Forum

Wnętrza - Pokój dziecięcy

jaka podłoga lepsza?

misiaka

jaką wybieracie podłogę do pokoju dla dziecka? raczej wykładzina czy panele?

Toranaga

Witam, Tradycyjne panele są za śliskie, podobnie parkiet. Zalecam grubą, miękką wykładzinę dywanową, albo (to najlepsze, ale i chyba najdroższe rozwiązanie) korkowe panele podłogowe. Są najlepsze do pokojów dziecinnych. Pozdrawiam, T.

Jolanta73

ja mam w pokojach dzieci drewnianą podłogę i dywaniki ,wydaje mi sie ze łatwiej jest wtedy zadbać żeby nigdzie nie zostawał kurz wykładzinę pod meblami czy łóżkiem trudno dokładnie odkurzyć a podłogę można często przecierać na mokro:))Pozdrawiam

misiaka

głównie interesuje mnie co jest dla dzieci lepsze/bezpieczniejsze i co wolą? wydaje mi sie że chyba wykładzina jest najlepszym rozwiązaniem, ale pomysł z panelami korkowymi tez mi sie podoba :)

misiaka

no i sprawa sie wyjaśniła - dekorator w Komforcie doradził mi wykładzine dywanową, co więcej w komforcie mogą nawet ją dociąc, obszyc i zamontoac w pokoju :) ful wypas

____zpotrzebypiekna____

Jak dla mnie tylko drewno, najlepiej deski Naprawdę ślicznie się prezentują i są łatwe w utrzymaniu. Zobacz na http://www.nietylkodzieciaki.pl/ dużo ciekawych rozwiązań i inspiracji.

Kaxa

a ja proponuje tzw KOREk (panele korkowe) są ciepłe i miękkie, w przypadku gdy później zechcesz posiadać np.krzesło biurkowe na kółkach to poprosku kupisz podkładkę kauczukową żeby specjalnie nie jeździć po korku (chociaż i tak nic konkretnego nie dzieje się). N akorku nie widac zabrudzeń i plam - co w przypadku dzieci jest niedouniknięcia. POZDRAWIAM!

misiaka

ten korek cały czas mnie zastanawia - chyba przejde sie do komfortu i zapytam czy mają cos takiego, ew na kiedy mogą miec - ciekaw jestem jak to by sie sprawowało

gonja

Ten korek to ciekawa sprawa jest, warto się zastanowić. Ja mam w dziecinnym pokoju http://www.komfort.pl/wykladziny-dywanowe/info/kod/288669/PG/1/POZ/2 Bardzo łatwa do utrzymania czystości jest i antyalergiczna, także jestem zadowolona. Czasami odkurzacz piorący wypożyczam aby odświeżyć trochę i jest OK.

domcia2010

Ja mam młodszą siostre i ona ma w pokoju wykładzine a ja panele...i jej wykladzina ciągle jest brudna bo a to coś wyleje ale bo plastelinee przyklei i to potem i wygląda za fajnie a gdy przyjdzie do mnie to wcale sie nie przewraca czy coś w tym rodzaju;)a kiedy cos rozleje to szyba sie posprz ata a wiec ja bym radziła panele przeciez jak jest jakis dywanik to wszystki jest ok;P

Kaxa

również uważam że wykładzina (tym bardziej od ściany do ściany) nie jest dobrym wyjściem - zależy oczy wiście w jakim wieku są dzieci. W przypadku gdy cos się wyleje to z wypraniem plamy nie jest taki łatwy sposób - plama nie ma możliwości szybkiego i dobrego wyschnięcia a co z tym się wiąże - brzydko pachnie.

misiaka

no i ciekawa dyskusja rozgorzała :) juz nie wiem, ale chyba jednak zdecyduje sie na panele, zwłaszcza, że okazało sie, że w komforcie można wypożyczyc gilotyne do cięcia paneli - znacząco ułatwia to położenie podłogi z paneli :)

gonja

Ale w Komforcie jak kupisz z montażem to będziesz miał nawet spory rabat na panele. No chyba, ze jesteś w tym dobry i ułożysz sam :)

Kaxa

Popieram GONJE, ma racje: jeżeli panele będa zakupione z montażem to KOMFORT nalicza jedynie 7% VAT - jako usługa (a nie 22% ) + napewno jakiś rabat.

misiaka

no to fajnie że rabacik jest :) w sumie fajna obsługa w tym komforcie :)

misiaka
Kaxa napisał:

Popieram GONJE, ma racje: jeżeli panele będa zakupione z montażem to KOMFORT nalicza jedynie 7% VAT - jako usługa (a nie 22% ) + napewno jakiś rabat.

rzeczywiście - sprawdziłem na sobie :) jest rabat

robbek

a propos Komfortu to widziałem u nich bardzo fajne wykładziny elastyczne i chyba one są najlepszym rozwiązaniem dla pokoju dziecinnego, szczególnie jak są małe dzieciaczki.

gonja

Najfajniejsze są te w ulice, albo plac budowy, super zabawa dla dzieci na długie godziny :)

robbek

No, właśnie. Przecież dla małego chłopca wykładzina w ulice to zabawa na całego:) A przy okazji wykładziny elastyczne są praktyczne i bezpieczne.

Kaxa

a mnie te wykładziny kojarzą się z przedszkolem - prawie w każdym na podłodze są "ulice" .

Odpowiedz w temacie

jaka podłoga lepsza?

Edytuj wypowiedź

jaka podłoga lepsza?

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja