Forum

Wnętrza - Kuchnia

Jaka powinna byc kuchnia marzen?

projektantka

W jakim kolorze i stylu powinna byc wymarzona kuchnia ? O czym nie mozemy zapomnieć projektujac ja ? Za udzielone odpowiedzi z gory serdecznie dziękuje.

doors01

Wymarzona kuchnia powinna być...no cóż...przede wszystkim wymarzona. Nie ma jakiś określonych zasad. Każdy ma swój styl, swój gust i klimat w którym czuje się najlepiej, dlatego uważam, że jakieś "generalizowanie" nie ma sensu. A szukanie tzw. "złotego środka" też się nie sprawdzi. No chyba, że ktoś w ogóle nie wie co się mu podoba - to wtedy pole do popisu ma projektant (czyli Ty).

joanna1

Funkcjonalna, a z pozostałymi rzeczami to już tylko szaleć :)

ZUZIA1

wymarzona kuchnia jesli chodzi o kolor i styl to jest kazdego indywidualna sprawa tak sie sklada ze mam czesty kontakt z pomieszczeniami zagospodarowanymi jako kuchnie i po moich doswiadczeniach moge ci udzielic kilka wskazowek KUCHNIA POWINNA BYC : jasna oswietlenie do pracyw niej nie powinno byc absolutnie halogenowe poniewaz halogen owe lampeczki rzucaja duzy cien i zaslaniaja miejsce pracy halogeniki moga jedynie sluzyc do dekoracji lub aby sobie posiedziec przy winku powinna byc praktyczna mojm zdaniem nie mniejsza niz 20 m kwadratowych musi byc wygodna przedewszystkim stabilny blat kuchenny z takiego materialu na ktorym mozesz kroic siekac polozyc goracy garnek bezposrednio na blat ,blat ten po uplywie dluzszego czasu nie moze zmieniac koloru np.pod wplywem silnych srodkow czyszczacych itp.a co tez bardzo wazne duza czesc tego blatu powinna byc niezagospodarowana zadnymi urzadzeniami czy dekoracjami co najmniej 1,50 metra blatu na ktorym absolutnie nic nie stoi musisz czuc sie komfortowo przygotowujac posilki nie ma mowy o ciasnocie pod tym :pustym blatem powinny znajdowac sie najpotrzebniejsz rzeczy ktorych uzywasz przygotowujac jedzonko czyli sztucce i roznego rodzaju hohle hohelki wyciskacz do czosnku itp przyprawy talerze kubki szklanki a znajdowac siepowinny te wszystki rzeczy w szerokich glebokich 30 cm szufladach te do sztuccy 15 glebokie takze 2 trzydziestki jedna 15 to daje wysokosc szafki 75 cm o szerokosci okolo 80cm szuflady musza byc bardzo stabilne ta prowadnicach przez ktore wystarczy ze nawet z cala zawartoscia te szufladki popychajac lekko kolanem gdy masz ubrudzone raczki minimalnie przed calkowitym zamknieciem sie jej ona automatycznie zatrzymuja cie i pomalusku sie zamykaja co powoduje ze nie robia halasu i nie trzaskaja fenomenalna sprawa szuflady te musza miec specjalne integratora np do talerzy jak nie widzialas czegos takiego to sobie musisz wyobrazic to jest jak ci to ujac leza np . talerze o tej samej wielkosci w rogu po przeciwnych sciankach ich sa takie jakby rurki drewniane ktore automatycznie oddziela od talerzy innej wielkosci w pozostalych szufladkach tak samo lub w szufladzie z maka cukrem itp masz pojemniki z tworzywa sztucznego ktorw wygladaja identycznie szuflada ze sztuccami wiadomo ale nie radze separatora drewnianego takze widzisz te czesc tak?w zaleznosci o miejsca tyle szafek powiedzmy 2 to jest 160cm to dokladnie tyle co powinien miec blat pusty obok nichoczywiscie wbudowan plyta ceramicznapod nia nie piekarnik tylko specjalna szafka na smietnik ktora naciskajac noga pedalek sie otwiera to rowniez jest praknyczne bardzo jak masz ubrudzone obie lapki obok troche odstepu z blatem a pod nim zmywarka dalej i zlew jedno komorowy ale za to duzy kanciasty i gleboki nad nim bateria z wyciaganym wezem ah w tej pierwszej szufladce mniejszej powinny byc przyprawy w podluznych nie zamykanych pojemniczkach leza one na lekkiej pochylni sa to takie jakby rowki do kazdej z osobna jesli chodzi o rozklad ty ch szazek zlewu itp to w sumie tez indwidualna sprawa tylko musimy pamietac ze przygotowujac jakas potrawe musimy miec wszystko pod reka od a do z to jet rowniez uzaleznione od ustawnosci scian kuchni a co do piekarnika koniecznie na wysokosci wzroku pieczac cos sprawdzajac czy juz gotowe nie musisz sie gimnastykowac jak i rowniez w przypadku wielu potraw zagladajac przez szybke widzisz dokladnie co i jak pod piekarniczkiem jest specjalna szuflada do podgrzania talerzy w przypadku imprezki wiekszej mikrowela rowniez wbudowana gabarytami takajak piekarnik o nie sory mikrowela jestnizsza i pod nia ta podgrzewajaca szuflada tak ze piekarnik i mikrowela sa gabarytami identyczne szafa wysoka waska dosyc ok 30 cm wysokosc jak piekarnik jest to wlasciwie taka szuflada na roznego rodzaju artykuly spozywcze ryz makaron proszek do pieczenia wszystkie jakie tylko potrzebujesz w miare mozliwosci rowniez w pojemnikack bo przeznie jest porzadek w szafkach i higiena i di tej szuflady mozna podejs z lewej i prawej strony w rogu blatow jesli sa ustawione na :L:takie cos w rodzaju szafki ale jest wysoka ok 150cm sa to poleczki ale od blatu do pierwszej od dolu musisz zachowac odstep ok60cm wszagrze szafka ta jest zamykana dobrej jakosci zaluzji metalowej zaluzja otwiera sie i zamyka do jakiej wysokosci potrzebujecz to miejsce pod pierwsza poleczka jes na ekspres do kawy i toster np podczas gdy nie urzywasz tych urzadzen zsowasz zaluzje calkiem na dul jest to bardzo praktycznie urzadzen do kuchni jes wiele i nie wyglada to estetycznie ani ladnie gdy blaty sa zawalone nimi jesli chodzi o lodowke to w zaleznosci jaka rodzinka duza a jesli chodzi o dodatki i sposob ich zamieszczenia okropienstwem jest jak hohla patka lyzka widlec te wieksze rzeczy do gotowania i smarzenia wisza na listwie z tylu plyty ceramicznej jest i to moze praktyczne ale w tym miejscu na nich osiada tluszcz itpble ( aha te rzeczy najlepiej silikonowe lub specjalnego tworzywa nie metalowe te drapia i niszcza patelnie i garnki i sa :glosne: okap nad plyta nie powinien byc w ksztalcie skosnego daszku tylko plaski z ktorego nad nim jest wylot obudowany stalowym tworzywem ten blat okapu tez jest stalowy ale z takiej staki ze jak po dotknieciu nie zostaja slady obudowy szuflad rowniez powinny byc z tworzywa ktore sie latwo zachowuje czystosc i sa latwo zmywalne mam nadzieje ze dobrze opisalam ci i wszystko potrafilas sobie jakos wyobrazic wybor i decyzja nalezy tylko do ciebie te pare przykladow ktore ci napisalam to jest moja wymarzona idealna kuchnia pozdrawiam apropo program komputerowy do projektowania kuchni ktory sie nazywa PRO100 jest niesamowicie dobrze zrobiony papa

gemini23

Nowoczesna ale praktyczna i ciepła.

RossAnnA

Moim zdaniem o powinna być nowoczesna, meble koloru ciemnego brązu, a ściany pomarańczowe :D

tombata

wymarzona kuchnia powinna byc funkcjonalna i przytulna, abyć dobrze się w niej czuła przez nastepne 10 lat.

Chr1su

Tak naprawdę dzisiaj wymarzona kuchnia to przede wszystkim dobry sprzęt , bo najlepiej jak się samo gotuje :) . My mamy czerwoną , malutką , do tego http://www.mamita.pl z papryczkami chilli . Bardzo fajnie nam to wyszło , do tego sprzęt i szafeczki białe mamy , teraz jeszcze nad jakimś światełkiem myślimy .

Mariecki

Jestem świeżo po remoncie i jestem bardzo zadowolony z ułożenia. Zainwestowałem koło 15 tys zł i mam nadzieję, że kuchnia potrzyma jakieś 10 lat:) Zrobiłem sobie czarno-białe kompozycje, podłoga w kafle i trochę paneli

Krekish

A jaki piekarnik pasowałby do takiej kuchni marzeń? Bo obecnie będzie za czyms się rozglądać, ale jeszcze nie mam pomysłu, co by to miało być. Może być coś droższego, byleby to był sprzęt porządny i nowocześnie wyglądający.

green_girl
Mariecki napisał:

Jestem świeżo po remoncie i jestem bardzo zadowolony z ułożenia. Zainwestowałem koło 15 tys zł i mam nadzieję, że kuchnia potrzyma jakieś 10 lat:) Zrobiłem sobie czarno-białe kompozycje, podłoga w kafle i trochę paneli

Z praktycznego punktu widzenia zdecydowanie odradzam biało-czarne zestawienie w kuchni. Wygląda to co prawda bardzo ładnie, ale ciężko przy takich kolorach zachować porządek. Wydaje mi się, że np. szary jest takim kompromisem pomiędzy funkcjonalnością, a estetyką. http://www.ciarko.pl

navia

Zdecydowanie w stylu nowoczesnym, kolory biel, materiały drewno i kamień, jedna ściana pomalowana farbą tablicową, pozostałe dobrej jakości zmywalną farbą :) http://flugger.pl/Farby/Do_wnetrz/Bestsellery/Farba_Interior_Blackboard_Finish(INT%20BLACK).aspx

wiewioras

Radziłabym się przyjrzec integra smart, to są b. fajne piekarniki, nowocześnie wyglądają

Gumri

Ciekawe są galerie inspiracji na stronce Fluggera, często tam zaglądam bo można sie sporo dowiedziec http://flugger.pl/Goer-det-selv/Indendoers-projekter/wall-ny.aspx

tajusta30

Moja kuchnia marzeń musi mieć http://www.kalendarzeluksusowe.pl Widziałem takie u mojej koleżanki i bardzo mi się spodobały. Najlepsze jest to że takie kalendarze wyglądają zupełnie jak obraz na ścianę;)

natala22

zgadzam się z gemini23 praktyczna i ciepła jak moja :-)

farrah

Najbardziej podobają mi się nowoczesne kuchnie, takie jak te pokazane w http://urzadzamypodklucz.pl/galeria.html.

scandishop

Mi tak spodobał się styl skandynawski, że aż założyłam sklep i teraz, przy okazji dostaw coś mi musi zawsze spaść z ewidencji ;) Kuchnia w takim stylu: jasny, prosty, praktyczny :) Na swoim blogu zebrałam trochę inspiracji w tym temacie (zapraszam http://ilovescandi.blogspot.com/2013/07/kuchenne-inspiracje-1.html).

Arrrtystka
scandishop napisał:

Mi tak spodobał się styl skandynawski, że aż założyłam sklep i teraz, przy okazji dostaw coś mi musi zawsze spaść z ewidencji ;) Kuchnia w takim stylu: jasny, prosty, praktyczny :) Na swoim blogu zebrałam trochę inspiracji w tym temacie (zapraszam http://ilovescandi.blogspot.com/2013/07/kuchenne-inspiracje-1.html).

Fajne zdjęcia z tego bloga, taka kuchnia co macie tam zdjęcie to dokłądnie: https://lh6.googleusercontent.com/-TCNyR4elyrk/Uekn7YMfaBI/AAAAAAAAAGQ/zUpmiYIJUcw/s640/blogger-image-1854399671.jpg to w ogóle bajka jest, te siedzonka, dodatki na półkach - miodzio:) Ja ostatnimi czasy zerkam strony do scandishopu za różnymi takimi dodatkami z pomysłem (dział kuchnia = > http://www.scandishop.pl/Kuchnia całkiem wypasiony macie)

vila83

Mi podoba się taka propozycja. Nowoczesne, białe meble, ale kolor ściany ociepla wnętrze. Zobacz zdjęcie: http://www.forte.com.pl/img/imgcache/xxx_990_11301645381.jpg

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja