Forum

Wnętrza - Salon

Jakie rolety dla starszej pani??

werkawisia

Hej, robię remont w mieszkaniu dziadków i nie mam pomysłu co im dać na okna. Chyba raczej wolałabym rolety, bo to starsi ludzie, pranie firanek i skakanie po drabinach to raczej już nie wchodzi w grę. Możecie mi cos doradzić?

piter089

Masz rację, zdecydowanie kup rolety. Ja ostatnio zawieszałem mamie rolety dzień&noc i jest bardzo zadowolona. Wygląda to jak firanka, zasłania się jak żaluzja, generalnie okno ładnie się prezentuje. Wydaje mi się, że każdy poradzi sobie z jej zawieszeniem, bo nie ma tam żadnego składania z elementów, nic nie jest luzem – wszystko gotowe zaraz po wyciągnięciu z opakowania. Moje rolety są firmy PraskDesign i kupiłem w Castoramie.

StyloweOkno

Dla starszych ludzi doskonale nadają się zarówno rolety w zabudowie http://szefrolet.pl/pl/content/24-system-optimal, jak i montowane do ściany. Nie wymagają prania, bardzo łatwo się je czyści, a przy tym są proste w obsłudze. Z tym, że rolety montowane do ściany od razu zasłonią całe okno (a nawet kilka obok siebie), a rolety w zabudowie zasłaniają każdą szybę z osobna. Te drugie mają ten plus, że nie odstają od okna, nie łopoczą na wietrze i zawsze pozostają w miejscu. No i warto zastanowić się nad materiałem rolety - podgumowane rolety typu blackout spowodują całkowite zaciemnienie pomieszczenia, a zwykłe przepuszczają światło. Dla seniorów bardziej odpowiedni będzie chyba drugi typ.

patros

rolety myślę, że byłyby idealne

martike
piter089 napisał:

Masz rację, zdecydowanie kup rolety. Ja ostatnio zawieszałem mamie rolety dzień&noc i jest bardzo zadowolona. Wygląda to jak firanka, zasłania się jak żaluzja, generalnie okno ładnie się prezentuje. Wydaje mi się, że każdy poradzi sobie z jej zawieszeniem, bo nie ma tam żadnego składania z elementów, nic nie jest luzem – wszystko gotowe zaraz po wyciągnięciu z opakowania. Moje rolety są firmy PraskDesign i kupiłem w Castoramie.

A ja mam takie zdanie, że lepsze są markizy zewnętrzne Fakro, bo chronią mieszkanie czy dom przed przegrzewaniem się. Roleta wewnętrzna nie ma szans zatrzymać ciepła przedostającego się do domu, co gorsza nie przepuszcza odrobiny światła, a markiza część przepuszcza.

Anielkaj

Myślałeś o żaluzjach drewnianych? Nie trzeba prać ani skakać po drabinie. Oczywiście mam na myśli jakieś dobrej firmy (ja posiadam z allcool4u www.zaluzjedrewniane.net) a nie byle jakiej. Ze swoich jestem bardzo zadowolona. Mówią że żaluzje się zrywają, zacinają. Ja tam takiego problemu nie zauważyłam wręcz nawet odwrotnie wszystko śmiga jak powinno. Pomyśl nad żaluzjami.

faradasa

Moim zdaniem wiek nie jest najważniejszy. Priorytetem jest gust.

dekoratorka12

Też mam drewniane rolety z allcoll4u, naprawdę fajna firma, bo dobrałam do swojego mieszkania super rolety, które atrakcyjnie się prezentują w oknach. Jak dla mnie takie drewniane rolety sa bardzo stylowe, zawsze mi się podobały i w końcu mam je na własność:D

kapi5

Propozycja jaką ma marka Roletex jest warta zobaczenia. Ich produkty są solidne i niedrogie.

ZimnaMerry

Również stwierdzam, że wiek nie ma tutaj większego znaczenia. Polecałabym drewniane rolety ( łatwe w utrzymaniu czystości oraz świetnie wyglądają). Zależy wszystko także od budżetu. Pozdrawiam

eMojePodlogi

Mam identyczne zdanie, czyli wiek absolutnie nie ma znaczenia jako kryterium doboru rolet, ponieważ w pierwszej kolejności liczy się ich jakość oraz sama kolorystyka, po prostu musi przypaść do gustu i nic poza tym. www.eMojePodlogi.pl

Glam24_pl

To tak jakby zapytać jakie podłogi czy meble będą dobre dla starszej pani- odpowiedź jest prosta: każde meble, bo to kwestia gustu, wiek nie ma znaczenia o czym słusznie mowa powyżej, wybierz takie które Ci się podobają :) www.Glam24.pl

syla5

Roletex ma fajną ofertę. Warto ich sprawdzić. Mają spory wybór, jeśli chodzi o relety. 

melinda

Ja bym widziała u starszej osoby rolety rzymskie bo są najbardziej eleganckie. Mało która starsza osoba lubi nowoczesność. W każdym razie solidne rolety wszelkiego typu znajdziecie w Never https://never.net.pl/ z Zielonej Góry. U nas są właśnie rolety od nich i sa bardzo solidne.

Yennefer

Ja również zdecydowałam się na plisy w mieszkaniu. Miałam przez długi czas rolety ale po prostu mi się znudziły.
Żaluzji nawet nie brałam pod uwagę ...
Jestem zadowolona. Wszystko wygląda bardzo fajnie, w sieci macie wiele galerii jak to wygląda. 
W domu mam okna w kilku niestandardowych wymiarach ale plisy mają to do siebie,że można dopasować je bez problemu do praktycznie każdego okna. Myślę,ze jest to na pewno fajna alternatywa dla rolet.

Plisy zamawiałam w tej firmie w Lublinie:

https://lublinrolety.pl/produkty/plisy/

gamma28

Taka firma spod Krakowa jest nazywa się Roletex. Oni mają dużo różnych rolet i to nie tylko dla starszej pani :) Dla wszystkich. Mają soją stronę w necie.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja