajono nas do standardowej bieli, od niedawna mamy inox i trzeba przełamywać stereotypy, że lodówka nie może byc czerowna i to na dodatek z kwiatkiem i kryształkami. Takie zdjęcia uświadamiają nam, że jest mnóstwo możliwości i kombinacji aranżacji wnętrza. Kolory sa istotne, ale tylko w sensownym połączeniu z resztą.

monicca

Rewelacyjne, można taką lodówkę postawić dosłownie wszędzie. I fajnie, że kolorystyka wyłamuje się z lodówkowego schematu bieli.

Gosiaczka

Ja byłam zdziwiona jak czerwona lodówka LG postawiona była w sypialni i powiem... na początku pomyślałam po co.. ale potem w dalszej scenerii dość fajnie to wyglądało. Zresztą teraz tak jak ktoś pisał, zmieniają się standardy, kolory im odważniejsze tym lepiej i chyba to dobrze.

inspirator

widzę ciekawe i odważne propozycje - super! Zastanawiam się jak wyglądałaby ta kuchnia na...czarno ? Nie wiem jak z tym mocnym fioletem by grało... Znalazłem taką kuchnię: http://www.domoklik.pl/inspirujace-wnetrza/193/mala-czarnakuchnia i prezentuje się moim zdaniem bardzo ciekawie, tylko w tym projekcie jest dużo okien - naturalnego światła, które rozjaśnia całe pomieszczenie... jak z oknami u Ciebie? Nie wiem czy nie byłoby to zbyt ponure - ale moim zdaniem idea czarnej kuchni, jest dość ciekawa...

billie

Mi tu pasują meble w ciemnym kolorze. W ogóle podobają mi sie Twoje odważne propozycje koloru ścian! Sama chyba nie miałabym tyle odwagi. Możesz do kuchni dokupić jakieś fajne kolorowe ściereczki. Myślę, że te byłyby ok http://www.sklep.gianniferrara.pl/_Sciereczka_Kuchenna_wzor_gladki__p559.html :)

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja