Forum

Wnętrza - Łazienka

kompletna pustka

Klos72

w mojej głowie - wykańczam dom i nie mam żadnej koncepcji na łazienki :-((( miałam mniej więcej, ale jak zaczynałam budowę (ładnych kilka lat lemu) widziały mi się inne kafelki niż dziś (zwykłae beżowe Opoczna + listewki Viterbo - takie z gerberkami)... wczoraj widziałam cuuuuudowne wg mnie (Pilcha) ale są duże - mają 30x45 cm... czy na niewielką łazienkę (ok. 5 m2 każda - jedna z wanną i skosem, druga z prysznicem na parterze) "kładzie się" takie duże kafle??? umyśliłam sobie ułożyć je poziomo, a co 2 rząd(ek) listewki w pionie... żadnych dekorów, wałeczków itp... ale wszyscy wokoło mi odradzają, bo "lepsze są małe kafelki do małej łazienki"...

superstasiek1

Moim zdaniem jeżeli nie jesteś przekonany do płytek, które posiadasz, to poprostu ich nie kładź. Jeżeli chodzi o ten wymiar płytki, no to faktycznie do małych on nie należy i raczej żadko wybiera się go do tak małych łazienek. Chyba że płyka nie jest wiodącym materiałem w wykończeniu łazienki tylko kładzie się ją jakoćzsty decor. Wtedy można pomyśleć o tym rozmiarze płytek, położonych w konwencji jakiegoś grubego pasa imitującego fasadkę itp. Jeżeli jesteś tradycjonalistą i chcesz wyłożyć całą łazienkę w płytkach, to polecam jakiś mniejszy rozmiar płytek. A co do tych które masz zawsze można sprzedać. Pamiętaj - że płytka jest jednym z elementów wysroju, która służy parę lat, więc lepiej położyż taką która się podoba. Pozdrawiam

zoom

Kafelki możesz połozyć w strategicznych miejscach przy wannie lub przysznicu i przy umywalce a reszte ścian połóż farbę silikonową dobraną kolorystycznie do kafelek lub o ton jaśniesze lub ciemniejsze ale tylko o ton. Farba silikonowa ma taką włąsiwośc że woda po niej spływa i nie zostawia mokrych śladów kropel a i brud łatwo zmyć mokrą ściereczką. Jeżeli masz taka chęć to są specjalne farby silikonowe do łazienek .

ad2802

Witaj, mam łazienkę ok. 5m kw. i wielkie kafle 30 x 60 położone w poziomie. Wygląda cudnie. Wybrałam bezpieczny beż plus wąski dekor wenge w pionie. Półka drewniana we wnęce w kolorze wenge , meble też wenge. Robiłam w zeszłym roku, wenge było modne. Teraz się cieszę że wybrałam chociaż bezpieczne kafle w beżu bo na wenge patrzeć nie mogę. A łazienka przecież nie na rok zrobiona , tylko na parę ładnych latek... Pomyśl o przyszłości i popatrz na wnętrza robione kilka lat temu , uznane jako zgodne z trendami. Teraz pewnie wyglądają dziwnie... Pewnie za wiele nie pomogłam . Pozdrawiam, trzymaj się ciepło.

Iguana75

Nawet na lazienke w mniejszych rozmiarach mozesz polozyc kafelki wiekszych rozmiarow. Sa jednak pewne zasady, ktore trzeba wziasc pod uwage aby nie pomniejszyc optycznie wnetrza: wybierz jeden kolor (jasny), fugi miedzy kaflami powinny byc jak najmniejsze (kafle mozna polozyc bardzo blisko siebie aczkolwiek wymaga to precyzyjnosci), rowniez kolor fug nalezy dobrac do koloru kafli (nigdy nie ciemniejsze!), watro zrezygnowac z paskow i innych ozdob w zamian powiesic duze lustro (lub wkomponowac miedzy kafle). Urzadzenie pomieszczenia w kontrastujacych kolorach takze pomniejszy je optycznie, lepiej pracowac jest w roznych tonach tego samego lub najbardziej pokrewnego koloru. Powodzenia!

uru28
Klos72 napisał:

w mojej głowie - wykańczam dom i nie mam żadnej koncepcji na łazienki :-((( miałam mniej więcej, ale jak zaczynałam budowę (ładnych kilka lat lemu) widziały mi się inne kafelki niż dziś (zwykłae beżowe Opoczna + listewki Viterbo - takie z gerberkami)... wczoraj widziałam cuuuuudowne wg mnie (Pilcha) ale są duże - mają 30x45 cm... czy na niewielką łazienkę (ok. 5 m2 każda - jedna z wanną i skosem, druga z prysznicem na parterze) "kładzie się" takie duże kafle??? umyśliłam sobie ułożyć je poziomo, a co 2 rząd(ek) listewki w pionie... żadnych dekorów, wałeczków itp... ale wszyscy wokoło mi odradzają, bo "lepsze są małe kafelki do małej łazienki"...

Zapraszam zatem do mnie do działu porad Być może tam odnajdziesz inspirację, a już na pewno sporo informacji. Pozdrawiam.

olimpia1

witam... czy ma ktoś ułożoną glazure Aleksandrie z opoczna jeżeli tak proszę o zdjęcia pozdrawiam olimpia1

lazienek

święta prawda :) wenge modne było i jest i oprócz tego inne modyfikowane drewniane okleiny. to styl nowoczesny i tradycja drewna. polecam do obejrzenia kilka realizacji. pozdrawiam http://www.bellezza.pl/kolekcje.htm

ad2802 napisał:

Witaj, mam łazienkę ok. 5m kw. i wielkie kafle 30 x 60 położone w poziomie. Wygląda cudnie. Wybrałam bezpieczny beż plus wąski dekor wenge w pionie. Półka drewniana we wnęce w kolorze wenge , meble też wenge. Robiłam w zeszłym roku, wenge było modne. Teraz się cieszę że wybrałam chociaż bezpieczne kafle w beżu bo na wenge patrzeć nie mogę. A łazienka przecież nie na rok zrobiona , tylko na parę ładnych latek... Pomyśl o przyszłości i popatrz na wnętrza robione kilka lat temu , uznane jako zgodne z trendami. Teraz pewnie wyglądają dziwnie... Pewnie za wiele nie pomogłam . Pozdrawiam, trzymaj się ciepło.

Odpowiedz w temacie

kompletna pustka

Edytuj wypowiedź

kompletna pustka

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja