Forum

Wnętrza - Salon

którą ścianę pomalować innym kolorem?

jogo

witam, w salonie na krótszych ścianach (3,5m): na jednej mam duże okno (1430x1430) oraz drzwi balkonowe, a po przeciwnej stronie drzwi do bawialni dzieci. Na dłuższej ścianie - 5m(tuż przy drzwiach do bawialni) jest wejście do salonu. Podłogi będą jasne, prawdopodobnie klon, komplet wypoczynkowy bardzo jasny beż: http://www.mebleagata.pl/product/8af402f4-8398-4104-bfd2-f98a740c5e28.aspx. Ściany chciałabym pomalować w kolorach:mus jagodowy i bita śmietana dekoralu http://www.dekoral.pl/product.xml?id=30800. Tylko którą ścianę jak? Krótsze na ciemno? a może zupełnie inną kolorystykę? Bardzo proszę o pomoc

syyylwia

Witam! :) Myślę, iż Twoja kopozycja jest bardzo ciekawa. Uważam, że większa ściana powinna być ciemniejsza, aby była bardziej wyrazista. Takie jest moje zdanie na ten temat. Poprosiłaś jeszcze o inne propozycje, więc kilka takich przygotowałam. Nazwy farb są z Dekorala, więc możesz sobie sprawdzić w wizualizerze. A oto one: 1. brązowo mahoniowy (paleta: kraina wiśni) + groszkowy(paleta: Angielska harmonia) 2. Brązowo mahoniowy + piękno (Amerykański sen) 3. Brązowo mahoniowy + promień słońca (angielska harmonia) 4. Brązowo mahoniowy + słoneczny blask (angielska harmonia) A jeżeli bardzo zależy Ci na " musie jagodowym" połączyłąm go z: 1. Mus jagodowy + pustynna burza(karnawał w rio) 2.Mus jagodowy + słodka gruszka (angielska harmonia) oraz wersja dla odważnych: 3. Mus jagodowy + pomarańczowy jasny( kraina kwitnącej wiśni) Miłego malowania życzę:):)

plutka

Z tego co wiem to sciana, ktora zanajduje sie na przeciw wejscia nie powinna byc ciemniejsza poniewaz sprawia wrazenie jakby miala spasc ci na glowe i optycznie pomniejsza pomieszczenie. Radzilabym Ci pomalowac strone "za plecami" od wejscia do pokoju na ciemniejszy i sciane po lewej lub prawej na ciemniejszy kolor, a sciane z oknem i siciane obok okna na jasno. Jesli chodzi o sciany boczne to zwroc uwage gdzie pada slonce przez wiekszosc dnia, tam ciemniejsza.

karolinna

Jedną ze ścian można też udekorować http://loftsystem.pl/galeria/. Efekty są świetne, warto też zainwestować w dobre oświetlenie, które podkreśli efekt 3D. Kolor można wybrać dowolnie :)

Ania1239

Jak już wybierzesz, którą ścianę pomalować to koniecznie podkreśl ją i spraw, żeby była centralnym punktem pomieszczenia - powieś na niej półki z bibelotami, obraz, całą mini galerię...Największym hitem jest lustro na wymiar, które powiększy pomieszczenie i piękna rama, która będzie sama w sobie stanowiła nienachalną ozdobę. Zobacz sobie, jakie niesamowite ramy robi www.sayart.pl i przekonaj się, że na prawdę mogą one być piękniejsze niż niejeden obraz czy bibelot.

amelka2

Na mam ścianę naprzeciwko wejścia właśnie ciemniejszą, ale nie malowaną tylko motyw fototapety na ścianę 3d - fajnie się http://www.fototapetka.eu/fototapeta-93-Fototapety-D.html prezentuje z 3 dookoła jaśniejszymi ścianami.

wroska

"

Ania1239 napisał:

Jak już wybierzesz, którą ścianę pomalować to koniecznie podkreśl ją i spraw, żeby była centralnym punktem pomieszczenia - powieś na niej półki z bibelotami, obraz, całą mini galerię...

" Zgadzam się z tym. Centralna ściana powinna być wyrazista i mocno zaakcentowana. W naszym salonie jest to Indyjski Palisander z duluxowej palety kolorów świata, gdzie reszta ścian jest w odcieniu beżu. i na tej ścianie wisi duże lustro - efekt jest wow, nawet sąsiedzi chwalili nas za pomysł :)"

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja